DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark ve Merve ve Ahmet Koçaslan

0
1822
Merve ve Ahmet Koçaslan ve DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark
Koçaslan ailesinin yeni kuşak temsilcilerinden Merve ve Ahmet Koçaslan ve DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark ile Bursa Ağır Vasıta’nın (BAV) Mersin Şubesi’nin açılışında kısa birer söyleşi gerçekleştirdik.
Renault Trucks

Bursa Ağır Vasıta’nın (BAV) Mersin Şubesi’nin Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümünün bir gün öncesinde, 29 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilen açılış töreninde Koçaslan ailesinin yeni kuşak temsilcilerinden Merve ve Ahmet Koçaslan’ı DAF Trucks’ın Yılın Uluslararası Kamyonu (ITOY) 2022 ödüllü yeni kuşak uzun yol çekicisi XG+’nin önünde DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark ile birlikte görüntülemek kısmet oldu. Devir Saati olarak biz de bu fırsatı kaçırmayarak kendileriyle ayaküstü kısa birer söyleşi gerçekleştirdik.

Gregor Bey, bu açılış, bu tören, bu bayi sizin için ne anlam taşıyor?

Sanırım bu, Türkiye’ye geldiğimden beri geçirdiğim sekiz yılın en önemli olayı. Buradaki görev sürem bitmek üzere. 2023, Türkiye’deki son yılım. Mersin’de servis için mücadele verdik, çok mücadele verdik. Bursa Ağır Vasıta (BAV) yatırım yapmak için inisiyatif aldı ve bu benim için işin bir nevi tacı oldu.

DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark
DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark

O zaman, maçın doksanıncı dakikasında topu doksana taktığınızı söyleyebilir miyiz?

Kesinlikle; çünkü ürünümüz var, yedek parçamız da var. Ama Mersin’de hiçbir zaman düzgün bir servisimiz olmamıştı.

Mersin, Türkiye’de taşımacılık için önemli bir nokta.

Sekiz yıl önce DAF Trucks Türkiye kurulduğunda Mersin’de ciddi bir pazar payına sahiptik. Ancak bu sekiz yıl boyunca servis eksikliği nedeniyle pazar payımızı kaybettik. Şimdi BAV (Bursa Ağır Vasıta) ile çalışıyoruz. BAV, çok iyi bir servis ve çok iyi bir satış bayisi. BAV ile Gemlik’te zaten bir bayimiz vardı, şimdi de Mersin’de bir bayimiz var. Dolayısıyla Mersin’de pazar payını geri kazanacağımıza inanıyoruz.

Teşekkürler Gregor Bey. Şimdi aynı soruyu Koçaslan ailesinin yeni kuşak iki üyesi olan Merve Hanım ve Ahmet Bey’e sormak istiyoruz.

Sizin için ne anlam taşıyor BAV Mersin Şubesi, Merve Hanım ve Ahmet Bey?

Gregor Bey’in ifade ettiği “düzgün servis” kavramını Mersin’e de taşımak, Bursa Ağır Vasıta olarak “yenilikçi servis” anlayışımızla Mersin gibi çok önemli bir taşımacılık merkezinde “ağır vasıta bakım ve onarım” hizmetlerine yeni bir yön vermek için buradayız. Mersin, DAF Trucks Türkiye’nin yanı sıra bizim için de çok önemli bir yer. Mersin’in lojistikteki ağırlığının fazlasıyla farkındayız. DAF Trucks Türkiye’nin DAF çekici ve kamyon müşterilerine sunmayı öngördüğü “düzgün servis”i Bursa Ağır Vasıta’nın yenilikçi hizmet anlayışı çerçevesinde Mersin’e ve çevre illere de sağlıyor olacağız burada.

Koçaslan ailesinin yeni kuşak temsilcileri Merve ve Ahmet Koçaslan
Koçaslan ailesinin yeni kuşak temsilcileri Merve ve Ahmet Koçaslan

Koçaslanlar ismi ağır vasıta satış ve servisinde Türkiye’de oldukça tanınıyor, biliniyor zaten.

Bursa Ağır Vasıta ve Koçaslanlar olarak ağır vasıtadaki engin deneyimimizle ve haklı ünümüzle Mersin’e ve çevre illere de elimizden geldiğince katkıda bulunmak istiyoruz.

DAF markasına ve müşterilerine Bursa ve çevresinde sunduğumuz hizmetin aynısını Mersin ve çevresinde sağlayacak olmaktan Koçaslanlar’ın yeni, genç kuşağının iki temsilcisi olarak ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Bu arada bir ağır vasıta hizmet noktası olarak çok stratejik bir konum bulmuşsunuz.

Haklısınız, gerçekten çok iyi bir yer bulduk. Hem liman yanı, hem sanayi bölgesine yakın, hem de şehir merkezi. Bu stratejik konumu da müşterilerimize en iyi, en yüksek faydayı sunmak adına en etkin şekilde değerlendireceğiz.

Çok teşekkürler, Merve Hanım ve Ahmet Bey.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz