IVECO, IVECO Daily Van Life Adventure’ı tanıttı

0
1200
IVECO_Daily_Van_Life_Adventure-1
IVECO, İspanyol profesyonel kiteboardcu Núria Gomà i Lleonart'ın macerasını takip edecek bir proje olan IVECO Daily Van Life Adventure'ı tanıttı.

IVECO, İspanyol profesyonel kiteboardcu Núria Gomà i Lleonart’ın macerasını takip edecek bir proje olan IVECO Daily Van Life Adventure‘ı tanıttı. Núria Gomà i Lleonart, tamamen özelleştirilmiş Daily 4×4 vanında yedi aylık bir Avrupa yolculuğuna çıkacak. Daily, Ağustos ayından itibaren, Núria ve ailesini ziyaret edilebilecek en güzel yerlere ve ayrıca 1999’da sörfün bir çeşidi olarak yaratılan bir yelken sporu olan kitesurf’ü de uygulayabileceği yerlere götürecek. Araç resmi olarak Barselona’daki IVECO Zona Franca bayisinde genel müdür Jordi Sardina’nın katılımıyla teslim edildi.

Núria’nın macerası iki aşamaya ayrılıyor. Yolculuğun ilk kısmı Ağustos-Aralık 2021 arasında beş ay sürecek, turun geri kalan iki ayı ise 2022 baharı için planlanıyor. Berselona’dan başlayacak seyahat planı Avrupa, İzlanda ve Fas’ta devam edecek. Her aşamanın kendine özgü zorlukları olacak, ancak Daily’nin sağlamlığı ve çok yönlülüğü sayesinde Núria ve ailesi güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edecek.

IVECO_Daily_Van_Life_Adventure-2
Yolculuğun her aşamasının kendine özgü zorlukları olacak, ancak Daily’nin sağlamlığı ve çok yönlülüğü sayesinde Núria ve ailesi güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edecek.

Sınıfındaki en çok yönlü araç olan Daily, 3,5 ile 7,0 ton arasında değişen toplam yüklü ağırlığa ve 7,3 m3 ile 19,6 m3 arasında değişen yükleme hacmine sahip tek van konumunda. 116 beygir ile 210 beygir arasında değişen azami güce sahip geniş motor yelpazesi, her gereksinime uygun performans seviyeleri sunuyor.

Daily 4×4 van sürümü, 180 beygirlik 3.0 litrelik Euro VI motordan güç alıyor. Bu araçlar herhangi bir görevi kolaylıkla yerine getirebiliyor. Daily 4×4, ayrıca 12 ileri ve 2 geri vitesli manuel şanzıman veya 16 ileri ve 2 geri vitesli Hi-Matic otomatik şanzıman seçeneği sunuyor. Daily 4×4, ABS’li disk frenler ve ESP (Elektronik Dengeleme Programı) gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip bulunuyor. Daily 4×4 serisi, 4,300 kg’ye kadar yük taşıma kapasitesine sahip 5,5 ve 7,0 tonluk toplam yüklü ağırlık sürümlerinde bir van serisi sunuyor. Van sürümü tek tekerli modelde arazi için 9’dan 18 metrekübe kadar, çift tekerli her türlü yol modelinde ise 16’dan 18 metrekübe kadar yükleme hacmi sunuyor.

IVECO_Daily_Van_Life_Adventure-3
Araç resmi olarak Barselona’daki IVECO Zona Franca bayisinde genel müdür Jordi Sardina’nın katılımıyla teslim edildi.

Daily, müşterinin karlılığını ve verimliliğini artırabilecek bir iş ortağı olmasının yanı sıra macera tatili için ideal bir araç ve sürekli çevreye odaklanarak araçtaki yaşam kalitesini sürekli iyileştirebilen güvenilir bir yol arkadaşı olarak dikkat çekiyor.

Sınırsız çok yönlülük, aşırı sağlamlık ve azami sürüş konforu değerleri sayesinde Daily, her türlü görev için özelleştirilebilecek yük taşıyan sağlam bir şasiye ve yüksek performanslı süspansiyona sahip tek hafif ticari araç konumunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here