Volvo Group Venture Capital siber güvenliğe yatırım yapıyor

0
3571
Volvo-Group-Venture-Capital-cybersecurity
Volvo Group Venture Capital AB, önde gelen İsrailli otomotiv siber güvenlik şirketi Upstream Security’ye yatırım yaptı.

Volvo Group Venture Capital AB, önde gelen İsrailli otomotiv siber güvenlik şirketi Upstream Security’ye yatırım yaptı. Yatırım, veri güdümlü teknolojilerin sunumunun ardından bağlantılı araçları korumak için sistemlerin geliştirilmesini fonlayacak.

Tel Aviv merkezli bir start-up şirketi olan Upstream Security, özellikle bağlantılı araçları dururken veya hareket halindeyken siber tehditlerden ya da kötüye kullanımdan korumak için tasarlanan siber güvenlik çözümleri tedarik ediyor.

Yatırım, Volvo Group’un İsrail mobilite sektöründeki ezber bozan start-up’lara odaklanan önde gelen inovasyon merkezi DRIVE ile ortaklığının doğrudan bir sonucu.  

Volvo Group Venture Capital CEO’su ve Volvo Groupe Bağlantılı Çözümler Başkan Yardımcısı Anna Westerberg, konuyla ilgili olarak “Upstream Security, gelecekteki ihtiyaçlarımızı karşılamak için siber güvenlik çözümleri ile destekleme yeteneğine ve gelecek vaat eden sunuşlara sahip.” dedi.

Pazar araştırması, gelecek yıllarda bağlantılı araçlar için siber güvenlik çözümleri pazarında önemli bir büyüme olacağını gösteriyor.

Upstream Security kurucu ortağı ve CEO’su Yoav Levy ise şunları söyledi: “Görevimiz gezegendeki her bir bağlantılı aracı ve akıllı mobilite hizmetini korumak. Bu fon; bu hayati öneme sahip görevi yerine getirmek için ihtiyaç duydukları yetenekleri müşterilerimize sağlayan veri güdümlü, bulut temelli platformumuza artan talebi karşılamak için mükemmel bir zamanlamaya sahip.

Bu işlemin Volvo Group’un gelirleri ya da finansal konumu üzerinde önemli bir etkisi bulunmuyor.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here