Iveco Group, ilk Sürdürülebilirlik ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Haftası’nı başlattı

0
1485
Iveco Group
Iveco Group, şirket çapında yeni bir girişim olan "Sürdürülebilirlik ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Haftası"nı başlattı.
Renault Trucks

Iveco Group (MI: IVG), başlangıcından bu yana dünya üzerinde olumlu bir etki yaratma ve tüm paydaşları için uzun vadeli değer yaratma kararlılığıyla hareket ediyor. Sürdürülebilirlik, şirketin Stratejik İş Planı’nın merkezinde yer alıyor ve faaliyetlerini ekonomik açıdan sağlıklı, çevre dostu ve toplumsal açıdan faydalı bir şekilde yürütüyor.

Bu taahhüdü gösteren Grup, şirket çapında yeni bir girişim olan “Sürdürülebilirlik ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Haftası“nı başlattı. 35.000’den fazla kişiden oluşan organizasyonun tamamı, 19-23 Haziran tarihleri arasında tam bir etkinlik programına katılmaya davet edildi.

Iveco Group üst düzey önderleri, Grubun Çevresel Sosyal Yönetişim (ESG) stratejisini tanımlayan dört sürdürülebilirlik önceliğini keşfetmek için her gün canlı yayınlar ve panel tartışmaları düzenleyerek önemli bir rol oynadı: karbon ayak izi, iş yeri ve ürün güvenliği, yaşam döngüsü düşüncesi ve kapsayıcılık ve bağlılık. Önyargıyı keşfetmek ve nasıl azaltılacağı gibi ilgili konularda ağ oluşturma girişimleri, eğitim ve tartışma grupları ve Onur Ayı ile aynı zamana denk gelen bir bilinçlendirme kampanyası aracılığıyla Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık’a özel ilgi gösteriliyor. Yıl boyunca tüm bölgelerde gerçekleştirilen bu ve diğer pek çok Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık projesi, Grubun, Şirketin Değerleri’nden biri uyarınca (“çeşitli güçlere katkıda bulunuyoruz”) farklı güçleriyle katkıda bulunan herkesle dayanışma içinde olma taahhüdünü bir kez daha teyit ediyor.

Yerel ekipler; Bangkok, Cordoba, İstanbul, Madrid, Şangay, Sete Lagoas, Ulm, Vysoke Myto ve Torino gibi çeşitli şehirlerde STK’larla yan yana çalışan çalışanları ile Iveco Group‘un faaliyet gösterdiği toplulukları desteklemek için dünya genelinde gönüllülük projelerini koordine ediyor. Bu İtalyan kentindeki çaba, açlığı sona erdirmek için kar amacı gütmeyen küresel bir hareket olan Rise Against Hunger’ı finanse edecek.

Sürdürülebilirlik ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Haftası, Iveco Group CEO’su Gerrit Marx ve bu konunun kilit üst düzey önderlerinin ev sahipliğinde düzenlenen bir panel tartışmasıyla başladı. Rise Against Hunger‘ın Baş Programlar Sorumlusu Edna Ogwangi de panel tartışmasına katıldı. Hafta boyunca, profesyonel deneyimleri ve en iyi uygulamaları içeren tartışmalar yoluyla çalışanlara şirketin Sürdürülebilirlik hedefleri hakkında daha fazla fikir vermek için şirket içi uzmanlarla birkaç başka oturum düzenlenedi.

Iveco Group, tüm önemli Çevresel, Sosyal, Yönetişim yönlerinin azami kapsamını sağlamak için yaklaşık 200 sürdürülebilirlikle ilgili performans göstergesi seti kullanıyor. Grubun sürdürülebilirlik stratejisinin, taahhütlerinin ve eylemlerinin bir özeti, Sürdürülebilirlik ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Haftası münasebetiyle kısa süre önce yayımlandı ve şu anda kurumsal web sitesinde mevcut: Iveco Group 2022 Sustainability Essentials.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Iveco Group herkes için daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı hedefliyor ve bu da çalışanlarımıza, müşterilerimize, hissedarlarımıza, tedarikçilerimize, bayilerimize ve ortaklarımıza verdiğimiz sözleri tutmak anlamına geliyor; ama bu yeterli değil. Amacımız, daha sürdürülebilir bir toplumu ilerletmeyi taahhüt ettiğimizi belirtiyor: bu hafta gerçekleşen tüm etkinliklerin, toplantıların ve içgörülerin merkezinde yer alan dürüstlük ve saygı, Sürdürülebilirlik ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık ilkelerine göre tam olarak çalışmanın temel ön koşulları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here