Renault Trucks ve Jacky Perrenot Group, kent lojistiğini yeniden şekillendiriyor

0
1194
Renault Trucks
Renault Trucks ve Jacky Perrenot Group, kentsel lojistiği yeniden tanımlayan iki yönlü bir yenilik sunmak için uzmanlıklarını bir araya getirdi.
Renault Trucks

Taşımacılık sektörünün önemli oyuncularından Renault Trucks ve Jacky Perrenot Group, kentiçi teslimatı yeniden şekillendirmek için güçlerini birleştiriyor. İki ortak; güvenlik, çevresel etki ve üretkenlik açısından önemli kazanımlar vaat eden yenilikçi, akıllı bir lojistik çözümünü başlatıyor.

Kentsel mobilite için sürdürülebilir, yüksek performanslı çözümler sunma konusunda aynı tutkuyla hareket eden uzun süreli ortaklar Renault Trucks ve Jacky Perrenot Group, kentsel lojistiği yeniden tanımlayan iki yönlü bir yenilik sunmak için uzmanlıklarını bir araya getirdi. Bu, geleneksel paletlerin yerine mobil konteynerlerin kullanımını ve özel bir otomatik yükleme ve boşaltma sisteminin konuşlandırılmasını birleştiren yenilikçi bir çözüm.

Kentsel lojistiği yeniden şekillendirmek

Renault Trucks ve Jacky Perrenot Group, tamamen elektrikli Renault Trucks E-Tech D Wide 26 tonluk kamyonun soğutuculu kasasını, VINCI Energies‘in endüstriye adanmış markası ACTEMIUM tarafından geliştirilen ve teslim edilecek malları taşıyan konteynerleri tutan ve böylece geleneksel paletlerin yerini alan bir dikey döner sistemle donatarak kent lojistiğini yeniden şekillendiriyor.

Farklı konfigürasyonları bulunan bu mobil konteynerler, otomatik hazırlama, yükleme ve boşaltma sistemi sayesinde varış noktasında otomatik olarak sürücüye sunuluyor.

Entegre bir bilgisayar sistemi, konteynerlerin izlenebilirliğini sağlıyor ve özellikle bir mağazaya yaklaşırken yükleme ve boşaltma aşamalarını tahmin etmeye odaklanarak rota planlamasını optimize ediyor. Bu ek yardım, teslimatları planlarken müşterilere fayda sağlayacak.

Renault Trucks E-Tech D Wide
Tamamen elektrikli Renault Trucks E-Tech D Wide 26 tonluk kamyonun soğutuculu kasası ACTEMIUM tarafından geliştirilen ve teslim edilecek malları taşıyan konteynerleri tutan ve böylece geleneksel paletlerin yerini alan bir dikey döner sistemle donatılıyor.

Güvenlik, sürdürülebilirlik ve üretkenlik

Bu yenilik, ilgili tüm taraflar için önemli iyileştirmeler sunuyor.

Sürücüler çalışma koşullarındaki önemli iyileşmeden faydalanıyor. İlk olarak sistem, onları tekrar tekrar kamyona binip inme zorunluluğunun yanı sıra yükleri bağlayıp istifleme zorunluluğundan da kurtarıyor. İkinci olarak palet taşıma ve kasa kapağıyla ilgili riskleri ortadan kaldırıyor. Sürücüler, fiziksel olarak zorlu görevlerin ortadan kaldırılması ve süreçlerin basitleştirilmesiyle teslimatın genel yönetimine odaklanabiliyorlar.

Buna ek olarak, Renault Trucks E-Tech D Wide elektrikli şasi ve otomatik sistemin birleşimi, yükleme ve boşaltma sürelerinde yüzde 30 olarak tahmin edilen önemli bir azalma vaat ediyor. Böylece üretkenliği artırıyor ve kamyonun yolda park etme süresini azaltarak kentiçi sıkışıklığı hafifletiyor. Aynı zamanda kent sakinleri için gürültüsüz ve yayımsız bir teslimat çözümü sunuyor.

Jacky Perrenot Group, 2024’ten itibaren Renault Trucks, ACTEMIUM ve Frappa ile birlikte geliştirilen bu çözümü kullanan ilk taşımacılık operatörü olmaya hazırlanıyor. Bu, kentsel teslimatın ve buna bağlı kısıtlamaların gelişiminde ileriye doğru atılmış önemli bir adım ve ortakların sürdürülebilir ve verimli taşımacılık ve lojistik konusundaki kararlılığını teyit ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz