IVECO, kamyon kategorisinde Africa Eco Race 2018’i kazandı

1
657

Team PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’ndan Gerard De Rooy, kamyon kategorisinde baştan sona önde götürdüğü Africa Eco Race 2018’i ilk sırada bitirdi.

Dakar 2018’de ise Federico Villagra, sekiz ayakta altıncı kez podyuma çıkarak 8. ayak sonunda ikinci sırada yer aldı. 8. ayak sonunda IVECO, üç Powerstar kamyon ile ilk 10 arasında yer alıyor.

IVECO, kamyon kategorisinde Africa Eco Race 2018’i kazandı

Beşi Fas’ta, altısı Moritanya’da ve biri de Senegal’de olmak üzere toplam 12 ayaktan ve 6 bin 500 km’den oluşan Africa Eco Race 2018 sona erdi. Dağlık parkurlardan ve zorlu kumullardan oluşan yarışta sürücüler ve takım arkadaşları Senegal’de sona eren yarışı kutladılar.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı önderi Gerard De Rooy, kamyon kategorisinde baştan sona önde götürdüğü bu zorlu ralliyi kazandı.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’nın sekiz yıldır kesintisiz resmi destekçisi olan IVECO, Africa Eco Race’i kazanan takıma kamyonları, motorları ve yedek parçaları sağlıyor. IVECO kamyonların efsanevi güvenilirliği, kamyonların her bir parçasının sonuna kadar zorlandığı bu tip zorlu deneyimlerden geliyor. CNH Industrial’ın aktarma organları markası FPT Industrial tarafından mühendisliği özel olarak yapılan IVECO Cursor 13 motorları ile donatılan kamyonlar 1000 beygire kadar güç üretiyor.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı önderi Gerard De Rooy, kamyon kategorisinde baştan sona önde götürdüğü bu zorlu ralliyi kazandı.

Hollandalı Gerard De Rooy, yarış sonrası şu açıklamayı yaptı: “Hem zorluktan hem de harika özel ayaklardan zevk aldım. İlk sırada olmaktan dolayı çok mutluyum. Uzun özel ayaklar vardı; ama bağlantımız olmadığı için günler çok kısaydı. Çok güzel duygularla geriye dönüp bakıyorum.

Güney Amerika’da ise üç adet IVECO Powerstar, yüksek performans göstererek ilk sekiz ayak sonunda ilk 10 arasında yer alıyor. 7. ayakta Ton Van Genugten önderliği aldı ve hiç bırakmayarak takım arkadaşları Federico Villagra’nın iki dakika, Artur Ardavichus’un ise 18 dakika önünde ayağı birinci sırada bitirdi.

Bolivya’nın Uyuni ve Tupiza kentleri arasındaki 381 km’lik 8. ayakta ise ağır yağmura ve bataklığa dönüşen yollara karşın IVECO Powerstar kamyonları kullanan Federico Villagra, Ton Van Genugten ve Artur Ardavichus ayağı tamamlayarak ilk 10’da yer almaya devam ettiler.

7. ve 8. Ayaklar sonunda ikinci sırada yer alan Arjantinli pilot Federico Villagra, önder Eduard Nikolayev’i çok yakından takip ediyor.

7. ayağı kazanan Ton Van Genugten, 8. ayağı önderin 15 dakika arkasında altıncı sırada tamamladı.

7. ayağı yedinci sırada tamamlayan Artur Ardavichus, 8. ayağı dokuzzuncu sırada bitirerek ilk 10 arasında yer almayı sürdürdü.

Bolivya’nın güneyindeki ve Arjantin’in kuzeyindeki kötü hava koşulları nedeniyle organizasyon 9. ayağı iptal etme kararı aldı.

Güney Amerika’da ise üç adet IVECO Powerstar, yüksek performans göstererek ilk sekiz ayak sonunda ilk 10 arasında yer alıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here