Renault Trucks, Solutrans’ta karbonsuzlaştırmaya odaklanıyor

0
757
Renault Trucks Solutrans
Renault Trucks, 21-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Lyon-Eurexpo'da düzenlenecek 17. Solutrans ticaret fuarına katılacak.

Renault Trucks, 21-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Lyon-Eurexpo’da düzenlenecek 17. Solutrans ticaret fuarına katılacak. Üretici, 900 m2‘nin üzerinde bir standda, CO2 yayımlarını azaltmaya yönelik stratejisinin üç ayağını oluşturan düşük karbonlu taşımacılık çözümlerini sunacak. Bu, sürekli gelişen enerji verimliliğine sahip kamyonlar üretmeyi, kullanım sırasında yayımsız taşıma için tamamen elektrikli çözümler sunmayı, döngüsel bir yaklaşımla araçlarının ömrünü uzatmayı ve yüzde 100 karbonsuz son kilometre lojistiğine yönelik çözümler üzerinde çalışmayı içeriyor.

Renault Trucks, tarihi doğum yeri olan Lyon’daki 17. Solutrans ticaret fuarında bölümlere ayrılmış 900 m2‘nin üzerinde bir standda (Salon 4) 19 aracını sergileyecek:

  • Elektromobilite;
  • Kentiçi mobilite;
  • Enerji verimliliği;
  • Döngüsel ekonomi;

Elektromobilite, Kentiçi mobilite & Son kilometre lojistiği  

Renault Trucks, öncelikle elektrikli mobiliteye odaklanan enerji dönüşümüne kendini adamış durumda. Üretici artık 650 kg’lık kargo bisikletlerinden 44 tonluk çekicilere ve kentiçi inşaat kamyonlarına kadar tamamen elektrikli araçlardan oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi sunuyor.

Solutrans ziyaretçileri, standda yepyeni Renault Trucks E-Tech T ve C‘yi görme şansına sahip olacak. Bölgesel dağıtım ve kentsel inşaat için tasarlanan ve markanın yeni logosunu taşıyan bu kamyonlar, Renault Trucks’ın Bourg-en-Bresse’deki (Ain, Auvergne-Rhône-Alpes) fabrikasında Kasım ayında seri üretime girecek.

Bunların yanında yeni ön tasarımıyla bir Renault Trucks E-Tech D de fuarda sergilenecek. Bu orta sınıf araç aynı zamanda hem sürücüler hem de diğer yol kullanıcıları için kentsel alanlarda güvenliği artıracak yeni özelliklerle donatılacak. Bu özellikler, Temmuz 2024’te yürürlüğe girecek olan Genel Güvenlik Yönetmeliği’ni (GSR) karşılıyor.

Hafif ticari araçlar da fuarda sergilenecek. Kamyon üreticisinin ürün yelpazesine katılan en yeni araç olan tamamen elektrikli Renault Trucks E-Tech Trafic, soğutuculu üstyapısıyla birlikte tanıtılacak. İkinci bir ticari araç, 22 Kasım Çarşamba günü geleneksel basın toplantısında tanıtılacak.

Renault Trucks E-Tech C
Solutrans ziyaretçileri, standda yepyeni Renault Trucks E-Tech T ve C’yi görme şansına sahip olacak.

Tüm kentiçi araç yelpazesinin temsil edilmesini sağlamak için profesyonellere yönelik iki Kleuster Freegônes e-kargo bisikleti sergilenecek. Birincisi 300 kg faydalı yük taşıyabilen ve 2 m3 kullanılabilir hacimde kuru hücreye sahip olacak, ikincisi ise “gıda” konfigürasyonunda olacak. Bu güvenilir, dayanıklı ve uygun maliyetli e-destekli üç tekerlekli araçlar artık Renault Trucks’ın Vénissieux’deki (Rhône, Auvergne-Rhône-Alpes) üretim tesisinde üretiliyor ve ağ üzerinden dağıtılıyor.

Son olarak, ziyaretçiler Lyon Eurexpo sergi merkezinin girişine geldiklerine onları şunlar karşılayacak:

Lyonlu sanatçı Birdy Kids tarafından sokak sanatına dönüştürülen 26 tonluk Renault Trucks E-Tech D Wide Alçak Girişli Kabin;

Kargo bisikleti ile Renault Trucks D Wide RCV arasındaki birlikte çalışabilirliği gösteren, bu kez çöp toplama aracı sürümüyle sunulan üçüncü bir Freegônes bisikleti.

