Iveco Savunma Araçları’ndan Alman Ordusu’na zırh korumalı askeri kamyon

0
938
Iveco_DV_Trakker_GTF_8x8-01
Iveco Savunma Araçları, 2021 ve 2028 yılları arasında tedarik edilmek üzere Alman Ordusu ile bin 48 askeri Trakker kamyondan oluşan bir çerçeve kontrat imzaladı.

CNH Industrial N.V. markası olan Iveco Savunma Araçları, 2021 ve 2028 yılları arasında tedarik edilmek üzere Alman Ordusu ile bin 48 askeri Trakker kamyondan oluşan bir çerçeve kontrat imzaladı.

Proje, 20” ISO konteyner taşımacılığı için hazırlanan ve beş farklı konfigürasyonda tedarik edilecek Trakker serisinden 224 adet 8×8 askeri araçtan oluşan ilk sabit parti ile başlayacak. Araç konfigürasyonları, hidrolik vinç ve çekme vinci ile donatılanları içeriyor. Çerçeve kontrat, Alman Ordusu’nun zırhlı korumalı taşıma aracı ailesi için bir başka önemli kilometre taşını temsil ediyor.

Tüm araçlar, Euro 6 yayım standartlarını (tek yakıtla operasyona uygun) karşılıyor ve sınıfının en iyi balistik, mayın, NBC (Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal) ve EYP (El Yapımı Patlayıcı) korumasına sahip zırhlı kabinle tedarik edilecek. Bu kabinler ayrıca kullanıcılara yüksek seviyede mürettabat konforu sağlıyor ve çeşitli modern askeri iletişim ve komuta sistemlerini barındıracak şekilde tasarlandı.

Iveco Savunma Araçları, geniş ürün yelpazesinden Alman Ordusu’na halihazırda sahalardaki operasyonlarda kapsamlı bir şekilde kullanılan farklı koruma seviyelerine sahip özelleştirilmiş sürümler de dahil olmak üzere yaklaşık 2 bin araç teslim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here