Tevex Logistics, 50’den fazla eActros LongHaul siparişi için Niyet Mektubu imzaladı

0
453
MB-eActroslonghaul
Mercedes-Benz Trucks Pazarlama, Satış ve Hizmetler Başkanı Stina Fagerman ve Tönnies Group Yönetici Ortağı Clemens Tönnies (soldan sağa)
Renault Trucks
Volvo Trucks

Tönnies Group‘un lojistik alt kuruluşu olan Tevex Logistics, gelecekte gıda maddelerinin teslimatı için akülü eActros LongHaul uzun yol kamyonunu kullanmayı planlıyor. Daimler Truck genel merkezine yapılan resmi müşteri ziyaretinde Mercedes-Benz Trucks Pazarlama, Satış ve Hizmetler Başkanı Stina Fagerman, Tönnies Group Yönetici Ortağı Clemens Tönnies ve Tevex Logistics Genel Müdürü Dirk Mutlak, 50 adet Mercedes-Benz elektrikli çekici siparişi için ortak Niyet Mektubu imzaladı. Yaklaşık 500 km menzile sahip eActros LongHaul’un 2024 yılında seri üretime geçmesi planlanıyor.

Mercedes-Benz Trucks Pazarlama, Satış ve Hizmetler Başkanı Stina Fagerman, konuyla ilgili olarak “Büyük bir yenilikçi ruha sahip Tevex, Mercedes-Benz Trucks’ın uzun süreli bir ortağı. Lojistik şirketinin özellikle zorlu, sıcaklık kontrollü gıda taşımacılığı için eActros LongHaul’a güvenmeyi planlamasından memnunuz.” dedi.

Tönnies Group Yönetici Ortağı Clemens Tönnies, şunları söyledi: “2030 yılına kadar karayolu taşımacılığından kaynaklanan CO2 yayımlarımızı yarıya indirmeyi hedefliyoruz. Bu, ‘t30’ sürdürülebilirlik ajandamızın önemli bir parçası.

Tevex Logistics Genel Müdürü Dirk Mutlak ise şu açıklamayı yaptı: “eActros LongHaul, sürdürülebilirlik hedeflerimize mümkün olan en kısa sürede ulaşmamıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Seri üretimin başlamasını dört gözle bekliyoruz. Alternatif tahrikler artık gelecek değil, bugün.

Tönnies Group’un sürdürülebilirlik ajandası “t30”

Rheda-Wiedenbrück’ten (Doğu Vestfalya) Tönnies, sürdürülebilirlik hedeflerini “t30” ajandasında bir araya getirdi. Grup, 2030 yılına kadar Avrupa’nın en sürdürülebilir gıda üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Bu amaçla, aile şirketi, yolculuk başına lojistikte CO2 yayımlarının azaltılması da dahil olmak üzere önümüzdeki yıllar için ölçülebilir ve özel hedefler belirledi. Lojistik iştiraki, Mercedes-Benz Trucks‘ın ilk e-kamyonunun yanı sıra başka satın almalar ve dönüşümler kullanarak hedeflerinin yaklaşık üçte birine ulaşmayı başardı. Odak noktası, tüm zincir boyunca sürdürülebilir gıda üretimi. Bu Niyet Mektubu’nun amacı, Tönnies’in seçtiği yolu daha da güçlendirmek.

Mercedes-Benz eActros LongHaul

Mercedes-Benz Trucks‘taki geliştirme mühendisleri, eActros LongHaul‘u, araç ve bileşenlerinin kıyaslanabilir bir geleneksel ağır uzun mesafe Actros ile aynı dayanıklılık gereksinimlerini karşılayacağı şekilde tasarlıyor. Bu, on yıllık bir süre içinde yollarda 1,2 milyon kilometre anlamına geliyor. eActros LongHaul’da kullanılan aküler, lityum demir fosfat hücre teknolojisine (LFP) sahip. Bunlar, her şeyden önce, uzun bir hizmet ömrü ve daha fazla kullanılabilir enerji ile tanımlanıyor. Seri üretim eActros LongHaul‘un aküleri, yaklaşık bir megavatlık bir şarj istasyonunda 30 dakikanın oldukça altında bir sürede yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Üç akü paketi, 600 kWh’nin üzerinde toplam kurulu kapasite sağlıyor ve yeni bir e-aksın parçası olarak iki elektrik motoru, 400 kW’lık sürekli bir çıkış ve 600 kW’ın üzerinde bir tepe çıkışı üretiyor.

Çekiciye ek olarak Mercedes-Benz Trucks, pazara sunulduğunda eActros LongHaul‘un kamyon sürümlerini de üretecek. Bu, müşterilere tam elektrikli taşımacılıkta çok sayıda başka olası kullanım durumu sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here