TürkTraktör, İstanbul’da Ar-Ge Tasarım ve İnovasyon Ofisi açtı

0
995

TürkTraktör büyüyen Ar-Ge yapısını yeni ve farklı bir yerleşke ile desteklemek üzere Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak İstanbul’da da Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi açtı.

Türkiye’de sektörünün ilk Ar-Ge merkezine sahip olan TürkTraktör, merkezin kurulduğu 2009 yılından bu güne Ar-Ge yatırımlarına 230 milyon TL’den fazla kaynak ayırdı. TürkTraktör, 2009’dan bu yana sayısız yenilikçi ürün ve proje geliştirdiği Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak İstanbul’da da yeni bir Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi’ni hayata geçirdi.

İstanbul’daki yeni ofisin faaliyete başlamasıyla birlikte açıklamalarda bulunan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, gerek yerel gerekse de küresel rekabette öne çıkmanın yolunun Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarından geçtiğine dikkat çekerek, “Tarım ve otomotiv sektöründe gerçekleşen değişim hem kendi süreçlerimize hem de müşterilerimize yansıtılması için Ar-Ge ve inovasyonun rolünü çok önemsiyoruz. Bu noktadan hareketle çitçilerimizin hayatında fark yaratacak yeni teknolojilerin öncüsü olmak için çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olma vizyonunu da benimsemiş bir şirket olarak Ar-Ge alanında yapılan tüm çalışmaları sadece markamızı değil, sektörü geliştirecek en önemli konu başlığı olarak görüyoruz. Bu nedenle de bu alandaki çalışmalarımızı geliştirmek adına Ar-Ge’ye yönelik yatırımlarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz.” dedi.

TürkTraktör, 2009’dan bu yana sayısız yenilikçi ürün ve proje geliştirdiği Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak İstanbul’da da yeni bir Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi’ni hayata geçirdi.

İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Ar-Ge Tasarım ve İnovasyon Ofisi’yle birlikte TürkTraktör’ün, stratejik ürün ve iş planı doğrultusunda inovasyon ve teknolojide daha da öteye gideceğini söyleyen Marco Votta, sözlerini şöyle tamamladı: “Ankara fabrikamızda bulunan Ar-Ge merkezimizde bugün bir traktörün sıfırdan çiftçimizin her türlü ihtiyacına cevap verecek hale dönüşmesi için, tasarımından motoruna kadar geliştirilerek, test ediliyor. Tüm bunlara ek olarak; 2017 sonu itibariyle 13’ü uluslararası olmak üzere, toplam 159 aktif patente ulaştık. İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon ofisimizle büyüyen Ar-Ge yapımızı yeni ve farklı bir yerleşke ile destekleyerek; aynı zamanda otomotiv sektöründe özellikle tasarım alanında deneyimli daha fazla kişiye ulaşacağız ve Ar-Ge çalışmalarımızın çeşitliliğini de artırmış olacağız.”

İstanbul Çamlıca’da faaliyetlerine başlayan ve yapılacak olan yeni alımlarla birlikte yaklaşık 35 kişilik bir uzman ekibe sahip olacak TürkTraktör İstanbul Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi’nde yeni ürün geliştirme ve tasarım başta olmak üzere inovatif projeler üzerine çalışmalar yapılacak.

TürkTraktör İstanbul Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi’nde yeni ürün geliştirme ve tasarım başta olmak üzere inovatif projeler üzerine çalışmalar yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here