Toyota ve Subaru elektrikli otomobiller için işbirliği yapacak

2
1533
Toyota-ve-Subaru-isbirligi
Toyota ve Subaru, yüzde 100 elektrikli araç platformu ve yüzde 100 elektrikli SUV geliştirmek için işbirliğine gidiyor.

Toyota ve Subaru, orta ve büyük ölçekli yüzde 100 elektrikli binek araçlar platformu ve C sınıfı için yüzde 100 elektrikli SUV model geliştirmek adına bir anlaşmaya imza attı. Her iki marka da güçlü yanlarını ortaya koyarak, iddialı ve çekici elektrikli modeller üretecekler.

Toyota ve Subaru 2005’ten bu yana geliştirme, üretim ve satış olmak üzere çeşitli alanlarda başarılı işbirlikleri yapmaya devam ediyor. Bu örnekler arasında 2012’de yapılan ve birlikte geliştirilen arkadan çekişli Toyota 86 ve Subaru BRZ; Toyota’nın hibrit teknolojisiyle yapılan ve Amerika’da satışa sunulan plug-in hibrit Subaru Crosstrek Hybrid gibi modeller bulunuyor.

Yapılan işbirliği sayesinde Toyota ve Subaru ise araç bağlantıları, otonom (özerk) sürüş teknolojileri, sürücü yardımcıları, elektrikli güç ünitesi gibi teknolojik gelişimlerle her zamankinden daha hızlı bir dönüşüm içerisinde bulunuyor. Toyota ve Subaru, imza attıkları işbirliğiyle çeşitlenen ihtiyaçları daha hızlı bir şekilde çözmeyi amaçlıyorlar. Bu yönde ilk adım olarak ise iki şirket teknolojilerini ortaya koyarak yüzde 100 elektrikli araçlara özel olarak bir platform geliştirecekler. Bu platform ise geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek şekilde C sınıfı ve D sınıfı sedanlar ile SUV’lar için kullanılabilecek.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here