Özel Renault Trucks T Red ikinci el araç serisinden bir kamyon.

Enerji verimliliği

Renault Trucks, elektrikli mobilitenin yanı sıra sera gazı yayımlarını azaltmak için kamyonlara sürekli artan enerji verimliliği de sağlıyor.

Bu nedenle üretici, Renault Trucks T DE 13 litre – 480 bg Turbo Compound‘u sergileyecek. Bu 2024 modeli, ağır hizmet serisinde yapılan en son iyileştirmelerden faydalanıyor. Üretici, konfor ve ergonomiyi birleştirmek için kabin özelliklerini optimize etti ve ayrıca kamyonlarını yol güvenliğini (GSR) artırmak için gelişmiş sürücü destek teknolojisiyle donattı.

Renault Trucks‘ın ağır hizmet araçları, ister B100 özel, ister B100 esnek seçeneği olsun, B100 yakıtıyla çalışabiliyor. Uzun mesafe taşımacılık, dağıtım ve inşaat için uygun olan bu sürdürülebilir alternatif yakıt, hem CO2‘yi en az yüzde 60 oranında hem de parçacıkları yüzde 80’e kadar hızla azaltırken, yüzde 100 yenilenebilir olmayı sürdürüyor ve temiz hava CRIT’AIR 1 etiketini almaya hak kazanıyor (B100 özel için).

Döngüsel ekonomi

Döngüsel ekonomi, Renault Trucks‘ın kamyonlarının doğal kaynak kullanımını ve çevresel etkilerini azaltma yaklaşımının merkezinde yer alıyor.

Renault Trucks Fransa, yenilenmiş ikinci el kamyonlardan oluşan ticari teklifi Restart‘ı sunacak. Bu yenilenme planının amacı, kamyonları yeni araçlarla değiştirmek yerine müşteriler için kamyonların kullanım ömrünü uzatmak. Araçlar 3-4 yıllık kullanım sonrasında yenileniyor ve yazılımları güncelleniyor. Süreç tamamlandıktan sonra yenilenen kamyonlar, üç yıl daha çalıştırılmak üzere sahiplerine iade ediliyor.

Üretici ayrıca yeni özel ikinci el kamyon serisi Renault Trucks T Red‘i de sergileyecek. Bu üçüncü seri, sembolik bir milyon kilometre sınırını aşacak şekilde tasarlandığı için hem sürücüler hem de taşımacılar için üreticinin cazip ve dayanıklı ikinci el kamyonların pazarlanmasına olan bağlılığını teyit ediyor.

Renault Trucks E-Tech D
Yeni ön tasarımıyla bir Renault Trucks E-Tech D de fuarda sergilenecek.

Oxygen: Renault Trucks Laboratuvar Aracı

Solutrans; Renault Trucks, Geodis ve 17 ortak tarafından ortaklaşa geliştirilen ve kentiçi lojistiğin zorluklarını karşılamak üzere tasarlanan deneysel 16 tonluk tamamen elektrikli kamyon Oxygen‘in ilk halka tanıtımı olacak.

Bu laboratuvar aracı, kirliliğin ve gürültünün ortadan kaldırılması ve tüm yol kullanıcılarıyla daha iyi bir arada yaşamayı sağlamak için aktif ve pasif güvenliğin iyileştirilmesi de dahil olmak üzere, kentsel teslimatın tüm kısıtlamalarını ve gerekliliklerini ele alıyor.

Etkinlikler ve ortaklıklar

Renault Trucks E-Tech tamamen elektrikli ürün yelpazesinden üç araç kapalı bir pistte test sürüşüne sunulacak, Freegônes kargo bisikletleri ise Salon 1’deki kapalı alanda denenebilecek.

Son olarak Renault Trucks şunları sergileyecek:

Renault Trucks’ın ticari ve endüstriyel araç kiralamaya yönelik bayi ağı Clovis, Fransa’da 200’den fazla lokasyonda 20.000’den fazla araçla yerel hizmet sunuyor.

Üreticinin finans bölümü olan Renault Trucks Finansal Hizmetler (RTFS), özellikle elektrikli araçlara özel finansman ve sigorta çözümleri sunuyor.

Fransa’da 120 onaylı ikinci el araç satış noktası ve 310’dan fazla satış sonrası servis noktasıyla Fransa’nın ikinci el kamyon ve vanlar alanında önder ağı ve markanın ikinci el araç iş kolunun etiketi olan Used Trucks by Renault Trucks.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz