Hakkımızda

www.devirsaati.com, ticari taşıt yayıncılığı alanında 24 yıllık deneyime sahip yayın kurulu üyeleriyle 20 yıldan bu yana yayın yapmaktadır. Yayınımızda tüm ticari taşıtlara yönelik tanıtımlara, deneme sürüşlerine, sürüş izlenimlerine, teslimat haberlerine, yeni taşıt teknolojilerine, ticari taşıt pazarıyla doğrudan veya dolaylı ilgisi bulunan şirketlerin üst düzey yöneticileriyle söyleşilere, yerli ve yabancı ticari taşıt ve taşımacılık fuarlarına, kampanyalara, törenlere, toplantılara, konferanslara, eğitimlere ve dünyadaki gelişmelere yer veriyoruz.

Dergimiz, Türkiye’de ticari taşıt testlerini ilk kez gerçekleştiren yayın olup, yayın yönetmenimiz Ahmet Oğuz, Yılın Uluslararası Kamyonu Ödülü “IToY” (International Truck of the Year) jüri üyesidir.

İlk sayısından bu yana ticari taşıt testleri konusuna büyük hassasiyet gösteren Devir Saati; otobüs, çekici, kamyon ve hafif ticari taşıtlar olmak üzere her türlü ticari taşıt testini yapabilen tek Türk yayın organı olma özelliğini halen korumaktadır.

Devir Saati, Busworld Fuarı’nın ve FIAA Kentiçi ve Seyahat Otobüsü Fuarı’nın medya ortağıdır.

1999 yılından bu yana 4 bin adet basılıp, dağıtılan Devir Saati dergisi, 2019 yılı itibariyle yayın hayatına sadece dijital olarak www.devirsaati.com sitesi üzerinden devam etmektedir.

Bu bağlamda Devir Saati’nin kişi başına ulaşım maliyetinin, filo alımları ve ticari taşıtların birim fiyatının oldukça yüksek olması nedeniyle, son derece yüksek olan kişi başına harcama potansiyeli ile birlikte değerlendirilmesi, yayınımızın otomotiv ve taşımacılık sektörüne kazandırdığı kamuoyu oluşturma, bilgilendirme, bilinçlendirme vb. gibi sayısal olarak ölçülemeyen fayda ve katma değerin ötesinde, yapılan ve yapılabilecek maliyet – fayda analizleri açısından ayrıca önem taşımaktadır.