IVECO, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda hem takım hem sürücüler şampiyonu oldu

0
924
IVECO-Trucks
IVECO, “Die Bullen von IVECO”nun teknik sponsoru olarak ard arda ikinci kez FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda zafere ulaştı.

IVECO, Team Schwabentruck ve Team Hahn arasındaki ortaklık olan “Die Bullen von IVECO”nun teknik sponsoru olarak ard arda ikinci kez FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda zafere ulaştı.

IVECO Stralis kullanan Jochen Hahn, 2019 sezonunda her pistte en az bir yarış kazanarak altıncı kez FIA Avrupa Kamyon Yarışı şampiyonu oldu. 

IVECO, 2018 yılındaki başarısını tekrarlayarak FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda bir kez daha zafere ulaştı. Die Bullen von IVECO Takımı, Misano’daki ilk yarışta önderliği eline aldı tüm bir sezon boyunca bu konumunu korumayı başardı.

Jochen-Hahn_IVECO
IVECO Stralis kullanan Jochen Hahn, 2019 sezonunda her pistte en az bir yarış kazanarak altıncı kez FIA Avrupa Kamyon Yarışı şampiyonu oldu.

Her bir pistte en az bir kez olmak üzere toplam 13 birincilik elde eden ve 18 kez de podyuma çıkma başarısı gösteren Jochen Hahn’ın olağanüstü performansı sayesinde IVECO, Sürücüler sıralamasında da ilk sırayı aldı. Jochen Hahn, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonu unvanını altıncı kez elde etmiş oldu. Steffi Halm ise Schwabentruck takımı takım önderi olarak ikinci sezonunda toplamda 11 kez podyuma çıktı ve geçen yılki altıncılığını geliştirerek bu yıl yarışı Sürücüler sıralamasında dördüncü olarak tamamladı.

CNH Industrial Ticari ve Özel Araçlar Başkanı Gerrit Marx, şu yorumu yaptı: “Güvenilir ve istikrarlı bir şekilde yüksek performans sunarak bir kez daha en yüksek seviyede rekabet etme kapasitesini kanıtlayan Stralis kamyonlarımızı kullanan Die Bullen von IVECO Takımı’nın elde ettiği bu önemli başarıdan dolayı gurur duyuyoruz. Pilotların yanı sıra teknisyenlerin, mühendislerin ve mekanikerlerin sergiledikleri önemli takım çalışması Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonu unvanıyla ödüllendirildi. Hepsini tebrik ediyoruz.

IVECO-Trucks-2
IVECO, takımı, mühendisliği FPT Industrial tarafından yapılan ve 1180 beygir güç üreten IVECO Cursor 13 motoruyla donatılan Stralis 440 E 56 XP-R 5.3 ton yarış kamyonu ile destekliyor.

IVECO, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası 2019’a Hahn Racing ve Schwabentruck takımları arasındaki ortaklık olan “Die Bullen von IVECO”nun teknik sponsoru olarak katılım gösterdi. Schwabentruck Takımı, markayı son 10 yıldır temsil ederken, Hahn Takımı Stralis yarış kamyonu ile üçüncü kez şampiyonada yarıştı.

IVECO, takımı, mühendisliği FPT Industrial tarafından yapılan ve 1180 beygir güç üreten IVECO Cursor 13 motoruyla donatılan Stralis 440 E 56 XP-R 5.3 ton yarış kamyonu ile destekliyor. Bu araçlar, yarışma kuralları gereği azami hız olan 160 km/s’ye ulaşmaları için özel olarak tasarlanıyor ve donatılıyor.

FPT  Industrial Başkanı Annalisa  Stupenengo ise şunları söyledi: “Bir kez daha Schwabentruck ve Hahn Racing’in Stralis’lerinin kalbinde yer alarak onurlandık. Cursor 13’ümüz en zorlayıcı ve talepkar şartlarda performans ve dayanıklılık dengesi gözeten bir yarış için özel olarak tasarlandı.”

Steffy_Halm-IVECO
Steffi Halm Schwabentruck takımı takım önderi olarak ikinci sezonunda toplamda 11 kez podyuma çıktı ve geçen yılki altıncılığını geliştirerek bu yıl yarışı Sürücüler sıralamasında dördüncü olarak tamamladı.

AVRUPA KAMYON YARIŞI ŞAMPİYONASI 2019 SONUÇLARI

SÜRÜCÜLER

1. Jochen Hahn (IVECO) – 370 puan

2. Antonio Albacete (MAN) – 268 puan

3. Adam Lacko (Freightliner) – 261 puan

4. Steffi Halm (IVECO) – 212 puan

5. Sascha Lenz (MAN) – 192 puan

TAKIMLAR

1. Die Bullen Von IVECO – 627 puan

2. Löwen Power – 510 puan

3. Buggyra Racing 1969 – 395 puan

4. Tankpool 24 Racing – 280 puan

5. Reboconort Truck Racing Team – 193 puan

FIA ETRC Şampiyonası 2019 için Cursor 13 dizel motor özellikleri

Mimari: Sıralı 6 silindir
Püskürtme sistemi: Common Rail (>2,000 bar)
Silindir başına supap sayısı: 4
Hacim (l): 12.88 litre
Azami güç: 1100 bg üzeri
Azami tork: 6000 Nm üzeri
Kuru ağırlık         1,140 kg


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here