Audi’den mega kentler için kavram otomobil AI : ME

7
977
Audi_AIME__
Audi, Şangay Otomobil Fuarı’nda geleceğin mega kentleri için bir öngörü niteliğinde olan otonom (özerk) ve elektrikli Audi AI:ME kavramını görücüye çıkardı.

Audi, Şangay Otomobil Fuarı’nda geleceğin mega şehirleri için bir öngörü niteliğinde olan otonom (özerk) ve elektrikli Audi AI:ME kavramını görücüye çıkardı. İleri derecede iletişim ve bilgi-eğlence sistemleri ile yolcuların sürüş sırasında diledikleri gibi vakit geçirebildikleri kavram otomobil Audi tarafından, ev ve ofisin yanında “üçüncü yaşam alanı” olarak tanımlanıyor.

Audi_AIME__5_
İleri derecede iletişim ve bilgi-eğlence sistemleri ile yolcuların sürüş sırasında diledikleri gibi vakit geçirebildikleri konsept otomobil Audi tarafından, ev ve ofisin yanında “üçüncü yaşam alanı” olarak tanımlanıyor.

Audi, 2 yıl önce tanıttığı ve gelecekte uzun yolculuklar için kullanılabilecek bir kavram otomobil olan AIcon’dan sonra, şimdi geleceğin mega kentlerinde daha kısa yolculuklar ve ulaşım için kullanılabilecek kavram otomobili AI:ME’yi tanıtıyor. Elektrik motorun 125 bg güç üretebildiği AI:ME’nin, fütüristik bir tasarıma sahip dışı, bir bilimkurgu filmini andırsa da, içi günümüzdeki bir lounge göz önüne alınarak tasarlandı.

Audi_AIME__9_
Dört kişinin rahatça oturabildiği ve oturma alanlarının yolcular tarafından diledikleri şekilde oluşturulabildiği AI:ME, 4’üncü derece otonom (özerk) sürüş sağlıyor.

Dört kişinin rahatça oturabildiği ve oturma alanlarının yolcular tarafından diledikleri şekilde oluşturulabildiği AI:ME, 4’üncü derece otonom (özerk) sürüş sağlıyor. Bu şu demek, otomobil şehrin bir bölümü, otoyollar gibi izin verilen bölgelerde sürücüsüz olarak yol alabilirken, bu bölgelerin dışına çıkıldığında bir sürücüye ihtiyacı oluyor. Bu nedenle, AI:ME’de, gizlenmiş ve istenilen durumlarda ortaya çıkabilen direksiyon bulunuyor. Yolcular AI:ME’nin iç alanında yer alan tüm bilgi ve eğlence sistemlerini sesle, göz hareketleriyle veya dokunmatik ekranlardan kontrol edebiliyor.

Audi_AIME__11_
AI:ME’de, gizlenmiş ve istenilen durumlarda ortaya çıkabilen direksiyon bulunuyor. Yolcular AI:ME’nin iç alanında yer alan tüm bilgi ve eğlence sistemlerini sesle, göz hareketleriyle veya dokunmatik ekranlardan kontrol edebiliyor.

Audi, bu kavram otomobili ev ve ofisin yanında, üçüncü bir yaşam alanı olarak konumluyor. Bu nedenle, otonom (özerk) sürüş sırasında yolcular araç içinde iyi bir yemek yemek, VR gözlükler ile video izlemek, bir konser salonu kalitesinde müzik dinlemek, meditasyon yapmak gibi diledikleri şekilde zaman geçirebilecek.

Audi_AIME__1_
AI:ME’nin fütüristik bir tasarıma sahip dışı, bir bilimkurgu filmini andırsa da, içi günümüzdeki bir lounge göz önüne alınarak tasarlandı.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here