Iveco’dan 2016’da ağır vasıta sürüş eğitimi rekoru

2
1658
Iveco’dan 2016’da ağır vasıta sürüş eğitimi rekoru
Renault Trucks

İşletme maliyetlerinin düşürülmesinde en önemli kalemlerden birinin kullanım giderlerinin azaltılması olduğunu ve kullanım giderlerini etkileyen en önemli etkenin de sürücüler olduğunu vurgulayan Iveco, 2016 yılında Stralis, Trakker ve Astra araçlar için 144 sürücüye bire bir eğitim verdi.

Ürün yelpazesinde Stralis çekiciler ile Trakker ve Astra inşaat kamyonları bulunan Iveco Türkiye, sürücü eğitimleri ile daha ekonomik ve daha güvenli sürüş için sürücülere ipuçları veriyor. Eğitimler sonunda yüzde 5 ile 15 oranında yakıt tasarrufu ve egzoz yayımında kayda değer azalma sağlandığı kaydediliyor. Ayrıca daha az yıpranan lastik, daha az yağ tüketimi ve güç aktarma organlarının daha uzun süreli kullanım olanağı, maliyeti düşürüyor ve kârın artmasına olanak sağlıyor. Alınan eğitimler sonrası, iyi eğitimli bir sürücünün kaza yapma ihtimalinin de düşük olması, sürücü güvenliğinin yanı sıra iş yönetimi açısından en az zaman kaybı ve daha düşük sigorta primleri anlamına geliyor.

Iveco Sürücü Eğitimleri, Türkiye’de de kurum içi eğitimlerin yanı sıra yeni araç satın alan müşterilere düzenli olarak veriliyor. Iveco Türkiye bünyesinde bulunan sürüş eğitmenleri tarafından başta filolar olmak üzere bireysel kullanıcılara kadar belirli müfredatta sürüş sistemlerini tanıma ve ekonomik sürüş eğitimleri veriliyor. Türkiye’de 2016 yılının ikinci yarısında eğitimlerde 40 firmadan 144 sürücüye modern sürüş sistemlerini tanıma ve ekonomik araç kullanımı eğitimi verildi. Ayrıca Türkiye genelinde 48 bayi satış personeline sürüş sistemleri ve güncel kamyon teknolojisindeki yeniliklerin anlatıldığı ürün eğitimleri gerçekleştirildi.

Eğitimde ekonomik kullanım için motorun en uygun tork bant aralığı, Eurotronic şanzımanın kullanım modları, otomatik veya manuel kullanım zamanları, ABS, ASR, ACC ve LDWS gibi sürüş destek sistemlerinin kullanımı, Iveco DSE anlık sürüş tarzı değerlendirme sistemi, Iveco SEB motor freni ve / veya ZF Intarder kullanımı uygulamalı olarak anlatıldı. Astra markası içinse müşterinin çalışma sahasında motor güç tork dengesi, şanzımanın off-road modu, yardımcı fren sistemleri ve boyuna/enine diferansiyel kilit kullanımları uygulamalı olarak gösterildi.

2016 yılında Türkiye pazarında Astra ağır şantiye kamyonlarının satış ve servis sorumluluğunu alan Iveco Türkiye, 2016 yılında bu konudaki yapılanmasını tamamlayıp demo kullanımı çalışmalarına başladı. Bu bağlamda yine yılın ikinci yarısından itibaren İstanbul, İzmit, Ankara, İzmir, Muğla, Gaziantep ve Antalya şehirlerinde 15 farklı müşterinin maden sahasında 10 bin km’yi bulan gerçek saha içi kullanım çalışmaları ile Astra kamyonların şantiye alanlarındaki üstün özellikleri tanıtıldı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz