Tırsan, Bauma 2019’a katıldı

2
1154
Kassbohrer-Bauma-2019-(3)
Tırsan, inşaat sektörü için özel olarak geliştirdiği ürünlerini ve tam ürün yelpazesini Almanya’nın Münih şehrinde 8- 14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen inşaat sektörünün en önemli fuarı Bauma 2019’da sergiledi.

Tırsan, inşaat sektörü için özel olarak geliştirdiği ürünlerini ve tam ürün yelpazesini Almanya’nın Münih şehrinde 8-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen inşaat sektörünün en önemli fuarı Bauma 2019’da sergiledi. Avrupa, Asya ve Amerika’dan müşterileri ile bir araya gelen Tırsan, fuarda iki yeni ürününün de tanıtımını başarıyla gerçekleştirdi.

Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesini sunan Tırsan, bu yıl da inşaat, yapı malzemesi, madencilik makineleri, inşaat araçları ve ekipmanları konusunda dünyanın en önemli fuarı Bauma 2019’da yerini aldı. Kaliteli ve verimlilik odaklı ürünleriyle 55’den fazla ülkedeki müşterilerinin ilk tercihi olan Tırsan, fuarda tanıtımını yaptığı hidrolik dümenlenir Low-Bed K.SLH 3 ve ağır taşımacılık için geliştirilen yüksek kaliteli ve çok işlevli yeni platformu K.SPS H 4 ile büyük ilgi topladı.

Kassbohrer-K.SLH-3
Hidrolik Dümenlenir Low-Bed K.SLH 3

Ağır ve hacimli yükler için geniş, esnek ve güvenli taşıma çözümleri sunan Tırsan, fuarda tanıtımını yaptığı iki aracını sektörle ilk kez buluştururken, ağır taşımacılık mühendisliğinin en iyi örneği, 3 dingilli uzayabilen Kässbohrer Mega platform K.SPA M, Dijital Treyler Kontrol (DTC) ile Treyler İnovasyon 2019Konsept” kategori adayı hafif tasarımlı Yatay Silobas K.SSL 35 ve en son teknoloji ile donatılmış Alüminyum Damper K.SKA’yı da kapsayan tam ürün yelpazesini Bauma 2019’da sergiledi.

Yepyeni Hidrolik Dümenlenir Low-Bed K.SLH 3, azami manevra kabiliyeti, düşük bakım maliyeti, çeşitlendirilmiş yük güvenliği ve daha yüksek taşıma sığası ile dikkat çekiyor.

Kassbohrer-KSPS.H-4
Çok İşlevli Yüksek Kaliteli Platform Aracı K.SPS H

Tırsan’ın fuarda büyük ilgi gören yeni hidrolik dümenlenebilir Low-Bed aracı K.SLH 3, özellikle kırsal alanlardaki dar virajlar için tasarlanmış 42 dereceye kadar dönme açısı bulunan 3 adet hidrolik dümenlenebilir dingili ile azami manevra kabiliyeti sunuyor. Bu dingil sistemi hidrolik olarak dümenlenebilen, uzaktan kontrol edilebilen ve otomatik hızlanan bir sistem.

K.SLH 3’ün otomatik merkezi yağlama sistemi, uzun süreli kullanımda bakım maliyetini en aza indirecek şekilde tasarlandı. Araç, çok sayıda yağlama noktası ile treylerin her zaman en iyi durumda olmasına ve her an kullanıma hazır olmasına imkan sağlıyor. Operasyonların kesintisiz ve hızlı şekilde devam etmesini sağlayan otomatik yağlama sistemi aynı zamanda bakım maliyetlerini de en düşük seviyeye indiriyor

Kassbohrer-Bauma-2019-(2)
Avrupa, Asya ve Amerika’dan müşterileri ile bir araya gelen Tırsan, fuarda iki yeni ürününün de tanıtımını başarıyla gerçekleştirdi.

Çok yönlü yük güvenliği seçenekleriyle donatılan K.SLH 3, 6.200 mm’ye kadar uzatılabilir, 875 mm platform yüksekliğine sahip düşük yükseklikteki güçlü şasisi ile ağır ve balast yükler için esnek ve güvenli taşıma imkanı sağlıyor. Ayrıca, yan televre üzeri ve dikey sütunlu baba cepleri sayesinde geniş yük sabitleme seçenekleri sunuyor. 9 x 2 adet 13,4 ton ve 5 x 2 adet 8 ton sığalı bağlama halkası, yüklerin güvenli bir taşınabilmesine imkan veriyor. S700MC mukavemet sınıfı çelik ile üretilmiş sağlam şasisi ile K.SLH 3, dayanıklı ve hafif şasi tasarımı ve 12.000 kg’lik düşük dara ağırlığı ile daha yüksek taşıma sığası sunuyor. Yüksek akma dayanıma sahip S700MC çelik kullanımı, maliyet avantajı, daha az gaz yayımı ve daha az yakıt tüketimi sağlayan çözümler sunuyor.

K.SLH 3’ün yükleme platformu yüksekliği, pazar standardından daha düşük ve 875 mm. Bu özellik ile müşterilerin toplam gabari yüksekliğinde kalmalarını sağlamak üzere 3.125 mm yükleme yüksekliği sunuluyor. K.SLH 3, arka yükleme açısı ve kolay yükleme ve boşaltma işlemleri için çeşitli arka yükleme rampalarına sahip. Tırsan, 20 yıla kadar koruma sağlayan metalizasyon sayesinde en iyi korozyon direncini sağlıyor. K.SLH 3 aracında 20 ft, 2 x 20 ft ve 40 ft taşımalar için en uygun konteyner taşıma çözümleri de sunuluyor. K.SLH 3, toplam uzunluğu 19.450 mm olan uzatılabilir şasiyle, 2 x 300 mm açılabilen yan genişletme braketleri ve taşınabilir yük çeşitliliğinde verdiği opsiyonlarla öne çıkıyor.

Kassbohrer-Bauma-2019-(1)
Tırsan, fuarda tanıtımını yaptığı hidrolik dümenlenir Low-Bed K.SLH 3 ve ağır taşımacılık için geliştirilen yüksek kaliteli ve çok işlevli yeni platformu K.SPS H 4 ile büyük ilgi topladı.

Tırsan’ın ağır yük taşımacılığı için geliştirdiği kutu profilli şasi ile donatılan çok işlevli yüksek kaliteli platform aracı K.SPS H 4, esnek depolama seçenekleri, yakıt tasarrufu ve düşük yayım sunuyor.

Tırsan’ın ağır taşımacılık için geliştirilen çok işlevli ve yüksek kaliteli yeni platformu K.SPS H 4, sağlam şasisi, değişken konteyner kilit kombinasyonları ve EUMOS – 40511 ve Code XL sertifikalı farklı yük güvenliği seçenekleri ile ağır, düz ve balast yüklerin sağlam ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlanıyor. S700MC çelik kullanımı sayesinde daha hafif olan araç, tasarruf imkanı ve düşük yayım imkanı sunuyor. Ek olarak, yüksek taşıma sığası sayesinde daha az yakıt tüketimi imkanı sağlıyor. Kutu profilli şasi konstrüksiyonu ile K.SPS H 4, geleneksel platform araçlarından ayrılır. Kompakt yapısıyla daha iyi yük dağılımı ve ağır yükler için daha yüksek mukavemet sunuyor. Şasi altında esnek depolama seçenekleri, değişken yük güvenliği özellikleri ve 13,4 ton sığaya sahip yeni bağlama halkaları ile 1.100 mm’den 1.250 mm’ye kadar 5. tekerleğe sahip kamyonlara uyarlanabilir olan K.SPS H 4, operasyonel esnekliği artırırken, sağlam ve güvenli taşıma çözümleri ile donatılıyor. Yan ve arka duvarlar ile sütunlar için de saklama kutuları bulunuyor.

K.SPS H 4 aracına, antrepo ve depo yüklemelerinde geri yanaşarak yükleme yapılabilmesi adına konteyner kilitleri arkaya yaslı şekilde hizalandı. Esnek ve hızlı yükleme ve boşaltma işlemleri için, konteyner kilitleri, konteyner kilit ceplerine kolayca takılabilir ve çıkarılabilir özellikte tasarlandı. K.SPS H 4, düz ve sağlam şasi yapısı ile 20 ft’den 40 ft’e kadar taşıma seçenekleri sunmuyor. Metalizasyon seçeneği ile K.SPS H 4, 20 yıla kadar korozyon önleyici koruma sağlıyor.

Kassbohrer-Bauma-2019-(4)
Dijital Treyler Kontrol (DTC) ile Treyler İnovasyon 2019 “Konsept” kategori adayı hafif tasarımlı Yatay Silobas K.SSL 35 ve en son teknoloji ile donatılan Alüminyum Damper K.SKA da fuarda sergilendi.

K.SLH 3 Teknik Özellikleri

•    5. Tekerlek Yüksekliği: 1.250 mm

•    Tekerlek Tabanı: 8.800 mm

•    Dış Uzunluk: 13.250 mm

•    Platform Uzunluğu: 9.300 mm

•    Platform Uzatma: 6.200 mm

•    Deveboynu Uzunluğu: 3.900 mm

•    Platform Yüksekliği: 875 mm

•    Toplam Genişlik: 2,550 mm

•    Dara Ağırlığı: 12.000 kg ± 3% (18/30 versiyon için)

•    King-Pin Kapasitesi: 18.000 kg

•    Teknik Aks Yükü: 30.000 kg

•    Brüt Araç Ağırlığı: (60 km / s): 48.000 kg

K.SPS H 4 Teknik Özellikleri

•    Toplam Uzunluk: 13.600 mm

•    5. Tekerlek Yüksekliği: 1.100 – 1.150 – 1.200 – 1.250 mm

•    Dara Ağırlığı: 7.850 mm

•    Brüt Araç Ağırlığı: 54.000 kg

•    Yük kapasitesi: 46.150 mm

•    Platform Yüksekliği: 1.250 – 1.300 – 1.350 – 1.400 mm

•    Toplam Genişlik: 2,540 mm

•    Dingil açıklığı: 7.700 mm

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here