DNT, Renault Trucks ile büyüyor

0
1083
Renault_Trucks_DNT_Uluslararasi_Nakliyat_Teslimat_Gorsel_2
DNT Uluslararası Nakliyat, Renault Trucks ile büyümeye devam ediyor.

Denizlili DNT Uluslararası Nakliyat, Renault Trucks filosu ile Avrupa’da hedef büyütüyor.

Merkezi Denizli’de bulunan DNT Uluslararası Nakliyat, tekstil başta olmak üzere mermer, hammadde ve bakır gibi ihraç ürünlerinin Avrupa’ya lojistiğini sağlıyor. Son üç yılda yüzde 100 büyüme ile yatırımlarını artıran DNT, 13 adet Renault Trucks T 460 4×2 Euro 6 çekici ile 2019’da da hedeflerini büyütüyor.

Araçlarını Denizli’de Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine’den teslim alan DNT Yönetim Kurulu Başkanı Önder Manisalı, 2008’den bu yana Renault Trucks çekicileri kullandıklarını dile getirdi. Yeni teslimatla birlikte 60 araçlık filolarındaki Renault Trucks çekici sayısının 56’ya çıktığını kaydeden Manisalı, “Filomuza yatırım yaparken araç satın alma maliyetleri, çok önemli ama tek başına yeterli değil. Yakıt ve servis giderleri, lojistik filoları için en az araç satın alma maliyeti kadar öncelikli. Bu nedenle 2008’den bu yana Renault Trucks araçlar ile operasyonlarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

DNT, 13 adet Renault Trucks T 460 4×2 Euro 6 çekici ile 2019’da da hedeflerini büyütüyor.

Avrupa’da parsel sayısını 20 ülkeye çıkartarak büyüme kaydettiklerine değinen Önder Manisalı, araç ve sefer sayılarının da bu doğrultuda arttığını söyledi. 2008’de Renault Trucks Premium çekicileri kullanmaları ile yüzde 3’lük yakıt tasarrufu sağlamaya başladıklarını vurgulayan Manisalı, “Renault Trucks, T serisini sunduğunda alımlarımıza bu modellerle devam ettik. Premium modelleriyle sağladığımız yakıt tasarrufu, T serisi sayesinde ek yüzde 2’lik düşük tüketim ile daha da arttı.” dedi.

Renault Trucks’ın sunduğu satış sonrası hizmetler ve düşük bakım giderleri ile de maliyet tasarrufu sağlayan DNT, yeni araçlarını 3 yıllık Reference Servis Sözleşmesi ile teslim aldı. Reference Bakım Sözleşmesi kapsamında Renault Trucks satış sonrası ekibi tarafından bakım planları hazırlanarak araçların kullanım süresi optimum seviyeye çıkıyor. Planlı bakımlar ile operasyonlarda aksama olmaması sayesinde zaman ve maliyet tasarrufu sağlanıyor.  

DNT Yönetim Kurulu Başkanı Önder Manisalı, araçları Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine’den teslim aldı. Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş da bu ana eşlik etti.

2008 yılından bugüne Renault Trucks Finansal Hizmetler’in (RTFS) müşterisi olan DNT, bu yatırımında da Renault Trucks Finansal Hizmetler’in avantajlı finansman ürünlerinden yararlanarak toplam çözümleri kullanmış oldu.

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ise araçların teslimatında yaptığı açıklamada “Müşterilerimizin kârlılığını artırmak için toplam sahip olma maliyetlerini gözetiyoruz. DNT Uluslararası Nakliyat, araçlarımızın performansı kadar yakıt tasarrufundan da oldukça memnun. Bu nedenle filolarında Renault Trucks çekicilerin hakim olması ve işbirliğimizin gelişerek devam etmesi gurur verici.” dedi.

DNT, yeni araçlarını 3 yıllık Reference Servis Sözleşmesi ile teslim aldı.

Teslimata katılan Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş da Renault Trucks satış sonrası hizmetlerine dikkat çekerek, şunları söyledi: “DNT’nin Renault Trucks çekicileri tercih etmesinde uygun bakım giderlerinin ve satış sonrası hizmetlerden memnuniyetlerinin etkili olduğunu biliyoruz. Bakım sözleşmeleri kapsamında tüm planlamalarını satış sonrası ekibi olarak yapıyoruz. Ayrıca DNT, Renault Trucks’ın Avrupa’daki 7/24 yol servis hizmetlerinden de oldukça memnun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here