IVECO, IAA 2022’de taşımacılık endüstrisini sıfır yayıma götürecek alternatif tahrikteki en son yeniliklerini sergiliyor

0
1964
iveco-edaily
Yeni sıfır yayımlı yüzde 100 akü elektrikli eDAILY ilk kez IAA Transportation 2022'de tanıtıldı.

Iveco Group‘un ticari araç markası IVECO, ticari araç sektörünün önde gelen uluslararası fuarı IAA Transportation‘da geleceğin “net sıfır” taşımacılığı vizyonuyla güçlü bir sunum gerçekleştiriyor 4.300 metrekareyi aşan geniş bir standda, müşterilere işlerine özel çözümler sunarken, mobiliteyi karbonsuzlaştırmak için teknolojiyi nasıl yeniden icat ettiğini gösteriyor. Stand, markanın stratejisini şekillendiren üç temel sütunu yani İş Üretkenliği‘ni, Sürücü Deneyimi‘ni ve Sürdürülebilirlik‘i bünyesinde barındıran markanın esnek tam kapsamlı teklifini sergiliyor.

Marka niyet beyanını somut eylemlerle destekliyor: sürdürülebilirliğe yönelik yol haritasındaki iki kilit ürünü olan çığır açan yeni eDAILY‘nin ve Nikola Tre BEV‘in (akü elektrikli araç) Avrupa 4×2 çekici sürümünün ticari sunumu ve eDAILY FCEV‘in (yakıt hücreli elektrikli araç) ve Nikola Tre FCEV‘in Avrupa 6×2 çekici sürümünün ilk beta sürümlerinin tanıtımı.

NIKOLA_TRE
Avrupa 4×2 çekici sürümünde ağır hizmet tipi Nikola Tre akü elektrikli aracın (BEV) ticari sunumu IAA Transportation 2022’de gerçekleştirildi.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, IAA Transportation’daki basın toplantısında “Iveco Group hareket halinde ve mobilitenin geleceğini tanımlamada önemli bir rol oynayacağız. Güçlü mirasımız üzerine geliştirerek inşa ediyoruz ve akıllı bir yenilenebilir yakıt karışımı ile çalışan geniş bir ticari araç yelpazesinin yanı sıra akü ve yakıt hücreli elektrikli tahrikler sunarak müşterilerimizin yarının taşımacılık pazarında başarılı bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlayacağız. Sadece bariz teknik nedenlerle değil, aynı zamanda acilen bir etki yaratma ihtiyacı nedeniyle dizelin yerini alacak tek bir teknolojiye odaklanmayacak ve tek bir kaynağa bağlı kaynaklara başka bir jeopolitik bağımlılıktan kaçınacak bir pazar.

gerrit-marx
Iveco Group CEO’su Gerrit Marx

Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra ise fuarda düzenlenen basın toplantısında şu açıklamayı yaptı: “IVECO olarak değişim yolunda ilerlemek istiyoruz. Müşterilerimizle ortaklık kurarak ve sektörümüzün dönüşümünü destekleyerek toplumu ileriye taşıma taahhüdümüzü güçlendirdik. Bunu yapmak için stratejimizi yeniden odakladık, becerilerimizi genişlettik ve ürün ve hizmet yaklaşımımızı yeniden keşfettik. Müşterilerimiz için en güvenilir ortak ve eksiksiz oyuncu olma hedefine sahibiz. Çevremize saygı gösterirken işlerini verimli ve karlı bir şekilde yürütebilmeleri için onlara güvenilir, sürdürülebilir ve akıllı taşımacılık çözümleri sunmak istiyoruz. Değişim yolunu yönlendirmek için, IVECO’nun 2040 yılına kadar çok yönlü çok enerjili bir yaklaşımla net sıfır karbona doğru ilerlediğini görecek olan, sürdürülebilirliğe yönelik kesin bir yol haritası taahhüt ettik. Ve bugün, eDAILY ile sıfır yayımlı taşımacılık perspektifini daha da genişleterek hedefimize doğru bir adım daha atıyoruz.

IVECO, bu tutkunun gücünü göstermek için marka logosu için seçtiği yeni rengi de IAA 2022‘de tanıtıyor. ve markayı güç, dinamizm ve dijital inovasyonla ilişkilendiren çağdaş bir renk olan yeni “Enerji Mavisi” rengine geçerek amiral gemisi mavisini “güçlendiriyor”.

luca-sra
Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra

IVECO: değişime giden yolda benzersiz bir miras

Fuar standı ziyaretçileri kendine çekiyor ve onları markanın Enerji Ağacı ile başlayan IVECO tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor: kökleri IVECO’nun benzersiz mirasındaki tarihi markalara işaret eden ters çevrilmiş bir ağaç – Fiat, OM, Lancia, Unic, Magirus, Pegaso. Enerji Ağacı, bu zengin mirastan yararlanarak markanın standında çevresinde sergilenen en son teknolojilerine güç katıyor. IVECO‘nun ileriye dönük vizyonu, tüm standda ortaya konuyor: markanın en yeni alternatif tahrik çözümlerini temsil eden 17 araç ve özel entegre hizmetler. Açık alanda markanın tüm hafif, orta ve ağır ticari araç görevlerinin yanı sıra insan hareketliliğini kapsayan tüm yelpazesini gösteren 29 araç daha sergileniyor. IVECO ayrıca ziyaretçilere yeni IVECO eDAILY BEV, Nikola Tre BEV ve prototip eDAILY FCEV ile test sürüşü yapma ve devrim niteliğindeki Air Pro süspansiyona sahip DAILY deneyimini yaşama fırsatı sunuyor.

ivecogroup-QandA
Soldan sağa: Hyundai Motor Corporation Ticari Taşıt Geliştirme Teknik Birimi Başkanı Martin Zeilinger, Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, Iveco Group CEO’su Gerrit Marx ve Nikola Corporation Başkanı Michael Lohscheller, IAA Transportation Fuarı’ndaki IVECO basın toplantısının canlı Soru&Cevap kısmında soruları yanıtlandırdılar. Soru&Cevap kısmı aynı zamanda Iveco Group, Hyundai Motor Corporation ve Nikola Corporation arasında elektrikli araçlar alanında giderek derinleşen işbirliğinin de bir kanıtı idi.

Yeni eDAILY: sıfır yayımlı bölgesel taşımacılıkta oyun değiştirici

IVECO, eDAILY‘nin resmi sunumu ile sıfır yayımlı elektrikli taşımacılığa doğru öncülük ediyor. İkonik DAILY‘nin “elektrikli ikizi“, 3,5 tondan 7,2 tona kadar van, şasi kabin ve minibüs olmak üzere tüm gövde çeşitleriyle eksiksiz bir ürün yelpazesi sunuyor. DAILY’nin ünlü imza özelliklerini koruyor ve menzil optimizasyonuna izin veren ve eDAILY‘yi tüm görevlere uyarlanabilir kılan 37kWh’lik tamamen modüler bir akü setine sahip bulunuyor.

koraykursunoglu-edaily
IVECO Asya Bölgesi Başkanı Koray Kurşunoğlu’nu dünya tanıtımı IAA Transportation 2022 fuarının basın gününde gercekleştirilen yeni IVECO eDAILY’yle birlikte görüntüledik. Kurşunoğlu’nun yeni eDAILY’ye ilişkin ilk sözleri şöyle: “Mesajımız açık. Yeni eDAILY, bilinen üstün DAILY. Üstüne üstlük elektrikli.

Yeni eDAILY, ayrıca 15kW’a kadar farklı tipte ePTO seçenekleriyle elektrikli araçların dönüşüm işinde kullanılabilmesini sağlıyor. Bu, standda sergilendiği gibi atık toplama ve hava platformları gibi en zorlu olanları dahil olmak üzere soğutma ünitelerine, vinçlere ve diğer üstyapılara güç verebileceği anlamına geliyor.

IVECO, müşterilerin e-mobiliteye giden yolu bulmalarına yardımcı olmak için eDAILY ile eksiksiz bir hizmet ekosistemi sunuyor. Özel e-hizmetler; araç menzilini, hedefe ulaşmak için gereken akü şarjını ve kesin varış zamanını öngörmek için araçla etkileşime giren yenilikçi eDAILY Routing uygulamasını içeriyor. IVECO DRIVER PAL sesli yardımcı ile entegre olan IVECO ON Easy Daily uygulaması, araç sağlık kontrolü, akü seviyesi, şarj ve ön koşullandırmanın uzaktan programlanması, şarj istasyonlarına navigasyon ve daha fazlası gibi elektrikli araçlara özel bilgiler sunuyor.

iveco-iaa2022-stand
IVECO, IAA Transportation’da “net sıfır” dünyaya giden yol vizyonunu açıklıyor ve sürdürülebilir ve sıfır yayımlı taşımacılık çözümlerinin tamamını sergiliyor: kapsamlı bir dijital ve bağlantılı hizmet teklifiyle bütünleşik gelişmiş alternatif tahrik teknolojileriyle çalışan araçlar.

