Bustaş, yatırımlarını sürdürüyor

0
1864

Bursa’nın en eski depoculuk ve taşımacılık firması olan Sönmez Bustaş Lojistik, uluslararası taşımacılıktaki ‘express‘ hizmetlerine hız kazandırdı.

Mini van sistemi

Minivan sistemdeki araç filosunun sığasını iki katına çıkaran Sönmez Bustaş Lojistik, hızlı ve esnek taşımacılık sağlayacak yeni filonun tanıtımını gerçekleştirdi. Sönmez Bustaş Lojistik‘in Gürsu’daki merkezinde düzenlenen tanıtıma Sönmez Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cem Sönmez ile Sönmez Holding CEO’su Kemal Erdoğan da katıldı.

Hızlı ve esnek ulaşım

Ekspres minibüsler ile en hızlı taşıma yöntemi olarak bilinen hava kargosuna karadan hız getirdiklerini kaydeden Ali Cem Sönmez, “Müşterilerimizin talebi doğrultusunda mini van sistemdeki araç sayımızı 25’e çıkardık. Bin 200 kilogramın altındaki yükleri taşıyabilen araçlarımız ortalama 8-10 palet sığasında.” dedi.

Sönmez Bustaş Lojistik tesislerinde düzenlenen tanıtıma Sönmez Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cem Sönmez, Sönmez Holding CEO’su Kemal Erdoğan ve Bustaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Hayatı Çekiç katıldı.

Süre yarıya indi

Ali Cem Sönmez, “Araçlarımızın en büyük özelliği uluslararası taşımacılıkta TIR’ları kapsayan süreç ve beklemelere dahil olmamaları. Bu araçlar sayesinde Doğu Avrupa ve Balkan ülkelerine ortalama 36 saat, Avrupa’ya ise 50 saatte taşıma hizmeti sunarak hava kargosunda harcanan süreyi yarıya düşürüyoruz. Yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor.” dedi.

Araç filosu genişliyor

Mevcutta 150 araçlık TIR filosu ile Avrupa ülkelerine verdikleri lojistik hizmetlerini yeni yatırımlarla büyütmeyi hedeflediklerini de söyleyen Ali Cem Sönmez, tenteli ve frigo TIR için görüşmelerin başladığını da duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here