DFDS, rekor siparişini 25 Volvo elektrikli kamyonla daha da büyütüyor

0
500
volvotrucks-dfds
Volvo Trucks, Kuzey Avrupa'nın en büyük denizcilik ve lojistik şirketi DFDS'den ek 25 ağır elektrikli kamyon siparişi aldı.

Volvo Trucks, Kuzey Avrupa’nın en büyük denizcilik ve lojistik şirketi DFDS‘den ek 25 ağır elektrikli kamyon siparişi aldı. Ekim ayında verilen 100 Volvo FM elektrikli kamyon siparişinin ardından bu araçlarla birlikte DFDS’nin teslim alacağı araç sayısı 125’e ulaştı.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, ek siparişle ilgili olarak “DFDS, ek 25 Volvo FM Electric kamyon siparişiyle ortaklığımıza ve teknolojimize olan büyük güvenini bir kez daha teyit etti. Taşımacılar için elektrikli, sürdürülebilir taşımalar sunabilmenin bu kadar açık bir şekilde rekabet avantajı haline gelmesinden dolayı çok gururlu ve mutluyuz. Bu Volvo Trucks, müşterilerimiz ve iklim için çok cesaret verici.” dedi.

Araçların teslimatının 2022’nin 4. çeyreğinde başlaması planlanıyor. Yeni kamyonlar, Avrupa’da DFDS lojistik sistemindeki taşımalarda kullanılacak.

DFDS Başkan Yardımcısı ve Lojistik Bölümü Başkanı Niklas Andersson ise şunları söyledi: “Ağır taşımacılık endüstrisindeki yeşil yatırımlar, DFDS, müşterilerimiz ve genel olarak toplum için ihtiyaç duyulan yayım azaltımlarına ulaşmak için bir ön koşul. Volvo Trucks ile ortaklığımız, DFDS’nin müşteriler arasında zaten yüksek talep gören daha düşük yayımlı nakliye çözümleri sunmasına olanak tanıyor. Bu tür yatırımların Avrupa genelinde yeşil altyapı çözümlerine olan talebi artıracağını umuyoruz.

Bir Volvo FM Electric kamyonla, örneğin öğle yemeği molasında, hızlı bir şarj ile bir iş günü içinde 500 km’ye kadar yol gitmek mümkün. Volvo FM Electric, 44 tona kadar toplam yüklü katar ağırlığına sahip ve hem ana depoda hem de yolda yüksek güçlü hızlı şarj yoluyla gece boyunca şarj edilebiliyor.

Volvo Trucks, bunu yapan ilk kamyon markalarından biri olarak 2019 yılında elektrikli kamyonların seri üretimine başladı. Ürün yelpazesi artık altı elektrikli kamyon modelini içeriyor: Volvo FHVolvo FMVolvo FMXVolvo FEVolvo FL ve Kuzey Amerika’da satılan Volvo VNR.

Bu yıl şimdiye kadar Avrupa’da tescil edilen elektrikli kamyonlar içinde (16 ton ve daha ağır) Volvo Trucks, yüzde 40’ın biraz üzerinde bir pazar payına sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here