Iveco Savunma Araçları, Romanya Silahlı Kuvvetleri’ne 942 kamyon tedarik edecek

0
1093
IDV_High_Mobility_truck
Iveco Savunma Araçları, 2 bin 900 araçtan oluşan bir çerçeve anlaşmanın ilk bölümü olarak Romanya Silahlı Kuvvetleri'ne 942 kamyon tedarik edecek.

CNH Industrial N.V.’nin bir kuruluşu olan Iveco Savunma Araçları, 30 Aralık 2019 tarihinde Romanya Savunma Bakanlığı ile 2 bin 900’den fazla yüksek hareket kabiliyetli kamyon için bir çerçeve anlaşması imzaladığını açıkladı. İlk 942 araç, 2020 yılından başlamak üzere dört yıl içinde teslim edilecek.

Çerçeve anlaşma, Iveco Savunma Araçları’nın yüksek hareket kabiliyetli kamyon yelpazesinin 4×4, 6×6, 8×8 ve 8×8 Prime Mover olmak üzere dört tipte askeri lojistik platformunu içeriyor. Bu platformlar, yaklaşık üçte biri zırhlı kabinli olmak üzere, 16 farklı sürümden oluşacak.

Merkezi Lastik Şişirme Sistemi, karartılmış farlar, çift yakıtlı motorlar, vinçler ve taktik dingiller ile donatılan araçlar, her türlü askeri operasyona taktik destek sağlamak amacıyla yüksek hareket, sudan geçme ve C-130 ile taşınabilme kabiliyeti sunuyor.

2015 yılında 57 ve 2017 yılında da 173 adet yüksek hareket kabiliyetli kamyon kontratı imzalayan Romanya Silahlı Kuvvetleri’nin memnuniyetinin bir göstergesi olan bu önemli anlaşma, Romanya Savunma Bakanlığı ve önde gelen bir askeri kamyon tedarikçisi olarak konumunu geliştiren Iveco Savunma Araçları arasındaki ilişkiyi daha da güçlendiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here