Bölgesel ve uzun mesafeli taşımacılığı karbonsuzlaştırma yolunda stratejik ortaklıklar

IVECO, basın toplantısının sahnesini karbonsuzlaştırma yolunda iki stratejik ortakla paylaştı: Nikola Corporation ve Hyundai Motor Company.

Ürünleri IVECO’nun standında yer alan Nikola Corporation (Nasdaq: NKLA), Nikola Tre BEV‘nin Avrupa 4×2 çekici sürümü için resmi siparişlerin açıldığını duyurdu ve Avrupa 6×2 çekici sürümünde bir prototip Nikola Tre FCEV sundu. Bunlar; performans, verimlilik ve dayanıklılığı artırmaya yönelik araçlarla bölgesel ve uzun mesafeli görevleri karbonsuzlaştırmak için markanın en son çözümleri. Sırasıyla yaklaşık 500 km ve 800 km menzil sunan bu birinci nesil araçlar, en zorlu ağır hizmet görevlerinde, bir asırdan fazla bir sürede mevcut durumuna ulaşan ve birçok nesil araçlara sahip olan köklü fosil dizel ile rekabet ediyor.

IVECO_new_eDAILY_IAA_Transportation_2022
İkonik DAILY’nin “elektrikli ikizi“, 3,5 tondan 7,2 tona kadar van, şasi kabin ve minibüs olmak üzere tüm gövde çeşitleriyle eksiksiz bir ürün yelpazesi sunuyor.

IVECO ve Hyundai, Hyundai’nin 90 kW hidrojen yakıt hücresi sistemi ve 140 kW e-motoru ve Iveco Group‘un güç aktarma organı markası FPT Industrial’ın akü paketi ile donatılan eDAILY FCEV’in çalışan bir prototipini tanıttı. 7,2 ton azami yüklü ağırlığa sahip prototip Avrupa’da test edildi ve 350 km’lik menzili, azami 3 ton yük taşıma kapasitesi ve 15 dakikalık yakıt ikmal süresi onaylandı. eDAILY BEV, kısa yolculuklar için uygun olsa da eDAILY FCEV, yüksek taşıma kapasitesi ile uzun menzil gerektiren dağıtımlar için ideal olacak. eDAILY FCEV prototipi ve Hyundai Fuel Cell, IVECO standında sergileniyor.

Nikola_Tre_FCEV
Nikola Corporation, IAA Transportation 2022’de Avrupa 6×2 çekici sürümünde bir prototip Nikola Tre FCEV sundu.

GATE: sıfır yayımlı mobilite için yenilikçi bir iş modeli

Basın toplantısında, Iveco Group, çok sayıda müşteriye sıfır yayımlı mobilitenin kapısını açmak için yenilikçi bir iş modelinden yararlanma planını duyurdu: Yeşil ve Gelişmiş Taşımacılık Ekosistemi (GATE), elektrikli araçlar için özel ve yenilikçi bir EV’ye özel kullanım başına ödeme formülünü de içerecek her şey dahil uzun vadeli bir kiralama modeli.

iveco-fuel-hero
IVECO S-WAY Fuel Hero

IVECO S-WAY Fuel Hero (Yakıt Kahramanı): iş verimliliğini en üst düzeye çıkaran araç

IVECO, IVECO S-WAY teklifini yeni bir Cursor 13 490 bg ile donatılan ve eksiksiz bir akıllı hizmet teklifiyle gelen bir sürümle genişletiyor. Yeni IVECO S-WAY 490 bg, ünlü kardeş marka FPT Industrial tarafından geliştirilen motorun daha düşük güç seviyesi ile yüksek performans sunuyor. Araç, toplam yakıt verimliliğini yüzde 4’e kadar artırabilen özel bir seçenek konfigürasyonu ile sunuluyor. IVECO’nun Profesyonel Yakıt Danışmanlık Hizmeti yüzde 4 daha tasarruf sağlayabiliyor. Yeni IVECO S-WAY 490 bg, müşterilerin yakıt verimliliğini artırmak ve iş üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış en eksiksiz teklif olan gerçek bir Yakıt Kahramanı (Fuel Hero).

IVECO_eDAILY_FCEV_Prototype_Engineered_by_Iveco_Group_Powered_by_Hyundai
IVECO ve Hyundai, Hyundai’nin 90 kW hidrojen yakıt hücresi sistemi ve 140 kW e-motoru ve Iveco Group’un güç aktarma organı markası FPT Industrial’ın akü paketi ile donatılan eDAILY FCEV’in çalışan bir prototipini tanıttı.

