IVECO, İstanbul’da en büyük bayi tesisini Büyükçekmece’de hizmete açtı

0
1298
IVECO sayisi ve yetkili servisi İstanbul Fiat'ın Büyükçekmece tesisi
IVECO bayisi ve yetkili servisi İstanbul Fiat'ın Büyükçekmece tesisi

IVECO’nun en eski yetkili bayisi ve servisi İstanbul Fiat Otomotiv’in yeni tesisi, IVECO satış hizmetleri ve satış sonrası desteği için geniş, modern bir teşhir ve son teknoloji servis alanını barındırıyor.

IVECO, İstanbul Büyükçekmece’de 15 Ekim tarihinde açılışını gerçekleştirdiği İstanbul yetkili satıcısı ve servisi İstanbul Fiat’ın yeni tesisi ile İstanbul ve Trakya bölgesindeki varlığını güçlendirdi. Açılış töreni çok sayıda müşterinin yanı sıra Büyükçemece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve IVECO ailesinin katılımıyla gerçekleşti.

KURDELE-ISTANBUL-FIAT
IVECO’nun Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve belediyenin yatay yapılaşma anlayışı çerçevesinde oldukça geniş bir arazi üzerinde, alçak katlı, ancak işlevsel ve çekici bir mimari ile yaşama geçirilen yeni satış ve servis merkezi; İstanbul Fiat Otomotiv Kurucu Başkanı Nihat Arı ile İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı evsahipliğinde, IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya Ortadoğu ve Afrika Direktörü Koray Kurşunoğlu, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, IVECO Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak, IVECO Araç Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, IVECO Araç Filo ve Özel Satışlar Müdürü Erkan Erşin, İstanbul Fiat Genel Müdürü Hikmet Yılgör ve tesisin mimarı Ali Yaman’ın hep birlikte gerçekleştirdiği kurdele kesimi ardından hizmete girdi.

İstanbul Fiat, lojistik ve taşımacılık sektörü ve diğer müşterilerine sunduğu hizmeti geliştirmek adına çevreci bir yatırım yaparak Büyükçekmece, İstanbul’da yenilikçi ve modern bir tesis inşa etti. 50.000 m2’si açık, 9.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 59.000 m2’ye üzerine kurulan modern tesisin 1.000 m2 kapalı teşhir alanında aynı anda 10 kamyon, açık teşhir alanında ise aynı anda 55 kamyon sergilenebiliyor. 2.000 m2 servis alanı ile aynı anda 24 araca hizmet verebilecek kapasiteye sahip tesis, 110 çalışanı ile hizmet veriyor.

KORAY_KURSUNOGLU
IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya Ortadoğu ve Afrika Direktörü Koray Kurşunoğlu, Türkiye’de çalıştığı yıllarda bu tesisin kurulacağı konumla ilgili İstanbul Fiat yetkilileri ile uzun süre fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.

IVECO’nun Türkiye’deki en eski yetkili satıcı ve servisi olan İstanbul Fiat firması, 1965 yılında Aksaray semtinde, Kurucu Başkanı Nihat Arı ve üç personel ile 100 m2‘lik bir dükkânda başladığı faaliyetini bugün de aynı adreste dsürdürüyor. 1975 yılında Koç Holding’in Fiat grubu ile orta sınıf kamyon üretimine başlamasından bir yıl sonra, şirket kurucusu Nihat Arı İstanbul Fiat Otomotiv unvanıyla Fiat-Iveco yedek parça işine başlamış, 1984 yılında Iveco yedek parça ana bayisi, 2000 yılında da Iveco ile iş ortaklığını geliştirerek, Kağıthane’de yetkili servis ve araç satış ana bayisi olarak hizmet vermeye devam etmiştir. İstanbul Fiat kendini sürekli geliştirerek 2010 yılında Alibeyköy – Eyüp’teki daha modern ve daha büyük olan yeni tesisine taşınarak halen hizmet vermeyi sürdürüyor. Öncelikli olarak lojistik sektörüne ve diğer tüm müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla gerçekleştirdiği büyük yatırımını Büyükçekmece’de yenilikçi ve çağdaş bir tesis inşa ederek tamamladı.

HAKKI-ISINAK
IVECO Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak

Düzenlenen açılış töreninde İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı, “Bugün babam Nihat Arı ile beraber büyük bir hayalimizi gerçekleştirmiş olmanın sevinci ile sizlerin karşısındayız. Biz daima Iveco’nun güçlü geleceğine inandık ve bugün yeni tesisimizi ‘En iyisi için’ sloganı ile sizlere tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. 110 personelin çalıştığı yeni tesisi çevreci bir yaklaşım ile inşa ettiklerini belirten Cem Arı, tüm çalışma alanlarını modern sistemler ile donattıklarını ve aynı zamanda güneş enerjisinden de faydalandıklarını belirtti. IVECO’nun 3,5 tonluk kamyonet grubundan başlayıp ağır vasıtaya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu ifade eden Cem Arı, tesisin lojistik bölgesi olması dolayısıyla ağır vasıta müşteri grubunun yaygınlaştığı bölgede, tüm ticari araç sınıflarının satış ve servisi için en uygun noktada olduğunu da belirtti.

Hasan-Akgun
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün

Törende konuşma yapan, IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya Ortadoğu ve Afrika Direktörü Koray Kurşunoğlu da, “IVECO’da bizim amacımız müşteriye yakın olup kaliteli desteği hem ürün hem de hizmet bazında sağlamaktır ve İstanbul Fiat Otomotiv buna erişmede kilit rol oynamaktadır. Sayın Nihat Arı ile sayın Cem Arı’ya hayallerinin peşinden koşup, böylesine zor ekonomik koşullara rağmen inançlarını ve enerjilerini kaybetmenden bu yatırımı tamamladıkları ve IVECO’ya olan inançlarını gösterdikleri bu tesis için teşekkür ediyorum.” dedi.

IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya Ortadoğu ve Afrika Direktörü Koray Kurşunoğlu, Nihat Arı ve Cem Arı’ya günün anısına bir plaket takdim etti.

Törende konuşma yapan Iveco Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak ise şunları söyledi: “Biz, Iveco Türkiye olarak hızlı büyüyen bir markayız son 9 yılda pazar payımız iki mislinden fazla arttı. Bugün Türkiye’de 3,5 ton ve üstü kamyon sınıfında yüzde 8 pazar payı ile üçüncü markayız. Bu başarımızda İstanbul Fiat’ın katkısı büyüktür.

istanbul-fiat
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tesisin işletme ruhsatını İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı ve şirket kurucusu Nihat Arı’ya sundu.

Tören sonrası Koray Kurşunoğlu, Nihat Arı ve Cem Arı’ya günün anısına bir plaket takdim etti. Çok sayıda davetlinin hazır olduğu törende daha sonra kurdele kesilerek tesisin açılışı yapıldı.

ISTANBUL-FIAT-01
IVECO’nun Büyükçekmece’de 15 Ekim 2019’da hizmete giren yeni satış ve servis merkezi, 110 çalışanı ile 2 bin metrekare servis alanında son teknolojiyi kullanarak aynı anda 24 araca hizmet verebiliyor.
İstanbul Fiat'ın yeni tesisi 9 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 59 bin metrekare alan üzerine kurulu.
İstanbul Fiat’ın yeni tesisi 9 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 59 bin metrekare alan üzerine kurulu.
İstanbul Fiat'ın açık teşhir alanında 55 adet araç sergilenebiliyor.
İstanbul Fiat’ın açık teşhir alanında 55 adet araç sergilenebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here