Renault Trucks, Carlsberg Group ile 20 elektrikli kamyon anlaşması imzaladı

0
4698
renault-trucks-dwideze-carlsberg
Renault Trucks, Carlsberg Group ile 20 adet D Wide Z.E. teslim etmek üzere anlaşma imzaladığını açıkladı.

Renault Trucks, Carlsberg Group ile 20 adet D Wide Z.E. teslim etmek üzere anlaşma imzaladığını açıklayarak kentiçi taşımacılığın dönüşümünde önemli bir adım attı. 2020 yılında teslim edilecek 26 tonluk yüzde 100 elektrikli kamyonlar, Carlsberg Group’un İsviçre’deki alt kuruluşu Feldschlösschen biracılık tarafından işletilecek.

Renault Trucks, kent merkezlerinde yaşam kalitesini artırmak ve küresel karbondioksit yayımlarıyla mücadele etmek amacıyla kentiçi taşımacılığın hızlı bir şekilde elektrikli mobiliteye geçmesi gerektiğine inanıyor.

Renault Trucks, bu doğrultuda kararlı bir adım attı ve İsviçre’de Feldschlösschen biracılığa 20 adet D Wide Z.E. teslim etmek için Carlsberg Group ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu çapta Avrupa’daki ilk sipariş. Bu sipariş, müşterilerimize taşımacılık sektörünün önemli bir değişim geçirmekte olduğunu kanıtlıyor ve endüstriyel ve ticari bir gerçeği yansıtıyor. Bu gerçek de elektrikli Renault Trucks kamyonlarımızın üretim hattından çıktığı ve birkaç hafta içinde Avrupa yollarında dolaşıyor olacağı.

Bu 20 adet 26 tonluk Renault Trucks D Wide Z.E. elektrikli kamyon, Feldschlösschen’in İsviçreli müşterilerine ikmal sağlamak için bira şirketinin İsviçre’deki 15 lojistik tesisinden 100 ile 200 km arasında mesafelerde günlük dağıtım operasyonları gerçekleştirecek.

Feldschlösschen, üretim tesislerinden kısmen demiryolu hatları ile taşımacılık yaptığı için sıfır yayımlı lojistik vaat ediyor.

3.1’den 26 tona kadar kapsamlı bir elektrikli kamyon yelpazesi ile Renault Trucks, kentiçinde operasyon yapan profesyonellerin bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu araçlar, sıradışı saatlerde sessiz sürüş sağlarken aynı zamanda kent sakinlerinin yaşam kalitelerini koruduğu için atık toplama ve dağıtım operasyonlarına son derece uygun. Renault Trucks D ve D Wide Z.E., üreticinin Fransa’daki Blainville-sur-Orne fabrikasında üretiliyor.

Renault Trucks D Wide Z.E. teknik özellikler

– AYA: 26 ton. Ağırlık: 27 ton

– Dingil mesafesi: 3,900 mm

– Toplam 370 kW güç çıkışı ile iki elektrik motoru (260 kW sürekli güç çıkışı)

– Elektrik motorlarının azami torku: 850 Nm

– Arka dingildeki azami tork: 28 kNm

– İki hızlı vites kutusu

– Enerji depolama: lityum-iyon aküler, 200 kWh

– Gerçek kullanımdaki operasyon menzili: 200 km’ye kadar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here