IVECO, FPT Industrial ve Nikola Corporation, Nikola TRE’yi tanıttı

1
36770
NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(2)
IVECO ve Nikola, ortaklığın açıklanmasının sadece üç ay sonrasında Avrupa pazarları için ilk akü elektrikli taşıtları (BEV - Battery Electric Vehicle) olan Nikola TRE'yi tanıttı.

IVECO ve Nikola, ortaklığın açıklanmasının sadece üç ay sonrasında Avrupa pazarları için ilk akü elektrikli taşıtları (BEV – Battery Electric Vehicle) olan Nikola TRE’nin maketini tanıttı.

IVECO S-WAY’i temel alan ve Nikola’nın sınıf önderi elektrikli kamyon teknolojisini içeren akü elektrikli Nikola TRE, Almanya’nın Hannover kentinde  gerçekleştirilecek IAA 2020 ticari taşıtlar fuarında tanıtılacak ve müşterilere 2021’de teslim edilmeye başlanacak.

Nikola TRE, Nikola’nın yakıt hücreli elektrikli taşıt (FCEV – Fuel Cell Electric Vehicle) modelinin 2023 yılında müşterilere sunulmasına giden yolda ilk adımı oluşturuyor.  

MARK_RUSSEL_GERRIT_MARX_ANNALISA_STUPENENGO_TREVOR_MILTON_HUBERTUS_MUHLHAEUSER_01
Nikola Başkanı Mark Russel, CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx, CNH Industrial Aktarma Organları Başkanı Annalisa Stupenengo, Nikola CEO’su Trevor Milton ve CNH Industrial CEO’su Hubertus M. Mühlhauser (soldan sağa) Nikola TRE’yi stratejik ortaklık anlaşmasının imzalanmasının ardından üç ay gibi kısa bir sürede tanıtmanın mutluluğunu ve gururunu paylaştılar.

IVECO, FPT Industrial ve Nikola, CNH Industrial ve Nikola arasındaki bir ticari taşıt markasını ve bir aktarma organları uzmanını içeren ortak girişimin ilk ürünü olan Nikola TRE’nin maketini tanıttı. Bu yeni çekici, temmuz ayında Madrid’de tanıtılan ve müşteriler ve endüstri uzmanları tarafından beğeniyle karşılanan IVECO S-WAY ağır hizmet kamyonunu temel alıyor. Nikola TRE, Nikola’nın gelişmiş elektrik teknolojisini ve yeni nesil tescilli bilgi-eğlence sistemini içeriyor.

NIKOLA_TRE_01
Etkinlikte sergilenen çekici, bölgesel görevler için 400 km’lik bir menzil ve dizel bir çekicininkine eşdeğer ya da onunkinden daha iyi bir dinamik performans sunacak olan Nikola TRE 4×2 çekicinin bir maketi idi.

Nikola tasarımının IVECO S-WAY ile bütünleştirilmesi Nikola ve Italdesign tarafından Italdesign‘ın Torino’daki yönetim merkezinde ortaklaşa gerçekleştirildi. Tasarım bütünleşmesi iki şirket arasında 2018 yılında yapılan ortaklığın doğal bir sonucu. Nisan 2019’da Birleşik Devletler Arizona Scottsdale’deki Nikola Dünya Etkinliği’nde tanıtılan Nikola TRE maketi bu ortaklığın bir ürünüydü.

HUBERTUS_TREVOR_GERRIT_INSIDE_OF_NIKOLA_TRE_01
Dünya kamyon endüstrisinde ezberleri bozan ve her iki taraf için de bir kazan-kazan durumu yaratan stratejik ortaklığın mimarları CNH Industrial CEO’su Hubertus Mühlhauser, Nikola CEO’su Trevor Milton ve CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx’ın (soldan sağa) Nikola TRE’nin kabininin içindeki mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

CNH Industrial Ticari ve Özel Araçlar Başkanı Gerrit Marx, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “IVECO’nun müşteri merkezlilik kavramını bünyesinde barındıran ve hak ettiği başarıyla pazarlarda şimdiden bir ivme yakalayan IVECO S-WAY dikkat çeken bir ürün. Iveco S-WAY, Nikola TRE’nin iskeletini oluşturuyor ve bizim için taşımacılık endüstrisini değiştirecek, ezberbozan özellikler sunan bir platform sağlayarak sıfır yayımlı kamyonculuğa doğru yeni bir yolculuğun başladığına işaret ediyor.

HUBERTUS_MUHLHAEUSER_01
Nikola ile endüstride ezberleri bozmak amacıyla yakıt hücreli ve akü elektrikli kamyonlar geliştirmek ve üretmek için ortaklık yaptıklarını kaydeden CNH Industrial CEO’su Hubertus Mühlhauser, IVECO’nun yüksek kaliteli kamyon teknolojisine, üstün tasarıma, dünya sınıfı mühendisliğe ve üretime, güçlü Avrupa dağıtım ağına ve LNG ile ezberbozan kanıtlanmış teknolojiye sahip olduğunu; Nikola’nın ise yakıt hücreli kamyon teknolojisinde önder konumda bulunduğunu, kendi hidrojen dolum altyapısına sahip olduğunu, yeni ve ezberbozan iş modelleri geliştirdiğini ve sıfır yayım gayesiyle bir düşünce yapısı oluşturduğunu açıkladı.

Akü elektrikli Nikola TRE: Sıfır yayımlı bölgesel taşımacılık için

Etkinlikte sergilenen çekici, bölgesel görevler için 400 km’lik bir menzil ve dizel bir çekicininkine eşdeğer ya da onunkinden daha iyi bir dinamik performans sunacak olan Nikola TRE 4×2 çekicinin bir maketi idi.  

TREVOR_MILTON_AT_NIKOLA_TRE_GALA_02
Nikola kamyonları ABD’de olduğu gibi Avrupa’da da taşıtı, servisi, bakımı ve yakıt masraflarını içeren 7 yıl / 700 bin mil’lik (hangisi önce gelirse) bir finansal kiralama modeliyle sunacaklarını kaydeden Nikola CEO’su Trevor Milton, Nikola TRE’nin Toplam Sahiplik Maliyeti’nin (TCO) kıyaslanabilir bir dizel kamyonunkinden yüzde 10 daha az olmasını öngördüklerini dile getirdi.

Yeni Nikola çekici, farklı müşteri görevlerine uyarlanabilecek şekilde 720 kWh’lik toplam sığa ile modüler bir akü sistemine sahip olacak. Elektrikli aktarma organları, 1800 Nm’lik bir azami tork ile 480 kW sürekli güç çıkışı üretecek.

Nikola TRE, kentiçi dağıtım ve belediye görevleri için toplam yüklü ağırlığı 18’den 26 tona kadar iki ve üç dingilli kamyon sürümleriyle de alınabilecek.

GERRIT_MARX_AT_NIKOLA_TRE_01
CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx: “Endüstrimiz, sıkılaşan yayım düzenlemelerinin ve gelecekleri için çevreyi korumak amacıyla döngüsel bir ekonominin yaratılmasını talep eden genç nesillerin zorlamasıyla hızla değişiyor. Göreve bağlı olarak hidrojen ve akü, yeşil enerji için tek uygulanabilir çözümler ve ulusları fosil yakıtlardan daha bağımsız hale getirecek avantaja sahipler. Şimdi harekete geçme ve yakıt hücresi elektrik teknolojisine dayanan sıfır yayımlı çözüm sunma zamanı.”

Yeni nesil tescilli bilgi-eğlence ve navigasyon sistemi

Nikola TRE, Nikola’nın bilgi-eğlence ve navigasyon işlevlerinin yanı sıra araç işlevlerinin büyük bir çoğunluğunun kontrolünü bütünleştiren tescilli işletim sistemini temel alan yeni bilgi-eğlence sistemine sahip olacak. Sistem, iklim kontrolünü, ayna ayarlarını, süspansiyon yükseklik ayarını, 360 derece kamera sistemini, navigasyonu, Bluetooth ses sistemini, kapsamlı araç ayarlarını ve yönetici araç teşhisini içerecek.

MARK_RUSSEL_NIKOLA_TRE_01
Nikola Başkanı Mark Russel, ABD pazarı için tasarlanmış Nikola ONE (Nikola 1) ve Nikola TWO’nun (Nikola 2’nin) ardından Nikola TRE’yi (Nikola 3’ü) geliştirdiklerini belirterek, üretime geçişte tam tersi bir sıra izleyerek ilk önce Nikola TRE’yi, daha sonra ise Nikola TWO ve Nikola ONE’ı üreteceklerini dile getirdi. Nikola ONE ve Nikola TWO’yu Phoenix Arizona’da, Nikola TRE’yi ise Avrupa pazarları için Avrupa’da üreteceklerini açıklayan Mark Russel, Nikola TRE’yi ABD pazarına sunmak için Phoenix Arizona’da da üretebileceklerini söyledi.

Nikola TRE, gerçek bir eller serbest medya deneyimi yaratarak, taşıtla müşterinin mobil cihazı arasında güvenli bir bağ kurmak için Bluetooth düşük enerji teknolojisinden yararlanacak. Bu aynı zamanda sürücü kamyona yaklaştığında akıllı anahtarsız giriş sisteminin kilitleri açmasına olanak sağlayacak. Hatta sistem, sürücünün tercihine göre sürüş yüksekliği ve kabin sıcaklığı ayarlarını da yapacak.  

NIKOLA-TRE-DRIVING-(1)
Akü elektrikli (BET – Battery Electric Truck) Nikola TRE’de her biri 800 V’luk 9 adet akü paketi bulunuyor. Akülerde depolanan elektrik enerjisi arka dingille bütünleştirilmiş çift motorlu dişli kutusuna aktarılıyor. Nikola TRE – BET; 480 kW sürekli güç çıkışı, 1800 Nm azami tork, 400 km menzil, 121 km/s azami hız, yüzde 17 eğimde kalkış, yüzde 6 eğimde 56 km/s hız, 350 kW dolum sığası ve 120 dakika ortalama dolum süresi gibi özelliklere sahip.

Yakıt hücreli elektrikli ağır hizmet kamyonculuğuna köprü

IVECO, FPT Industrial ve Nikola, Avrupa pazarı için elektrikli kamyonlarını geliştirirken endüstride özgün bir modüler yaklaşımı benimsedi. Nikola TRE’nin akü elektrikli kamyon (BET – Battery Electric Truck) modeli, Nikola TRE’nin yakıt hücreli elektrikli kamyon (FCET – Fuel Cell Electric Truck) modeli için de başlangıç noktası olacak; dolayısıyla Nikola TRE – FCET ile Nikola TRE – BET aynı temel altyapıyı paylaşacaklar. Bu özgün yaklaşım ile ortaklar, gelecek birkaç yılda Avrupa pazarlarına hem Akü Elektrikli Taşıt (BEV) hem de Yakıt Hücreli Elektrikli Taşıt (FCEV) teknolojilerine sahip kamyon modelleri sunarak sıfır yayımlı çevreci kamyonlar alanında çifte çözüm üretmiş ve karayoluyla yük taşımacılığına yönelik çok önemli bir sinerji yaratmış olacaklar.

NIKOLA-TRE-DRIVING-(3)
Yakıt hücreli elektrikli (FCET – Fuel Cell Electric Truck) Nikola TRE’de yakıt hücresi sisteminin yanı sıra sadece bir adet akü paketi ve 40’tan 80 kg’ye kadar sığalı 700 bar’lık basınca sahip yüksek basınçlı karbon elyafı hidrojen tankları bulunuyor. Nikola TRE – BET ile aynı güç aktarım sistemine sahip bulunan Nikola TRE – FCET’in özellikleri arasında 480 kW sürekli güç çıkışı, 1800 Nm azami tork, 800 km’ye kadar menzil, 121 km/s azami hız, yüzde 17 eğimde kalkış, yüzde 6 eğimde 56 km/s hız, 80 kg’ye kadar azami hidrojen depolama ve 15 dakika ortalama dolum süresi yer alıyor.

Bu özgün teknolojik ve ticari yaklaşım ortaklara Nikola TRE’yi IAA 2020 Fuarı’nda tanıtma, ilk akü elektrikli kamyonları 2021’de, yakıt hücreli elektrikli kamyonları ise 2023’te müşterilere teslim etme olanağı sağlıyor.

Q&A_NIKOLA_TRE_01
CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx, CNH Industrial Aktarma Organları Başkanı Annalisa Stupenengo, Nikola CEO’su Trevor Milton, CNH Industrial CEO’su Hubertus M. Mühlhauser ve Nikola Başkanı Mark Russel (soldan sağa), İtalya’nın Torino kentindeki CNH Industrial Village’da gerçekleştirilen basın toplantısında uluslararası basının sorularını yanıtlandırdılar.

IVECO, FPT Industrial ve Nikola Corporation, sıfır yayımlı taşımacılığa ulaşmak için ortaklıklarını başlattı

IVECO, FPT Industrial ve Nikola, ortaklık kapsamlarını ve iddialı sıfır yayıma ulaşma hedeflerini açıklamak amacıyla 3 Aralık 2019 tarihinde Torino’da Avrupa basını ve endüstri paydaşları için ortak bir etkinlik düzenledi.

Ortak girişim, ortaklığın açıklanmasından sadece üç ay sonra Nikola TRE’yi günyüzüne çıkardı.  

DALE_PROWS-NIKOLA_TRE
Nikola’nın enerji üretiminden enerji tüketimine kadar sıfır yayımlı hidrojen tedarik stratejisinden bahseden Nikola Hidrojen Tedarik Zinciri Yöneticisi Dale Prows, Nikola’nın hidrojen üretim santralini de içeren dolum tesisleri kavramı hakkında bilgi verdi. Tesis içindeki güneş ya da rüzgar santralinden elde edilen yenilenebilir elektrik enerjisi ile yine tesis içinde elektroliz yöntemiyle hidrojen ürettiklerini, bu hidrojeni tesiste depoladıklarını, buradan dolum istasyonuna aktardıklarını ve dolum pompasından araçlara dolum yaptıklarını açıklayan Dale Prows, hidrojenin çok uçucu olduğunu; ancak gerekirse yıllarca saklanabileceğini ifade etti. Dale Prows, önce dolum istasyonunu kurup müşteri beklemek yerine müşteriye göre istasyon kurduklarını da sözlerine ekledi.

IVECO, FPT Industrial ve Nikola Corporation, yakıt hücresi teknolojisinin kullanımı ile 8 sınıfı ağır hizmet kamyonlarının Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayımsız hale getirilmesi için endüstri dönüşümünü hızlandırmak amacıyla oluşturulan ortak girişim ve işbirliği anlaşmasının kapsamını ve planlarını açıkladı.

GIANDOMENICO_FIORETTI_NIKOLA_TRE
Hidrojen dolum altyapısının sıfır yayımlı hareketlilik ekosisteminin bir parçası olduğunu vurgulayan IVECO Orta ve Ağır Kamyonlar Yelpaze Stratejisi Küresel Yöneticisi Giandomenico Fioretti, 2028 yılında Kuzey Amerika’da 700’den fazla hidrojen ve dolum istasyonunun bulunacağını, Avrupa’da ise 2030 yılından itibaren hidrojen ve dolum istasyonu sayısının 70 adede ulaşacağını açıkladı. İlk Nikola BEV kamyonların 2021’de, ilk Nikola FCEV kamyonların ise 2023 yılında müşterilere teslim edilmeye başlanacağını söyleyen Giandomenico Fioretti, hidrojen istasyonlarının 2022’den itibaren merkez Avrupa’daki; 2026’dan itibaren İberya Yarımadası’ndaki, Birleşik Krallık’taki ve İskandinavya’daki; 2030’dan itibaren de Doğu Avrupa’daki ana kamyon güzergahlarında devreye gireceğini kaydetti.

Bu açıklama, CNH Industrial’ın Nikola ile IVECO ticari taşıtlar markası ve FPT Industrial aktarma organları birimini kapsayan stratejik ortaklık anlaşmasını 3 Eylül 2019’da imzalamasının tam üç ay ardından geldi.

Anlaşmanın ana odağı, ortakların kendi uzmanlıklarını, sıfır yayımlı ağır hizmet kamyonlarını başarılı bir şekilde sunmak ve yeni bir iş modeliyle endüstride ezber bozmak için kullanmaktı.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(24)
Elektrikli aktarma organları, 1800 Nm azami tork ile 480 kW sürekli güç çıkışı üretecek.

Ortaklık, Avrupa pazarı için burunsuz yakıt hücreli elektrikli ve akü elektrikli kamyonları geliştirmek ve dağıtmak için bir Avrupa ortak girişimi kurmayı içeriyor. Nikola, sınıf önderi yakıt hücresi uzmanlığı ve gelişmiş teknolojilerinin yanı sıra hepsi içinde finansal kiralama oranını öngören ezberbozan iş modelini sağlayacak. IVECO, FPT Industrial ile birlikte, yakıt hücreli ve akü elektrikli kamyonları sanayileştirmek için mühendislik ve üretim uzmanlığı ile katkı sağlayacak.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(19)
Akü elektrikli Nikola TRE – BET ve yakıt hücreli elektrikli Nikola TRE – FCET’nin dış görünüşlerinde bir farklılık olmayacağı belirtildi.

IVECO, FPT Industrial ve Nikola, IVECO S-WAY platformunu temel alan ve Nikola’nın kamyon teknolojisini, kontrollerini ve bilgi-eğlence sistemini bütünleştiren ortak girişimin ilk kamyonu akü elektrikli Nikola TRE’yi geliştirmeye başladı. Testlerin 2020’nin ortalarında başlaması bekleniyor ve aracın Avrupa kamuoyuna tanıtımı IAA 2020 ticari taşıtlar fuarında planlanıyor. Nikola TRE’nin satış ve satış sonrası desteği IVECO’nun Avrupa çapındaki ağı tarafından verilecek.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(17)
Nikola TRE, Nikola’nın yakıt hücreli elektrikli kamyon modelinin (FCEV) 2023 yılında müşterilere sunulmasına giden yolda ilk adımı oluşturuyor.

Ortaklık Torino’da gerçekleştirilen ve CNH Industrial CEO’su Hubertus M. Mühlhauser, CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx, CNH Industrial Aktarma Organları Başkanı Annalisa Stupenengo, Nikola CEO’su Trevor Milton ve Nikola Başkanı Mark Russel’ın ev sahipliği yaptığı etkinlik ile tanıtıldı.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(15)
Akü elektrikli Nikola TRE – BET’nin eşdeğer bir dizel kamyona göre yaklaşık 1 ton daha ağır olması beklenirken yakıt hücreli elektrikli Nikola TRE – FCET’nin eşdeğer bir dizel kamyonla aynı ağırlığa sahip olması hedefleniyor.

CNH Industrial CEO’su Hubertus M. Mühlhauser, yaptığı açıklamada “Otomotiv yayımlarında esaslı bir düşüşe ihtiyaç duyulduğunun herkes tarafından giderek artan bir şekilde kabul edilmesi endüstrimizin hızlı bir şekilde gelişmiş teknolojik çözümler aramasına neden oluyor. Nikola ile bu ortak girişim her iki ortağın Avrupa uzun yol taşımacıları için gerçek çevresel faydalarla sonuçlanacak teknik uzmanlıklarının bir kanıtı.” dedi.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(13)
Nikola TRE – BET, farklı müşteri görevlerine uyarlanabilecek şekilde 720 kWh’lik toplam sığa ile modüler bir akü sistemine sahip olacak.

CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx ise şunları söyledi: “Endüstrimiz, sıkılaşan yayım düzenlemelerinin ve gelecekleri için çevreyi korumak amacıyla döngüsel bir ekonominin yaratılmasını talep eden genç nesillerin zorlamasıyla hızla değişiyor. Göreve bağlı olarak hidrojen ve akü, yeşil enerji için tek uygulanabilir çözümler ve ulusları fosil yakıtlardan daha bağımsız hale getirecek avantaja sahipler. Şimdi harekete geçme ve yakıt hücresi elektrik teknolojisine dayanan sıfır yayımlı çözüm sunma zamanı. Bu teknolojiyi, teknolojik süreksizliğin yaklaşan anından faydalanmak ve taşımacılık sektörünün proaktif dönüşümünü başlatmak için bir fırsat olarak erken ve dikkatli bir şekilde kucaklıyoruz.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(12)
Nikola TRE’de alışılageldik yan aynalar yerine kameralar kullanılıyor.

Nikola CEO’su Trevor Milton da şöyle konuştu: “Bu ortaklık kapsadığı herkes için bir kazan-kazan. 2016’da Nikola ONE’ı tanıttığımızdan bu yana kamyon sürücüleri ve hükümet yetkilileri bizden Nikola’yı Avrupa’ya getirmemizi istiyorlardı. Nikola TRE harika ve yenilikçi; dünyadaki hiçbir kamyona da benzemiyor. Avrupa pazarına girmemize yardım edecek doğru ortağa ihtiyaç duyuyorduk ve CNH Industrial doğru ticari ortak. Diğer OEM’ler on binlerce çalışanı işten çıkarırken Nikola binlerce iş yaratıyor ve kamyon endüstrisini tepki vermeye ve sıfır yayıma gitmeye zorluyor. Üç ayda gerçekleştirdiğimize bakın ve şimdi ortağımız CNH Industrial ile üç yıl içinde neler gerçekleştirebileceğimizi hayal edin.

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(9)
Nikola TRE, kentiçi dağıtım ve belediye görevleri için toplam yüklü ağırlığı 18’den 26 tona kadar iki ve üç dingilli kamyon sürümleriyle de alınabilecek.

3 2 1 0” – Yeni Seviyenin Kilidini Aç: Etkinliğin konusu, sıfır yayımın geleceği ile bir randevu

Tanıtım etkinliğinin konusu, 3 2 1 0, ortak girişimi özetliyor: “Üç”, ortak girişimin ilk yenilikçi ürünü Nikola TRE; “İki” şirket, Nikola ve CNH Industrial çok önemli bir hedef için “bir” araya geldi; bu çok önemli hedef de kamyonla yük taşımacılığında “sıfır” yayım!

NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(22)
IVECO S-WAY’i temel alan ve Nikola’nın sınıf önderi teknolojisini içeren akü elektrikli Nikola TRE, Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilecek IAA 2020 ticari taşıtlar fuarında tanıtılacak ve müşterilere 2021’de teslim edilmeye başlanacak.

Bu etkinlik ile ortaklar, gelecek ile bir randevu belirlediler ve konuklara geleceğin sıfır yayımlı kamyonunu bulacakları Yeni Seviyenin Kilidini Açacak bir erişim kodu verdiler.  

NIKOLA-TRE-INTERIORS-(4)
Nikola TRE’de alışılageldik yan aynalar yerine kameralar kullanılıyor. Tamamen dijital hale getirilen kumanda panelinde büyük ekranlar dikkat çekiyor.

Tanıtım, yapım şirketi Filmmaster Event’in işbirliği ile düzenlenen bir etkinlik ile Torino’da etkileyici bir endüstriyel mekan olan Officine Grandi Riparazioni (OGR)’de gerçekleştirildi.

NIKOLA-TRE-INTERIORS-(14)
Yeni kamyon, gerçek bir eller serbest medya deneyimi yaratarak, araç ve müşterinin mobil cihazı arasında güvenli bir bağ kurmak için Bluetooth düşük enerji teknolojisinden yararlanacak.
NIKOLA-TRE-INTERIORS-(5)
IVECO S-WAY ağır hizmet kamyonunu temel alan Nikola TRE, Nikola’nın gelişmiş elektrik teknolojisini ve yeni nesil tescilli bilgi-eğlence sistemini içeriyor.
NIKOLA-TRE-INTERIORS-(2)
Nikola TRE, temel aldığı IVECO S-WAY gibi geniş ve zengin donanımlı bir yaşam alanı, birçok saklama bölümü ve rahatça ayakta durabilmek için yüksek bir tavan sunuyor.
NIKOLA-TRE-INTERIORS-(1)
Nikola TRE, Nikola’nın bilgi-eğlence ve navigasyon işlevlerinin yanı sıra araç işlevlerinin büyük bir çoğunluğunun kontrolünü bütünleştiren tescilli işletim sistemini temel alan yepyeni bir bilgi-eğlence sistemine sahip olacak.
NIKOLA-TRE-INTERIORS-(6)
Nikola TRE kabininin içinde son derece kaliteli malzemeler kullanılmış.
NIKOLA-TRE-EXTERIORS-(18)
CNH Industrial ve Nikola ortaklığı ile üretilecek elektrikli kamyonlar Avrupa’da sadece Nikola markası ile satılacak.
AHMET_OGUZ-AT_NIKOLA_TRE
Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) Jüri Üyesi Ahmet Oğuz, CNH Industrial, IVECO ve Nikola yöneticileriyle bir araya gelme ve bilgi alışverişinde bulunma fırsatını yakaladı.
Nikola_event_Truck-of-the-Year-Jury
Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) Jürisi üyeleri, sektör için fazlasıyla önemli bir yenilik olan Nikola TRE’nin tanıtım etkinliğinde hazır bulundular.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here