Renault Trucks, Dünya Gıda Programı’na taahhüdünü yeniledi

3
622
wfp-renault-trucks-6
Renault Trucks, Dünya Gıda Programı ile ortaklığını üç yıl için yeniledi.

Renault Trucks, son beş yıldır yerel Dünya Gıda Programı takımlarıyla uzmanlığını paylaşmak için gönüllü çalışanlarını az gelişmiş ülkelere gönderiyor. 12 farklı ülkede gerçekleştirilen eğitim etkinliklerinde toplamda 200 kişi eğitildi. Bu olumlu sonucun teşviği ile üretici üç yıllık bir süre için ortaklığını yeniledi.

Renault Trucks, acil durumlarda gıda yardımı sağlayan ve daha iyi beslenme ve ruhsal ve bedensel sağlığın geri kazanımı için topluluklar ile çalışan önde gelen insani yardım organizasyonu Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte çalışmaya kendini adamış durumda.

Renault Trucks, sık sık zorlu arazilerde sürüş yapan sürücüler için yeni eğitim etkinlikleri düzenledi.

Üretici, 2012 yılından bu yana bir gezici eğitim birimi görevlendirerek Afrika’daki birçok WFP ofisine yeteneklerini paylaşmaları ve yerel takımları eğitmeleri için çalışanlarını gönderiyor. 12 Afrika ülkesinde gerçekleştirilen 15 eğitim etkinliğinde toplamda 200 adet teknisyen, atölye danışmanı ve filo yöneticisi eğitildi.

Renault Trucks gönülleleri sahada bir aylık görevler için görevlendirilecekler ve verimli filo yönetimiyle ilgili önemli alanlarda WFP çalışanlarına teknik destek sağlayacaklar.

Dünya Gıda Programı Küresel Filo Müdürü Jean-François Milhaud, beş yıllık bu işbirliğiyle ilgili olumlu bir değerlendirme yaparak, şunları söyledi: “WFP’nin Renault Trucks ile son derece saygın ortaklığı çok büyük bir öneme sahip. Çalışanlarımızın eğitimi ve kendilerini geliştirmeleri için verdikleri destek son derece değerli. Bu desteğin çalışanlarımızın motivasyonunun artması, maliyet tasarrufu ve operasyonel verimlilik gibi çok sayıda faydası oldu.

Bir Renault Trucks K 6×6 kamyon Batı Afrika’da çalışan WFP takımlarını desteklemek için tahsis edildi.

Bu olumlu değerlendirmenin teşviği ile Renault Trucks, Dünya Gıda Programı ile ortaklığını üç yıl için yeniledi.

Üretici bu nedenle Dünya Gıda Programı için ikinci bir hareketli eğitim birimi oluşturdu. Bir Renault Trucks K 6×6 kamyon Batı Afrika’da çalışan WFP takımlarını desteklemek için tahsis edildi. Diğer hareketli eğitim birimi ise Doğu Afrika’da kalacak. Bu yeni düzen eğitim etkinlikleri düzenlemek için lojistiği kolaylaştıracak.

Eğitimciler ayrıca sürücülerin akılcı kullanım kuralları konusunda uzmanlık kazanmalarına yardımcı olacaklar.

Renault Trucks, sık sık zorlu arazilerde sürüş yapan sürücüler için yeni eğitim etkinlikleri düzenledi. Bu sayede karmaşık durumlarla daha kolay başedebilmek için sürücülere araçlarıyla ve işlevleriyle ilgili daha derinlemesine bilgi verilecek. Eğitimciler ayrıca sürücülerin akılcı kullanım kuralları konusunda uzmanlık kazanmalarına yardımcı olacaklar. Mekanikerler, atölye danışmanları ve filo yöneticilerinin eğitimleri de devam edecek.

Renault Trucks gönüllüleri sahada bir aylık görevler için görevlendirilecekler ve verimli filo yönetimiyle ilgili önemli alanlarda WFP çalışanlarına teknik destek sağlayacaklar.   

Renault Trucks, son beş yıldır yerel Dünya Gıda Programı takımlarıyla uzmanlığını paylaşmak için gönüllü çalışanlarını az gelişmiş ülkelere gönderiyor.

Eğitim etkinlikleri:

– Ocak 2019: Etopya’da sürücü eğitimi

– Nisan 2019: Uganda’da mekaniker eğitimi

– Haziran 2019: Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde sürücü eğitimi

– Kasım 2019: Lyon’da filo yöneticisi eğitimi

Bu ortaklık Renault Trucks’ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk hareketlerinden biri. Sorumluluklarının tamamen farkında olan Renault Trucks, müşteri gereksinimlerini karşılayarak, yaptığı işin çevreye etkisini azaltarak ve hem bir işveren olarak sorumluluklarını hem de bulunduğu ülkelerde tüzel kişi rolünü yerine getirerek ürünler tasarlıyor, üretiyor ve dağıtıyor.  

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here