Subaru’nun en büyük SUV’si New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı

0
2127

Subaru, yepyeni doğrudan püskürtmeli ve turbo beslemeli benzinli bir motora sahip olan ve üç sıra oturma sığası sunabilen markanın en büyük SUV modelinin adının Ascent olacağını New York Otomobil Fuarı’nda tanıttığı kavram ile beraber açıkladı.

Subaru, New York Otomobil Fuarı’nda 7 kişilik oturma sığası ve dev boyutlarıyla “En Büyük Subaru” unvanını kazanacak olan yeni SUV’sini tanıttı. Ascent SUV Concept adındaki yeni modelde tamamen yeni geliştirilen turbo beslemeli doğrudan püskürtmeli 2.4 litrelik boxer motor da ilk defa tanıtıldı.

Subaru’nun “Dinamik ve Dayanıklı” tasarım felsefesine göre şekillendirilen Ascent SUV Concept, geniş çamurlukları ve heybetli radyatör ızgarasıyla markanın simetrik sürekli dört çeker felsefesini vurguluyor. Önde 2, ortada 2 ve arkada 3 kişilik oturma sığasıyla Subaru’nun en fazla yolcu taşıyan aracı konumuna gelecek olan Ascent, bu kavram çalışmasında dokunmatik ekranlarıyla dikkat çekiyor. VIZIV-7 kavram aracın tasarımından izler taşıyan Subaru Ascent’in havada asılı duran kokpiti geniş orta konsol üzerinden yükseliyor. 5,050 metre uzunluğunda, 1,990 metre genişliğinde ve 1,840 metre yüksekliğinde olan Ascent, büyük boy SUV’lerin oldukça popüler olduğu ABD pazarı için çok önemli bir ürün olmayı hedefliyor.

Ascent’in seri üretim modeli, Subaru’nun geçen sene tanıttığı yeni Subaru Global Platformu üzerinden yükselecek. Subaru’nun ABD Indiana’daki fabrikasında üretilecek olan aracın ticarileştirilecek sürümü, bu yılın sonunda Los Angeles Fuarı’nda sergilenecek ve 2018 yılından itibaren sadece Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz