Magirus, dünyanın ilk gazla çalışan yangın söndürme aracını tanıttı

0
2092
magirus-cng-fire-engine-02
Magirus, dünyanın ilk CNG’li (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) yangın söndürme aracı olan Compact class (H)LF 10’u tanıttı.

Magirus, dünyanın ilk CNG’li (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) yangın söndürme aracı olan Compact class (H)LF 10’u tanıttı. Çığır açıcı yangın söndürme aracı, markanın Magirus yangın söndürme araçları için alternatif aktarma teknolojilerini geliştirdiği ve uyguladığı “Yenilikçi Aktarma Yelpazesi” serisine katılan son araç oldu.

CNH Industrial‘ın yangınla mücadelede küresel markası olan Magirus’un (H)LF gazla çalışan yangın söndürme aracı, markanın uzun süredir sahip olduğu ve ilk meyvelerini 2018’de tam elektrikli Magirus yangın söndürme aracıyla veren güvenilir, çevre dostu, kapsamlı ürün yelpazesi üretme stratejisinde bir sonraki adımı temsil ediyor.

Magirus_CNG_Fire_Engine_Image
(H)LF 10, IVECO Eurocargo “Natural Power” 4×2 şasisi üzerine üretildi ve 420 litre CNG kapasitesine sahip. Araç, bu yakıtla 300 kilometrelik bir menzile ya da dört saate kadar su pompalama imkânına sahip oluyor.

Magirus’un “Yenilikçi Aktarma Sistemi (iDL)” serisinde yer alan araçlar, kardeş marka FPT Industrial’ın yenilikçi yangınla mücadele araçlarında kullanmak üzere alternatif aktarma organı teknolojilerindeki  en son gelişmelerden faydalanıyorlar. Almanya Ulm’de tanıtılan ilk CNG’li yangın söndürme aracı doğrudan bunun bir sonucu ve dünyadaki itfaiyelere ve yerel yetkililere daha sürdürülebilir belediye araçları arayışında pratik bir çözüm sunuyor.

(H)LF 10, IVECO Eurocargo “Natural Power 4×2 şasisi üzerine üretildi ve 420 litre CNG kapasitesine sahip. Araç, bu yakıtla 300 kilometrelik bir menzile ya da dört saate kadar su pompalama imkânına sahip oluyor. Hem nitrooksit hem de karbondioksit salımlarını azaltma konusunda belirgin faydaları olan doğal gazlı motorda CNG yüklemesi en son ve en sıkı güvenlik kurallarına göre yapılıyor. Yangın söndürme aracının iç tasarımı, gücünü doğal gazdan alan kabin ısıtıcısıyla, pilli fanlar, kurtarma ekipmanları ve hidrojen jeneratörüyle sürdürülebilirlik referanslarını güçlendiriyor.

magirus-cng-fire-engine-01
Magirus Compact class (H)LF 10

(H)LF 10 gazlı yangın söndürme aracıyla Magirus sürdürülebilir yangın söndürme araçlarını geliştirme ve üretmede çıtayı yükselterek belediye ve diğer kamu kuruluşlarının artan çevre dostu çözümler ilgisine güçlü, düşük salınımlı bir araç üreterek karşılık verdi.

CNH Industral’ın markaları doğal gazlı araçları geliştirmede ve ticarileştirmede uzun bir tarihe sahip. Yaklaşık 20 yıl önce doğal gaz teknolojisinde öncü olduktan sonra, FPT Industrial hem sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) hem de sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ile çalışabilen 50 binden fazla doğal gazlı motor üretti. Bugün, CNH Industrial’ın kamyon ve otobüs markaları IVECO ve IVECO BUS’a ait 28 bin civarında doğal gazlı araç yollarda ve bu, onları segmentinde kesin Avrupa önderi yapıyor. Ek olarak, New Holland Tarım ve CASE İnşaat Ekipmanları, off-road segmentinde metan kullanımına öncülük ediyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here