Volvo Group, artırılmış trafik güvenliği için İsveç-Hindistan işbirliğinin bir parçası

0
1459
sitis-volvo-group
SITIS, Stokholm’de Hindistan Ulaştırma ve Otoyol Bakanı Nitin Gadkari ve İsveç Altyapı Bakanı Thomas Eneroth’un yanı sıra çok sayıda İsveç ve Hint şirketinin CEO’larının ve üst düzey yöneticilerinin, araştırma ve akademik enstitülerden yöneticilerin ve devlet temsilcilerinin katılımıyla faaliyete geçti.

Hindistan’da her yıl trafik kazalarına bağlı olarak 150 binden fazla kişi ölüyor. İsveç ve Hint şirketleri ve kurumları arasındaki işbirliği bunu önemli oranda azaltmak için kuruldu. Öğrenilen dersler, dünyanın farklı bölgelerinde trafik güvenliğini mümkün olduğunca artırmak amacıyla geliştirme ihtiyaçları için kullanılacak.

2018’de İsveç ve Hindistan, bir yenilikçilik anlaşması imzaladılar. İsveç-Hint Taşımacılık Yenilikçiliği ve Güvenlik Ortaklığı (SITIS), ülkeler arasında nasıl yenilikçilik işbirliğinin kurulacağının ve güvenlik alanında nasıl küresel değerlerin yaratılabileceğinin güçlü ve somut bir örneği.

SITIS, Stokholm’de Hindistan Ulaştırma ve Otoyol Bakanı Nitin Gadkari ve İsveç Altyapı Bakanı Thomas Eneroth’un yanı sıra çok sayıda İsveç ve Hint şirketinin CEO’larının ve üst düzey yöneticilerinin, araştırma ve akademik enstitülerden yöneticilerin ve devlet temsilcilerinin katılımıyla faaliyete geçti.

Güvenlik alanında uzmanlığa sahip önde gelen Hint şirketleri ve kuruluşları, SITIS’i yenilikçilik için uzun dönemli bir platform ve trafik güvenliği araştırmasında bir mükemmellik merkezi olarak oluşturmak için bir araya geldiler. SITIS ortaklığı, Hindistan’da daha derin bir trafik güvenliği anlayışı inşa edecek ve benzeri sorunlar ve bunların potansiyel çözümleriyle hızlı büyüyen ekonomilerin karşılaştığı temel zorluklara bir açılım sağlayacak.

SITIS’in başlatıcılarından biri olan Volvo Group’un CEO’su Martin Lundstedt, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bizim iş modelimizin hayati bir parçası olan yol güvenliğinin dünyadaki gönenci ve gelişmeyi sağlamak için de hayati olduğunu biliyoruz. Ancak asıl kazanç ve SITIS’in şu anda yerini almasından duyduğum memnuniyetin nedeni, Hindistan’ın yollardaki ölümleri azaltma tutkusunun daha derinine inebilmemiz ve Hindistan’daki insanların hayatındaki gelişimin önemli bir yönüne olumlu olarak dokunabilmemiz. Öğrendiklerimizi, İsveç’in yanı sıra dünyanın diğer yerlerinde de güvenlik çabalarımızı desteklemek için kullanabileceğiz. Hindistan’ın dijital alandaki gücü ve her iki ülkedeki önde gelen araştırma ve akademik enstitülerin bir arada çalışmaları sayesinde yeni ve yenilikçi çözümlerle güvenlikteki gelişimi hızlandıracak bütünleşik potansiyele sahibiz.

Tech Mahindra EMEA Başkanı Vikram Nair ise “SITIS’in oluşturulması, vatandaşlar için bir değer yaratılması amacıyla endüstrinin ve akademinin nasıl başarılı bir şekilde bir araya geldiğinin kanıtıdır. Bu platform sayesinde amacımız Hindistan’daki güncel trafik güvenliği sorunlarını ele almak ve trafikteki ölümleri azaltmak için siyasi reform tavsiyeleri olacak potansiyel çözümler önermek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz