Renault Trucks, Birleşik Krallık’ta ilk yüzde 100 elektrikli D Z.E. kamyonu sattı

0
230
RenaultTrucksDZ.E.LineupFront
Renault Trucks, Birleşik Krallık'taki ilk iki yüzde 100 elektrikli orta hizmet aracının satışını Birleşik Krallık’ın önde gelen iki markasına gerçekleştirdi.

Kentsel taşımacılığın dönüşümünde bir dönüm noktasına işaret eden Renault Trucks, ilk iki yüzde 100 elektrikli orta hizmet aracının satışını duyurmak için Birleşik Krallık’ın önde gelen iki markasıyla ortaklık yaptı.

Birleşik Krallık’ın en büyük fırın markası olan Warburtons, ilk Renault Trucks D Z.E. 16 tonu bünyesine kattı. PPS Commercials’ın arka liftine ve arka yan kapıya sahip kapalı kasa ile donatılan dağıtım modeli, yalnızca akü gücü kullanarak ve egzoz yayımı olmadan Londra’nın çeşitli noktalarına yaklaşık altı ton ekmek ve unlu mamuller taşıyan Warburtons’ın ikincil ekmek filosuna katılacak.

Su ve atıkta dünya önderi olan SUEZ recycling and recovery UK (SUEZ), ilk tamamen elektrikli Renault Trucks D Wide Z.E. 26 tonluk atık kamyonunu Birleşik Krallık’ta tanıtarak, kaynakların akıllı ve sürdürülebilir yönetimine olan adanmışlığını daha da pekiştirdi. Bristol’ın Birleşik Krallık’ın en yüksek çevre kaygılarına sahip kentlerinden biri olması nedeniyle SUEZ, D Wide Z.E.’yi, şehrin karbon ayak izini azaltmak için, şirketin geri dönüşüm ve yeniden işleme tesisinde işlenmek üzere şehir merkezindeki yerleşkelerden ticari atıkları toplamak amacıyla kullanacak.

CarlosRodriguesMDRenaultTrucksUKandIrelandwithDWideZE
Renault Trucks Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü Carlos Rodrigues

Renault Trucks Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü Carlos Rodrigues, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Renault Trucks, bu iki seçkin şirketle birlikte ilk iki orta hizmet D Z.E. aracımızın kullanılmaya başlanacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Warburtons ve SUEZ, sadece kendi sektörlerinin bilinen isimleri ve önderleri değil, aynı zamanda hepimizin kucaklaması gereken sürdürülebilirlik yolculuğunun önderleri. Yılın ilerleyen dönemlerinde Renault Trucks’ın sürdürülebilirlik taahhütlerinden daha fazlasını paylaşacağız, ancak bugün bu tamamen elektrikli ilk iki aracın satışını duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki aylarda bize katılacak diğer birçok kuruluşu dört gözle bekliyoruz.

Hem Warburtons’ın hem de SUEZ’in D Z.E. araçlarının 2020’nin sonlarında operasyona başlaması planlanıyor.

3.1’den 26 tona kadar kapsamlı elektrikli kamyon yelpazesiyle Renault Trucks, kentsel bölgelerde çalışan profesyonellerin hem güncel hem de gelecekteki gerekliliklerini karşılıyor. Atık toplama ve dağıtım operasyonlarına son derece uygun olan bu araçlar, alışıldık saatlerin dışında gürültüsüz bir şekilde çalışarak kent sakinlerinin yaşam kalitesini koruyor. Renault Trucks D ve D Wide Z.E. üreticinin Blainville-sur-Orne fabrikasında üretiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here