FUSO eCanter SensorCollect açık yenilikçilik kültürünü gösteriyor

0
3178
fuso-ecanter-03
FUSO eCanter SensorCollect Kavram Kamyon, operatörü takip etmek gibi uzaktan gönderilen kumandaları güvenli bir şekilde yerine getirebiliyor.

Daimler Kamyonları’nın Japonya merkezli kuruluşu FUSO, kısa bir süre önce gelişmiş teknolojiler ile yenilikçi kamyonlar geliştirmedeki öncü rolünü gösterdi. “FUSO Gelecek Yenilikçilik Lab” etkinliği ile şirket, Kawasaki’deki yönetim merkezinde bir deneme sürüşüyle yenilikçi eCanter SensorCollect kavram kamyonunu tanıttı.

fuso-ecanter
FUSO eCanter SensorCollect Kavram Kamyon, FUSO’nun Japonya Kawasaki’deki yönetim merkezinde.

FUSO eCanter SensorCollect, tamamen elektrikli eCanter’i temel alan kavram bir çöp toplama kamyonu. Araç, temel çöp toplama hizmetlerini daha verimli ve çevreye duyarlı hale getirmek için yayımsız hafif hizmet kamyonunun bir uygulamasını gösteriyor. Aracın yanında yürüyen operatörler, kablosuz bir İnsan Makine Arayüzü (HMI) ile eCanter SensorCollect’i uzaktan kontrol edebiliyorlar. LiDAR, ultrasonik duyargalar ve yüksek doğruluklu GPS ile donatılan kamyon, çevresindeki insanları ve nesneleri tespit ederek uzaktan gönderilen kumandalarla güvenli bir şekilde çalışabiliyor. Bu kumandalar; operatörü takip etmeyi, duraklamayı, engellerden kaçınmayı ve bir kişi ya da nesne aracın çok yakınına geldiğinde hemen durmayı içeriyor. Bu işlevler çöp toplama işçilerinin verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

fuso-ecanter-02
FUSO eCanter SensorCollect, tamamen elektrikli eCanter’i temel alan kavram bir çöp toplama kamyonu.

FUSO eCanter SensorCollect, yenilikçi gelişim yaklaşımının bir sonucu. FUSO, alışılageldik ürün geliştirme süreçlerine ek olarak, sosyal ihtiyaçları ve zorlukları ele alan yenilikçi ürün fikirlerini desteklemek için şirket içinde ve dışında birçok girişim yürüttü. FUSO, Japonya’daki ve denizaşırı üniversitelerle çok sayıda atölye ve hackathonun yanı sıra yabancı katılımcıların da davet edildiği start-up’larla işbirlikleri gerçekleştirdi. Bu etkinlikler ile bugüne kadar 100’den fazla fikir üretildi.

fuso-sensor
FUSO eCanter SensorCollect; LiDAR, ultrasonik duyargalar ve yüksek doğruluklu GPS ile donatılıyor.

FUSO Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ürün Mühendisliği Başkanı Aydoğan Çakmaz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yenilikçilik yaratmak, uzun dönemli pazar önderliğine karar veren FUSO’da Araştırma ve Geliştirme’nin en önemli ayaklarından biridir. Gelişmiş teknolojilerimizle müşteriyi ve toplumsal ihtiyaçları hedefleyen yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.

fuso-ecanter-01
Yenilikçi FUSO eCanter SensorCollect kavram kamyon.

FUSO eCanter; Japonya, Avrupa ve ABD’de müşteri operasyonlarında çalışan 160’tan fazla araçla şimdiye kadar kendini kanıtlayan güvenilir bir elektrikli hafif kamyon. FUSO eCanter, Avrupa’da, daha iyi bir kentsel yaşam sunmak için Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Portekiz, İrlanda, Hollanda ve Danimarka’daki 11 kentte çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here