IVECO Services: IVECO entegre hizmetlerinin kapsamlı ekosistemi

Marka ayrıca, markanın tam entegre hizmet yelpazesini kapsayacak ve yakında piyasaya sürülecek olan şemsiye isim olan IVECO Services‘ı da tanıttı. Müşterileri tüm iş ve operasyonel gereksinimlerinde destekleyebilecek kapsamlı ve sürekli genişleyen bir çözüm ekosistemi yaratacak. IVECO Services platformu, müşterilerin özel gereksinimlerine uyan çözümleri tanımlamasını kolaylaştırmak için 9 küme halinde düzenlenecek.

iveco-sway-biocng
IVECO S-WAY Bio CNG

FPT Industrial: IVECO’nun elektrik teklifi için gelişmiş güç aktarma teknolojileri

FPT Industrial, IVECO’nun yeni elektrikli araçları için gelişmiş teknolojilerini ve bileşenlerini sergiliyor: yeni eDAILY‘de bulunan Akü Paketi ve Merkezi Tahrik ve Nikola Tre için eAks. Marka, ayrıca, Salon 21’deki özel standında tam güç aktarma sistemi teklifini tanıtıyor.

FPT eAX 840-R
Nikola Tre elektrikli kamyon için tasarlanan FPT eAX 840-R elektrikli tahrik aksı

IVECO BUS: sürdürülebilir mobilite çözümlerinde öncü

Iveco Group‘un bir diğer markası ve alternatif motorlu araçlarda önemli bir Avrupalı oyuncu olan IVECO BUS, grubun yolcu taşımacılığı alanında sürdürülebilirliğe olan güçlü bağlılığını temsil etmek için standda yer alıyor. Sıfır yayımlı kentsel mobilite için IVECO BUS çözümleri, kamera ayna sistemi ve en son akü teknolojisi ile donatılmış 12 metre uzunluğundaki tam elektrikli E-WAY gece şarj modeli ile standda temsil ediliyor. Bu yüzde 100 elektrikli kentiçi otobüsü, azami 462 kWh için 400 km’ye kadar menzil sunarak insan taşımacılığının karbonsuzlaştırılmasına katkıda bulunuyor.

iveco-eway
Sıfır yayımlı kentsel mobilite için IVECO BUS çözümleri, kamera ayna sistemi ve en son akü teknolojisi ile donatılmış 12 metre uzunluğundaki tam elektrikli E-WAY gece şarj modeli ile standda temsil ediliyor.

Sürdürülebilirlik, İş Üretkenliği ve Sürücü Deneyimi: IVECO’nun stratejik sütunları 

IVECO‘nun standındaki sergi, eksiksiz bir dijital ve bağlantılı hizmet yelpazesiyle entegre esnek, eksiksiz ürün yelpazesiyle somutlaşan, markanın stratejik sütunlarına ayrılmış üç alanda düzenlendi.

iveco-sway-plus
Plus’ın Seviye 4 otonom sürüş teknolojisi ile güçlendirilen IVECO S-WAY

Sürdürülebilirlik alanı belirgin bir şekilde öne çıkıyor ve yeşil çözümler arayan müşteriler için IVECO’nun eksiksiz teklifini sergiliyor. Sergi, kentiçinden uzun mesafeye kadar çok çeşitli görevler için markanın doğal gaz, BEV ve FCEV araçlarıyla çoklu enerji yaklaşımını mükemmel bir şekilde gösteriyor. Sahnenin merkezinde ilk kez sahneye çıkan eDAILY ve Nikola Tre BEV yer alıyor. Biyo-metanla çalışan araçlar da, sürdürülebilirlik hedeflerine ve net sıfır karbon yayımı hedeflerine ulaşmada önemli bir role sahip bulunuyor. Döngüsel bir ekonominin yaratılmasını sağlama avantajına sahipler. Standdaki paket teslimatı için DAILY CNG panel van ve uluslararası uzun mesafe taşımacılığı için IVECO S-WAY LNG swap body, IVECO’nun karbonsuzlaştırma için kullanıma hazır çözümler teklifini temsil ediyor.

iveco-turbostar
IVECO S-WAY’in Turbo Star özel sürümü, markanın en ikonik, yenilikçi ve ticari olarak başarılı kamyonlarından birine saygı duruşunda bulunuyor.

İş Üretkenliği‘ne ayrılmış alandaki sergi, filo sahiplerinin filolarının kullanımını optimize etmelerine, araçlarının çalışma süresini en üst düzeye çıkarmalarına, TCO’larını düşürmelerine ve yakıt verimliliğini iyileştirmelerine yardımcı olmak için eksiksiz taşımacılık çözümleri sunarak IVECO’nun müşterilerinin yanında olmasının farklı yollarını gösteriyor. Sergideki IVECO S-WAY Fuel Hero ve Eco mod ile Daily van Hi-Matic gibi araçlar, markanın Filo Yönetimi ve Çalışma Süresi gibi IVECO ON bağlantı özellikli hizmetleriyle birlikte, müşterilerin iş üretkenliklerini ve karlılıklarını artırmaları için etkili çözümler sunuyor.

iveco-daily-himatic-ecomode
ECO MODE ile IVECO Daily HI-MATIC

IVECO’nun sürücü odaklı yaklaşımı, IVECO S-WAY‘in kesitsel bir modeliyle standın Sürücü Deneyimi alanında vurgulanıyor. IVECO’nun güvenlik, konfor ve bağlantı odaklı mükemmel bir yaşam deneyimi sunmak için araçlarını sürücünün ihtiyaçlarına göre nasıl tasarladığını gösteriyor. Ayrıca, IVECO’nun, sürücülerin araçtaki günlük yaşamını iyileştirmek için geliştirilmiş kapsamlı sürücü odaklı hizmetleri de temsil ediliyor. Bunlar, sürücünün mobil cihazında kabin ve araç yönetimi işlevlerini kontrol etmesini ve ayrıca IVECO ON dijital hizmetleri dünyasına erişmesini sağlayan Easy WAY Uygulaması ve Easy Daily Uygulaması‘nı içeriyor. Güvenli Profesyonel Sürüş hizmeti, güvenli bir şekilde araç sürmelerine yardımcı oluyor. İlk sesli sürücü arkadaşı olan IVECO Driver Pal, dijital yaşamlarını araca getirmelerini, araçlarıyla etkileşim kurmalarını ve Amazon sesli sanal asistanı Alexa aracılığıyla IVECO’nun bağlantılı hizmetlerine erişmelerini sağlıyor. Marka ayrıca, IVECO’nun bağlanabilirliği ile desteklenen sektördeki ilk premium yardım hizmeti olan TOP CARE ile sürücüleri gözetiyor. Hızlı servis ve ağırlama paketi ile öngörülemeyen olağanüstü bakım durumunda sürücüleri destekliyor. IVECO’nun sürücüyü tasarımlarının kalbine yerleştiren yolculuğu, 2019’da IVECO S-WAY’in piyasaya sürülmesiyle başladı ve IVECO S-WAY sürücüleri topluluğuna adanmış yeni IVECO Sürücü Kulübü‘nde doruğa ulaştı.

iveco-daily-biocng-airpro
IVECO Daily Bio CNG Air Pro

Standın bu alanında, IVECO’nun sağlam ve prestijli mirasını, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için aralıksız yenilik arayışıyla bir araya getiren üç Özel Sürüm araç sergileniyor.

IVECO S-WAY’in Turbo Star özel sürümü, markanın en ikonik, yenilikçi ve ticari olarak başarılı kamyonlarından birine saygı duruşunda bulunuyor.

edaily-leoncino
Yeni IVECO eDAILY’nin Leoncino özel sürümü: Geçmişin ve geleceğin güzel bir birleşimi

Basın toplantısı sırasında tanıtılan iki Daily özel sürüm, 50’li ve 60’lı yılların iki ikonik OM aracı olan Tigrotto ve Leoncino‘dan ilham aldıkları için geçmiş ve geleceğin benzersiz bir kombinasyonunu sunuyor. Bu araçlar, o yılların gelişen ekonomisine damgasını vurarak taşımacılık dünyasında temel bir rol oynadı. Leoncino özel sürümü, yeni eDAILY‘nin nostaljik bir yorumuyken, Tigrotto, 4×4 Daily‘nin bir türevi.

IVECO’nun sınıfının en iyisi araçlarından oluşan bir seçki de, markanın her müşteriye gereksinimlerine tam olarak uyan araç sağlamak için göreve özel çözümlere yatırım yaparak ürün yelpazesini genişletmeyi ve yenilemeyi amaçlayan Görev Yaklaşımı‘na ayrılmış 1.000 metrekarelik dış alanda sergileniyor.

Iveco_Tigrotto_4x4
Tigrotto, 4×4 Daily’nin bir türevi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz