Daimler Kamyonları, otonom kamyonları halka açık yollarda test etmeye başladı

0
6682
daimlertrucks-otonom-01
Daimler Kamyonları ve Torc Robotics, halka açık yollarda SAE Seviye 4 otonom kamyonları geliştiriyor ve test ediyor.

Daimler Kamyonları ve Torc Robotics, halka açık yollarda SAE Seviye 4 otonom kamyonları geliştiriyor ve test ediyor. İlk güzergahlar, Torc Robotics’in yönetim merkezinin bulunduğu Güney Virjinya’daki otoyollarda yer alıyor. Tüm otonom sürüşler sistemi takip eden bir mühendis ve Daimler Kamyonları ve Torc Robotics tarafından sertifikalandırılan çok iyi eğitimli bir güvenlik sürücüsü gerektiriyor. Tüm güvenlik sürücüleri bir ticari taşıt ehliyetine ve araç dinamikleri ve otonom sistemler hakkında özel eğitime sahip.

Halka açık yollar kapalı pistlerde aylarca gerçekleştirilen yoğun test ve doğrulamanın ardından kullanılmaya başlandı. Daimler Kamyonları ve Torc Robotics’in kapsamlı güvenlik sürecinin bir parçası olarak test pistlerindeki ve karayollarındaki doğrulama, başarılı bir gelişmiş otonom teknoloji için ana yapı taşlarının oluşturulmasında bütünleyici bir rol oynuyor.

daimlertrucks-otonom-04
SAE Seviye 4 teknolojisine sahip kamyonlar Virjinya’da halka açık yollarda geliştiriliyor ve test ediliyor.

Daimler AG Kamyon ve Otobüsten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Torc Robotics, otonom sürüş teknolojisinde bir önder. Daimler Kamyonları kamyonda pazar önderi ve endüstrinin ihtiyaçlarını anlıyoruz. Seviye 4 kamyonları halka açık yollara çıkarmak, müşterilerimizin, ekonomilerimizin ve toplumumuzun faydası için güvenilir ve güvenli kamyonlar tedarik etme hedefimizde çok önemli bir adım.

Torc: Daimler Kamyonları ailesinin bir parçası olan yazılım uzmanı

Birleşik Devletler’de yerleşik Torc şu anda Daimler Kamyonları’nın bir parçası. Yetkililer çoğunluk hissesinin kamyon üreticisi tarafından satın alınmasını onayladılar. Torc Robotics, artık yeni kurulan Daimler Kamyonları Otonom Teknoloji Grubu’nun bir parçası. Kamyon üreticisi, otonom sürüşle ilgili tüm uzmanlığını ve etkinliklerini Birleşik Devletler’de Blacksburg ve Portland, Almanya’da ise Stuttgart’ta yerleşkeleri bulunan küresel organizasyonunda birleştirdi.

daimlertrucks-otonom-03
Halka açık yollar kapalı pistlerde aylarca gerçekleştirilen yoğun test ve doğrulamanın ardından kullanılmaya başlandı.

Torc Robotics CEO’su Michael Fleming ise şöyle konuştu: “Daimler Kamyonları’nın bir parçası olmak Torc için yeni bir bölümün başlangıcı. Hayat kurtaracağına güçlü bir inancımız olan bu teknolojinin pazara sunulması için Seviye 4 kamyonların ticarileşmesini amaçlayan tüm takımımız, Daimler’deki meslektaşlarıyla heyecan içinde çalışıyor.”

Torc, ağır ticari taşıtlardaki gelişmiş, yola çıkmaya hazır teknolojisi ve uzun yıllara dayanan uzmanlığı ile otonom sürüş alanında dünyanın en deneyimli şirketlerinden biri. Torc’un otonom sürüş sistemi olan “Asimov”; kentiçi ve uzun yolun yanı sıra yağmur, kar, sis ve değişen ışık koşullarında test ediliyor.

daimlertrucks-otonom-02
Torc’un otonom sürüş sistemi olan “Asimov”; kentiçi ve uzun yolun yanı sıra yağmur, kar, sis ve değişen ışık koşullarında test ediliyor.

Portland, araç şasisi ve altyapı geliştiriyor

Daimler Kamyonları Kuzey Amerika (DTNA), otonom sürüş teknolojisinin daha da geliştirilmesine ve ağır hizmet kamyonları için araç entegrasyonuna odaklanacak. DTNA takımı, özellikle güvenilirlik ve güvenlik sağlamak için gereken çok sayıda sistem ile yüksek otonom sürüş seviyesine kusursuz uyum gösteren bir kamyon şaşisi üzerinde çalışıyor.

Daimler Kamyonları Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Roger Nielsen de şunları söyledi: “Daimler’in güvenli ve güvenilir kamyonlar üretmedeki uzmanlığını Torc’un Seviye 4 araçlar mühendisliğindeki dehasıyla bir araya getirdiğimiz için gelecekte çok büyük şeyler yapacağımız konusunda şüphe duymuyoruz. Birlikte bir tarih yazmayı iple çekiyoruz. Birleşik Devletler otoyolları otonom sürüş teknolojisi geliştirmek için mükemmel bir yer.

daimlertrucks-otonom-05
Tüm otonom sürüşler sistemi takip eden bir mühendis ve Daimler Kamyonları ve Torc Robotics tarafından sertifikalandırılan çok iyi eğitimli bir güvenlik sürücüsü gerektiriyor.

Otonom Teknoloji Grubu içinde DTNA, öncelikli uygulama vakalarının operasyonel testi için gerekli altyapıyı da inşa ediyor. Bu ana kontrol merkezini ve lojistik aktarma merkezlerini içeriyor. Bu aktarma merkezleri, birçok müşterinin operasyon gerçekleştirdiği ve eyaletlerarası yollara ve otoyollara çok yakın yüksek yoğunluklu taşımacılık koridorları boyunca konumlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here