Iveco Group, Anna Tanganelli’yi yeni CFO olarak duyurdu

0
1211
Anna Tanganelli
Iveco Group N.V.,1 Aralık 2023 itibariyle CFO görevini Anna Tanganelli'nin üstleneceğini duyurdu.
Renault Trucks

Iveco Group N.V. (EXM: IVG), Iveco Group’un başarılı bölünmesi ve bağımsız bir şirket olarak ilk bir buçuk yılı boyunca CFO olarak görev yapan Francesco Tanzi‘nin yerine 1 Aralık 2023 itibariyle CFO görevini Anna Tanganelli‘nin üstleneceğini duyurdu. Anna Tanganelli, Kıdemli Liderlik Ekibi’nin (SLT) bir üyesi olacak ve doğrudan Iveco Grup CEO’su Gerrit Marx‘a rapor verecek.

Anna Tanganelli, otomotiv sektöründeki uzun yıllar da dahil olmak üzere kurumsal finansman alanında geniş deneyime ve sağlam bir uluslararası geçmişe sahip olarak Iveco Group‘a geliyor. Kariyerine UBS’de Yatırım Bankacılığı Bölümü’nde başladı ve ardından Fiat Chrysler Automobiles’e (FCA) geçerek İş Geliştirme ve Birleşme ve Satın Almalar başta olmak üzere farklı roller üstlendi. EMEA Ekibi, Fiat Powertrain, NAFTA Ekibi ve son olarak FCA’nın o zamanki parça bölümü olan Magneti Marelli için çalışarak geniş bir bilgi birikimi elde etti. 2019 yılında Magneti Marelli Segmenti CFO’su ve Birleşme ve Satın Alma Başkanı olarak atandı ve daha geniş Marelli Group bünyesinde EMEA bölgesinin CFO’su oldu. 2021 yılında İtalyan borsasında işlem gören çok amaçlı bir şirket olan Iren Group’ta CFO ve Birleşme ve Satın Alma Başkanı görevini üstlendi.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, konuyla ilgili olarak “Anna’yı şirketimizde görmekten heyecan duyuyorum. Iveco Group olarak ilk 18 ayımızda belirlediğimiz sağlam rotayı takip ederek, sektördeki en yenilikçi OEM’lerden birine dönüşümümüzü daha da güçlendirmek ve hızlandırmak için gereken her şeye sahip. Anna, hareketlilik geçişini yönlendirmeye ve daha sürdürülebilir bir toplum geliştirmeye devam ederken, Grubun mali yönlerine liderlik eden ve Stratejik İş Planımızdaki hedeflere ulaşılmasını denetleyen değerli bir katkı olacak. Anna’nın yönetim ekibimizde olduğu bu sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz