ZF, Mobility as a Service İttifakı’nın yeni ortağı oldu

0
4213
ZF_MaaS_Alliance_Mover
ZF şirketi 2getthere’ınkiler gibi otonom mekikler gelecekte trafiği daha da rahatlatacak.

ZF, Mobility as a Service (MaaS) İttifakı’na katılan ilk büyük otomotiv tedarikçisi oldu. Avrupa’yı kapsayan bu özel ilgi grubunun amacı kentsel hareketlilikte bir paradigma değişikliği yapmak, bağlantılı hareketlilik kavramlarını desteklemek ve teknolojiler ve kanunlar için ortak ölçütler yaratmak.

Daha iyi hareketlilik kavramlarına; trafik sıkışıklıkları, park yeri eksiklikleri ve hava kirliliği gibi sorunlarla boğuşan birçok kent merkezinde tam bir kördüğüm yaşanmaması için ihtiyaç duyuluyor. Kesintisiz bir ağ için ortaklaşa taksi ve araba paylaşma ve bisiklet paylaşma gibi toplu taşıma ve hizmetlerin bir araya getirilmesine odaklanan yeni tedarikçiler için mobility-as-a-service (MaaS) segmentinde büyük bir potansiyel bulunuyor. Bunun için omurga, otonom ve sıfır yayımlı kargo ve yolcu taşıyıcıların yanı sıra gelecekte yolcuları talebe göre istedikleri yere götürecek robo-taksilerden oluşacak. Gelişimi hızlandırmak ve bu gibi sistemleri daha da yaygınlaştırmak için ZF, Avrupa çapında mobility-as- a-service kavramlarına olanak sağlamak için çalışan özel bir ilgi grubu olan MaaS İttifakı’na katılan ilk büyük otomotiv tedarikçisi oldu.

Geleceğin otonom mekikleri için geniş kapsamlı bir paket

ZF, endüstrinin tek sistem tedarikçisi olarak otonom yolcu taşıyıcıların  ihtiyaç duyduğu tüm parçaları tek bir kaynaktan sağlıyor. Duyargaların anasistem bilgisayarlarının, yazılım ve işlevlerin, aktüatörlerin (örneğin direksiyon sistemleri ve frenler) ve elektrik tahriğinin yanında Grup’un kapsamlı teknoloji yelpazesi güvenlik ürünlerini de içeriyor.

ZF, aynı zamanda bağlantılı ve otonom uygulamalar için bütünleşik sistemler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak bu yılın baharında Grup, Hollandalı hareketlilik tedarikçisi 2getthere’ın çoğunluk hisselerini alarak MaaS çözümleri için büyüyen pazarlardaki konumunu daha da güçlendirdi. 2getthere, 20 yıldan fazla bir süredir farklı uygulamalar için otonom mekikler sunuyor. Bu uygulamalar arasında havaalanlarından, endüstriyel parklardan ve tema parklarından kentiçi taşıma altyapılarına kadar tam otonom elektrikli taşıma sistemleri bulunuyor.

ZF_MaaS_Alliance
ZF, Mobility as a Service (MaaS) İttifakı’na katılan ilk büyük otomotiv tedarikçisi oldu.

Bütüncül çözümler için el ele

ZF, MaaS İttifakı’ndaki ortaklarla birlikte yeni hareketlilik kavramları tarafından ortaya konan zorluklar için sürdürülebilir çözümler bulmak ve tanımlamak istiyor. ZF Kurumsal Strateji Başkanı Klaus Kimmelmann, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İttifaka katılarak diğer hareketlilik hizmet tedarikçileri ve kamu sektörüyle farklı bakış açılarını ve uzmanlıkları bir araya getirmeyi ve aynı yönde hareket etmeyi olanaklı kılan önemli bağlantılar kurduk.

MaaS İttifakı, kamu-özel sektor ortaklığının bir parçası olarak kuruldu. İttifakın ana amacı Avrupa’da ve ötesinde MaaS çözümleri için standart ve açık bir pazar oluşturmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here