IVECO, Jost Group’a 30 Stralis NP teslim etti

0
995
2020 yılına kadar filosunun yüzde 35’ini Sıvılaştırılmış Doğal Gaz’a (LNG) dönüştürmeyi hedefleyen Jost Group, 30 adet IVECO Stralis NP teslim aldı.

Jost Group, Yeşil Lojistik sunmak amacıyla filosunun dönüşümü için Birleşik Krallık’ta Yılın Düşük Karbonlu Kamyonu ve İtalya’da 2019 Yılının Sürdürülebilr Kamyonu unvanlarıyla ödüllendirilen IVECO Stralis NP’yi seçti.

IVECO, 7 Ocak tarihinde Jost Group’un Herstal’deki tesislerinde düzenlenen bir törenle 30 adet yeni Stralis NP’yi resmi olarak teslim etti. Pan-Avrupa taşımacılık ve lojistik uzmanı, 2020 yılına kadar filosunun yüzde 35’ini Sıvılaştırılmış Doğal Gaz’a (LNG) dönüştürmeyi hedefliyor. Yeni kamyonlar, iki tanesi Sıkıştırılmış Doğal Gaz’lı (CNG) olmak üzere 132 Stralis çekicinin de aralarında bulunduğu bin 400 adetlik filodaki dört yaşındaki dizel araçların yerine geçecek.

Tören sırasında IVECO Benelüks İş Direktörü John Venstra, şu açıklamayı yaptı: “Jost Group kendine açık sürdürülebilirlik hedefleri belirledi ve Stralis NP seçimleri yeşil taşımacılık için doğal gazın uygulanabilir bir çözüm olduğuna dair inançlarını gösterdi. Filolarını dönüştürmek için IVECO’ya, dolayısıyla bu konudaki ileri uzmanlığımıza ve doğal gazlı araçları destekleyen satış sonrası hizmetler deneyimimize olan güvenlerinden dolayı büyük bir gurur duyuyoruz.  Düşük gaz tüketimiyle yeni Stralis NP kamyonları, Michelin MyBestRoute uygulamasının hesaplamalarına göre işletim maliyetlerinde önemli bir kazanç sağlayacak. Bu da gezegeni ve sağlığımızı korurken temiz kamyon teknolojisine ve dolum istasyonlarına yaptıkları yatırımı kısa sürede amorti edecekleri anlamına geliyor.”

Stralis NP kamyonlar, Jost Group’un Euro 6’ya göre parçacık maddeyi yüzde 99 ve NO2 yayımlarını yüzde 90 ve biyometan kullanımında CO2  yayımını yüzde 95 düşürerek yeşil taşımacılık hizmetleri sunmasını sağlayacak.

Çevresel faydalarına ek olarak yeni Stralis NP kamyonlar önemli kazançlar sağlıyor. IVECO’nun en iyi uzun yol yakıt verimlilik teknolojilerine ve hizmetlerine sahip çift LNG tanklı tek yakıtlı 460 beygirlik sürüm, dizel bir kamyona göre yüzde 15 daha az yakıt tüketimi ve yüzde 9 daha düşük Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO) sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here