Bullen of IVECO Magirus, Nürburgring’de iki üçüncülük kazandı ve takımlar sıralamasında ikinci sırada yer aldı

0
1394

Yağmurlu ve rüzgarlı havaya karşın Nürburgring’deki yarışı 100 binin üzerinde kamyoncu ve kamyonsever takip etti. Bullen of IVECO Magirus, cumartesi günkü ilk yarışta Hahn Takımı’ndan Jochen Hahn ile ikinci yarışta ise Schwabentruck Takımı’ndan Gerd Körber ile podyumda üçünücülük kürsüsüne çıktı.

Yarıştan önce özel bir kutlama yapıldı. Schwabentruck Takımı’ndan Gerd Körber, bundan tam 30 yıl önce bir yarış kamyonunun üzerine çıktı. Gerd Körber’in o zamanki kamyonu 750 beygir ile zamanı için oldukça yüksek bir güce sahipti. Bugünse Gerd Körber ve Jochen Hahn, 1200 beygir güç üreten IVECO Cursor 13 motoruna güveniyorlar. Son Avrupa Şampiyonu olan ve bu unvanı defalarca kazanan Jochen Hahn ve birçok kez Avrupa Şampiyonu olan Gerd Körber, bu yılki yarışta üzerlerinde büyük bir baskı hissediyorlar.

Yağmurlu ilk günde Jochen Hahn, sıralama turunda ilk sırayı elde etmesine karşın yarışı üçüncü sırada bitirdi. Gerd Körber ise bitiş çizgisini sekizinci sırada geçti. Başından sonuna kadar birçok temasın ve irili ufaklı kazanın gerçekleştiği ikinci yarışta ise Gerd Körber, takım arkadaşı Jochen Hahn’ı geçerek podyumda üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Ertesi günkü ilk yarışta Jochen Hahn ilk sırada kalkış yaparken, yarışa sekizinci sırada başlayan Gerd Körber, bu konumunu yarış sonuna kadar korudu. Jochen Hahn ise çok sayıda çekişme ve temasın ardından yarışı yedinci sırada tamamladı.

Jochen Hahn ve Gerd Körber, dördüncü ve son yarışta ilk sırada kalkış yapmayı umarlarken başka bir sınıftaki yarış sırasında meydana gelen kaza nedeniyle pistte oluşan yağ döküntüsünün zamanında temizlenememesi yüzünden yarış iptal edildi.

Nürburgring’deki yarış sonunda Bullen of IVECO Magirus, takımlar sıralamasında birinci takımın beş puan gerisinde ikinci sırada yer alırken, Jochen Hahn sürücüler sıralamasında üçüncülükteki yerini korudu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz