Kenworth, Aurora Driver ile yeni nesil T680’i tanıttı

0
1700
kenworth-t680-next-gen-aurora
Kenworth, San Diego'da düzenlenen ATA Yönetim Konferansı ve Fuarı'nda otonom kamyon taşımacılığının geleceğini temsil eden Aurora Driver ile donatılmış bir T680 Yeni Nesil modelinin tanıtımını yaptı.

Kenworth, yakın zamanda San Diego’da düzenlenen ATA Yönetim Konferansı ve Fuarı’nda otonom kamyon taşımacılığının geleceğini temsil eden Aurora Driver ile donatılmış bir T680 Yeni Nesil modelinin tanıtımını yaptı. Kamyon, San Diego Kongre Merkezi’ndeki Kenworth standında sergilendi.

Prototip Kenworth T680 Next Gen, bir Seviye 4 otonom sistem olan Aurora Driver ile entegre otonom özellikli bir kamyon platformu sağlıyor. Platform, güvenilir ve güvenli kendi kendine sürüş operasyonları için gereken gereksinimleri karşılamak üzere yeni kontrol arayüzleri ve yedekli fren, direksiyon ve güç sistemlerine sahip.

Aurora Driver, Aurora Driver’ın yolda güvenli bir şekilde otonom sürüş yapmasını sağlayan dünyayı algılayan duyargalardan, bunlarla güvenli bir yol planlayan yazılımdan ve duyargaları ve yazılımı kamyona entegre eden ve güç veren bir bilgisayardan oluşuyor.

T680 Next Gen‘deki duyargalar arasında Aurora’nın FirstLight Lidar’ı, görüntüleme radarı ve yüksek çözünürlüklü kameralar bulunuyor. Bu duyargalar, dünyanın 3 boyutlu bir tasvirini oluşturmak için birlikte çalışarak Aurora Driver’a gerçek zamanlı olarak çevresinin yaklaşık 360 derecelik bir görünümünü veriyor.

Kenworth Genel Müdürü ve PACCAR Başkan Yardımcısı Kevin Baney, T680 Next Gen’le ilgili olarak “Kenworth ve Aurora, malları güvenli ve verimli bir şekilde taşımak için tasarlanmış yeni nesil otonom kamyonları geliştirmek için yakın işbirliği içinde çalışıyor. Kenworth T680 Next Gen, ağır hizmet kamyonu geliştirme konusundaki uzmanlığımızı Aurora Driver sisteminin ileri teknolojisiyle birleştiriyor.” dedi.

Aurora Eş-Kurucusu ve Baş Ürün Yöneticisi Sterling Anderson ise şunları söyledi: “Aurora Driver için tasarlanmış bir Kenworth kamyonu ortaya çıkarmaktan büyük mutluluk duyduk. Bu ilk platform, geçen yılki yakın işbirliğinin sonucu ve malları günün her saati güvenli ve güvenilir bir şekilde taşıyabilen otonom kamyonları devreye alma ortak hedefimize yönelik önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Fuarda ayrıca Kenworth’un tamamen elektrikli Sınıf 8 T680E‘si ve geçen yıl tanıtılan 52 inç düz tavan yataklı kabin konfigürasyonuna sahip bir W990 da yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz