IVECO, Nikola ve OGE, hidrojen altyapısı için işbirliği yapacak

0
290
iveco-nikola-oge
Nikola Corporation, IVECO ve OGE, yakıt hücreli elektrikli araçları (FCEV) desteklemek için hidrojeni üretim kaynaklarından hidrojen dolum istasyonlarına boru hattı ağı ile taşımak için bir iş yapısı kurmak amacıyla işbirliği yapacak.

Nikola Corporation, IVECO ve OGE, yakıt hücreli elektrikli araçları (FCEV) desteklemek için hidrojeni üretim kaynaklarından hidrojen dolum istasyonlarına boru hattı ağı ile taşımak için bir iş yapısı kurmak amacıyla bir niyet mektubuna girdiklerini duyurdu. İşbirliği, tarafların rollerini ve sorumluluklarını daha fazla tanımlamak ve resmileştirmek ve kesin anlaşmalarda belirtilen hedeflerin uygulanmasını sağlamak için gerekli işbirliği yönetişimini gerçekleştirmek amacıyla başlatılacak.

Bir CNH Industrial N.V. markası ve seçenek yakıtlarla çalışan araçların üretiminde ve ticarileştirilmesinde bir öncü olan IVECO ve Almanya’da 12 bin kilometrelik doğal gaz boru hattı altyapısı ağı sahibi ve işletmecisi OGE, Avrupa politikası ve endüstri ihtiyaçları ile uyumlu olarak yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) gelişimini ve büyümesini sağlamak için hidrojen altyapısını geliştirmek için ağır hizmet ticari akü elektrikli araçların, yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) ve enerji altyapısı çözümlerinin önde gelen tasarımcısı ve üreticisi Nikola‘ya katılacak. Bu işbirliğinin ana odağı, Avrupa ticari taşımacılık sistemini desteklemek için Almanya’da hidrojen yakıt ikmal çözümlerini daha da geliştirmek ve FCEV’ler için güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli depolama ve yakıt doldurma yerleşkeleri kurmak için endüstri ortaklarıyla birlikte çalışmak.

Taraflar, bir hidrojen ekonomisinin geliştirilmesine kendilerini adadı ve hidrojeni ticari kamyon sahiplerine güvenli, güvenilir ve ekonomik bir şekilde ulaştırmak için gerekli yakıt ikmali ve dağıtım altyapısını uygulamaya odaklandı.

Nikola’nın Enerji ve Ticari Başkanı Pablo Koziner, konuyla ilgili olarak “Nikola, sektör lideri hidrojen üretimini, dağıtımını ve tedariğini sağlamaya ve geliştirmeye kararlı. Bu işbirliğinin, özellikle, endüstriyi geliştirmesini ve FCEV teknolojilerinin pazarda geniş anlamda benimsenmesini beklediğimiz, çok ikna edici uzun vadeli bir yakıt dağıtım çözümü sunduğuna inanıyoruz.” dedi.

CNH Industrial Ticari ve Özel Araçlar Başkanı Gerrit Marx ise şunları söyledi: “Hidrojen ve aküyle çalışan ağır hizmet kamyonlarının piyasaya sürülmesiyle taşımacılık ekosistemi dönüşecek ve değer zinciri boyunca mevcut iş modelleri değişecek. İşbirliğimiz, fosil endüstriyel yapılarda girişimci ve doğrusal olmayan düşünmeyi gerektiren, Avrupa’da bunu gerçeğe dönüştürmek için büyüyen bir ortaklık platformu başlatmanın harika bir ilk adımı.

OGE Teknolojiden Sorumlu Başkanı Dr. Thomas Hüwener de “OGE, hidrojeni üretim kaynaklarından kritik dağıtım çıkış noktalarına taşımak için bir boru hattı altyapısı kurmaya kendini adadı. Ağ yeteneklerimiz aracılığıyla yakıt istasyonu gelişimini sağlamada ve ekonominin karbondan arındırılmasına yönelik çalışmalarda önemli bir rol oynamaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here