IVECO, Paris Intermat 2018’de yeni Stralis X-Way’i ve inşaat sektörü için sürdürülebilir araç yelpazesini tanıtıyor

0
941

IVECO, Intermat 2018’deki CASE İnşaat Donanımları standında Yol İnşası, Konut İnşası, Geri Dönüşüm ve Taş Ocağı sektörleri için geniş ürün yelpazesini sergiliyor.

IVECO, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un 22 Mart 2018 tarihinde Brüksel’de yapılan Avrupa Komisyonu Sürdürülebilir Büyüme Finansmanı Üst Düzey Konferansı’nda yaptığı ülkenin ağır kamyon filolarını gazla çalışan araçlara dönüştürme çağrısına doğal gazla ürün yelpazesini tanıtarak yanıt verdi. Fransa Cumhurbaşkanı Macron,Bu aynı zamanda elektrik ve hidrojenle çalışan araçların yaygın kullanımı ve ağır taşımacılığın gazlı araçlarla yoluyla ulaşım sektörünün kararlılıkla dönüştürülmesidir.demişti.

İnşaat lojistiği için geliştirilen yeni Stralis X-WAY kamyon, Grand Paris projesi tarafından teşvik edilen inşaat sektöründeki büyüme için de mükemmel bir yanıt. Fuarda, Paris’in yayım oranlarını azaltma hedefine uygun olarak doğal gazla çalışan sürüm tanıtılıyor.

IVECO, 23 – 28 Nisan tarihlerinde Paris Paris-Nord Villepinte’teki Parc des Expositions‘da gerçekleştirilen uluslararası inşaat ve altyapı sektörü fuarı Intermat 2018‘de yer alıyor.   CASE İnşaat Donanımları standında geri dönüşüm, bina ve yol inşası ve taş ocağı sektörlerine seslenen ürünler sergileniyor.

IVECO Stralis X-WAY

Her görev için doğru araç

IVECO, fuarda inşaat lojistiği ve kent hizmetleri görevleri için özel olarak geliştirilen Stralis X-WAY serisini tanıtıyor. Bu araç, görev odaklı yaklaşımı en üst düzeye çıkararak arazi hareketliliği gerektiren yol uygulamaları için uygun bir kesişim sunuyor. IVECO’nun en iyi yakıt verimliliği ve güvenlik teknolojilerini en sağlam araçlarının yenilenen arazi dayanıklılığı ile birleştirerek sınıfının en iyisi taşıma sığası ve düşük Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO) ile birlikte yüksek verimlilik sağlıyor.

Geri dönüşüm için ayrılan alanda, IVECO ve CASE’in çöpten biyometan üretimini temel alan döngüsel ekonomiye ulaşmak için mükemmel bir kombinasyon oluşturan tamamlayıcı ürünleri sergileniyor. Bu alanda sergilenen Stralis X-WAY kancalı kaldırıcı, yüksek manevra yeteneği, kompakt boyutları, yerden yüksekliği, çekiş gücü ve yüksek taşıma sığasıyla geri dönüşüm sektörü için ideal bir çözüm sunuyor.

Kent hizmetleri için IVECO, sürdürülebilir hafif ticari taşıtlarını ve gelişmiş seçenek tahrik teknolojilerine sahip kamyonlarını sergiliyor: Doğal gazla çalışan Daily Blue Power (2018 Yılının Uluslararası Vanı) ve Stralis X-WAY NP (Doğal Gaz). Marka, öncü sürdürülebilir çözümleriyle sektörün önderi konumunda bulunuyor. Bu çözümler aynı zamanda iklim değişikliği ile savaşma ve kentsel alanlarda temiz hava sorunu nedeniyle oldukça talep görüyor.

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte , yaptığı açıklamada şunları söyledi: “IVECO’nun enerji geçişini destekleme konusundaki bağlılığı, sürdürülebilir teknolojilerde öncülük etmemizi ve seçenek yakıtlı araçlardan oluşan tam bir yelpazeyi sahip olmamızı sağladı. Belediyeler vatandaşları için hava niteliği sorununu çözmek adına trafik kısıtlamalarını ve sıkı yayım yönetmeliklerini yürürlüğe koyduğunda doğal gazla çalışan araçlarımız, inşaat şirketlerine, özellikle şehir merkezlerindeki çalışmalar için teklifte bulunurken rekabetçi bir avantaj sağlıyor.

Kent alanında sergilenen ve CIFA elektrikli mikserle donatılan Stralis X-WAY NP, bir Biyo-CNG kamyonu temel alan ilk elektrikli beton mikseri. Bu araç, sadece son derece sessiz çalışma ve neredeyse sıfıra yakın parçacık madde ve karbondioksit yayımı avantajlarını sunmuyor; aynı zamanda en iyi dizel şasili araçlarınkine eşdeğer 8 metreküplük bir hazır beton taşıma sığası sağlıyor.

CIFA elektrikli mikserle donatılan Stralis X- WAY NP

Stralis X-WAY, taşıma sığasının en önemli ölçüt olduğu bir sektörde çalışıyor ve bu nedenle sınıfının en yüksek t aşıma sığasıyla rekabette öne çıkıyor. Beton mikseri uygulamaları için geliştirilmiş olan 8×4 çekiş düzenine sahip Super Loader sürümü 8.845 kg’den daha hafif ölü ağırlıyla dikkat çekiyor. Bu da müşterinin taşıma sığasını yeni bir seviyeye çıkarıyor. Bu sürümle bağımsız sertifika kuruluşu UTSC tarafından onaylanan en iyi araçtan 355 kg daha fazla yük taşınabiliyor.

2018 Yılının Uluslararası Vanı” ödülünü kazanan yeni Daily Blue Power, şehir merkezlerindeki iş sahalarına erişebiliyor. Ödül kazanan teknoloji, düşük yayımlar ve çevresel etki, yüksek performans ve verimlilik, inşaat şirketlerini çevreyle ilgili yönetmeliklerin sınırlandırmalarından kurtarıyor.

IVECO’nun Sürdürülebilirlik şampiyonu olan bu yeni ürün ailesi, sınırlama olmadan kent erişimi sağlıyor ve müşterilere üç teknoloji seçeneği sunuyor: Sıkıştırılmış Doğal Gaz ile çalışan Daily Hi-Matic Natural Power; sıfır yayımlı Daily Electric ve sektördeki en gelişmiş dizel teknolojisi olan Daily Euro 6 RDE 2020 Ready.

Intermat fuarında Daily Hi-Matic Natural Power’ın 4.9 tona kadar taşıma sığası ve 5100 mm dingil mesafesi ile 6.4 metreye kadar üstyapı uzunluğu sunan 7.2 ton toplam yüklü araç ağırlığına sahip sürümü sergileniyor. Aracın gelişmiş sürdürülebilir teknolojileri, birçok ödül kazanmış olan ve sağlamlığı, çok yönlülüğü, performansı ve dayanıklılığı sayesinde sağlam bir üne kavuşan Daily ailesinin tarihi güçlü yönleriyle bir araya geliyor.

Yol inşası sektörü için IVECO, sektörün önde gelen doğal gaz teknolojisi ile çalışan Stralis X-WAY NP modelini sergiliyor. Bu model, taşıma sığası ve serinin performans avantajlarıyla birlikte daha fazla çevresel fayda sunuyor. Özellikle de dizel araçlara sınırlamalar getiren şehirlerde ve 7/24 gürültü sınırlamaları bulunan iş sahalarındaki inşaat lojistiği çalışmaları için avantajlar sağlıyor.

IVECO Daily Blue Power

Standın Taş Ocağı sektörü alanında IVECO, iki araç sergiliyor: İkisi de damper üstyapısına sahip Astra HD9 8×6 Euro 6 ve Trakker.

IVECO Astra serisi araçlar, petrol ve gaz, madencilik, taş ocağı, ağır inşaat ve ağır taşıma gibi ağır arazi uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanıyor. Yüksek performanslı aktarma organlarından sade tasarımlı elektroniklere kadar her bir ayrıntı, en zorlu görevlerde yüksek performans, güç ve güvenilirlik sağlayacak şekilde geliştiriliyor.

IVECO, Intermat fuarında tam otomatik şanzımana sahip yeni HD 9 86.50 Euro 6’yı da tanıtıyor. Bu yapılandırma, IVECO Astra ürün ailesinin arazi DNA’sı ile göreve bağlı olarak aynı taşıma sığasına sahip olan taş ocağı ve maden damperleriyle kıyaslanacak performansları birleştiriyor.

En zorlu arazi koşulları dahil olmak üzere tüm hava koşullarında ve arazilerde çalışacak şekilde üretilen Trakker, teknoloji ile sağlamlığı, güvenilirliği ve verimliliği bir araya getiriyor. Trakker, Dakar Rallisi’nin en zorlu arazilerinde efsanevi gücünü ve dayanıklılığını birçok defa kanıtladı.

IVECO, CASE İnşaat Donanımları’nın Monthyon’daki sahasında Stralis X-WAY yelpazesindeki birçok aracın dinamik denemelerini de yapacak. Bu araçlar arasında damper, mikser ve vinç üstyapısına sahip araçların yanı sıra yeni Hi-Traction sistemine sahip bir araç da dahil.

IVECO Trakker

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here