Daimler Truck AG ve Volvo Group yakıt hücresi ortak girişiminin adı cellcentric oldu

0
1325
daimler-Volvo
Daimler Truck AG ve Volvo Group, daha önce duyurulan yakıt hücresi ortak girişimini oluşturmak için işlemi 1 Mart tarihi itibariyle tamamladı.
Renault Trucks

Daimler Truck AG ve Volvo Group, daha önce duyurulan yakıt hücresi ortak girişimini oluşturmak için işlemi 1 Mart tarihi itibariyle tamamladı. Volvo Group, mevcut Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG‘nin ortaklık hisselerinin yüzde 50’sini yaklaşık 6,3 milyar SEK (yaklaşık 0,6 milyar Euro) karşılığında nakit ve borçsuz olarak satın aldı. Amaç, yeni ortak girişimi yakıt hücrelerinin önde gelen bir küresel üreticisi haline getirmek ve böylece dünyanın 2050 yılına kadar iklim nötr ve sürdürülebilir taşımacılık yolunda büyük bir adım atmasına yardımcı olmak. Daimler Truck AG ve Volvo Group, şirketin ismini cellcentric GmbH & Co. KG olarak değiştirmeyi kabul etti.

Ortak girişim, diğer uygulamaların yanı sıra ana odak olarak ağır hizmet kamyonlarında kullanılmak üzere yakıt hücresi sistemleri geliştirecek, üretecek ve ticarileştirecek. Daimler Truck AG ve Volvo Group‘un temel hedeflerinden biri, yaklaşık üç yıl içinde yakıt hücreli kamyonların müşteri testlerini başlatmak ve bu on yılın ikinci yarısında seri üretime başlamak.

Volvo Group ve Daimler Truck AG, ortak girişimde eşit haklara sahip, ancak araç teknolojisi ve kamyonlara yakıt hücresi entegrasyonu gibi diğer tüm alanlarda rakip olmaya devam edecek.

Kasım 2020’de Volvo Group ve Daimler Truck AG, ortak girişim için bağlayıcı bir anlaşma imzaladı. Aynı yılın Nisan ayında bağlayıcı olmayan bir ön anlaşma zaten imzalanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz