Yeni IVECO Daily 4×4 Türkiye’de

0
23166
IVECO_DAILY_4X4
IVECO Türkiye, IVECO’nun altyapısı tamamen değiştirilen yeni Daily 4x4 serisini Türkiye’de pazara sundu.

IVECO Türkiye, IVECO’nun altyapısı tamamen değiştirilen yeni Daily 4×4 serisini Türkiye’de pazara sundu. Yeni Daily 4×4’ün Türkiye tanıtımı için İstanbul Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Er, Filo ve Özel Satışlar Müdürü Erkan Erşin, Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Suha Yılmaz, CNH Satış Sonrası Direktörü Serkan Ayaz ve IVECO AMEA Bölgesi Hafif Ticari Direktörü Davide Diana katıldı.

IVECO_TEAM_01
İstanbul Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Er, Filo ve Özel Satışlar Müdürü Erkan Erşin, Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Suha Yılmaz, CNH Satış Sonrası Direktörü Serkan Ayaz ve IVECO AMEA Bölgesi Hafif Ticari Direktörü Davide Diana katıldı.

IVECO, 3.5 ton ve üzeri kamyon pazarında üçüncü sırada

Toplantının açılış konuşmasını yapan IVECO Araç Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, IVECO’nun tek işi ticari taşıt üretmek olan ve 3.5 tondan 72 tona kadar her segmentte ürüne sahip bulunan bir marka olarak rakiplerinden ayrıldığını belirterek, IVECO Türkiye olaraksa rakiplerinden farklı olarak niş olarak adlandırdıkları az satan ama müşteri için çok önemli olan ürünleri de Türkiye’de pazara sunduklarının altını çizdi. Türkiye’de niş bir ürün olan Daily Hi-Matic ile hafif ticari taşıtlarda bir segment yarattıklarını ve şu anda toplam Daily satışlarının yüzde 6’sını tam otomatik şanzımanlı Daily Hi-Matic’in oluşturduğunu kaydeden Tansu Giz, şu ana kadar sattıkları Daily Hi-Matic’lerde müşteri memnuniyetinin son derece yüksek olduğunu beliterek, otomatik şanzımanlı hafif ticari taşıt satışlarının giderek artacağını ifade etti. Yine niş bir ürün olan Stralis LNG ile doğal gazlı bir çekiciyi Türkiye’de ilk satan marka olduklarına dikkat çeken Tansu Giz, Eurocargo 4×4 ve ilk kez 2008 yılında Türkiye’ye getirdikleri Daily 4×4 gibi niş ürünlerle birlikte ekim sonu itibariyle 3.5 ton ve üzeri kamyon pazarında üçüncü sırada yer aldıklarını dile getirdi. Hafif ticari taşıtlar sektöründe çok fazla 4×4 araç bulunduğunu ancak görev itibariyle Daily’nin bu araçlardan önemli ölçüde ayrıldığını söyleyen Tansu Giz, Daily 4×4’ün kar küreme, maden, orman yangını ile mücadele ve karavan üstyapısıyla eğlence gibi alanlarda kullanıldığını sözlerine ekledi.

Daily_TANSU_GIZ
IVECO Araç Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz

Daily 4×4 yüksek taşıma sığası ve yüksek arazi yeteneğini bir araya getiriyor

Daily 4×4 ile yüksek taşıma sığası ile yüksek arazi yeteneğini bir arada sunabilen ender markalardan biri olduklarının altını çizen IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, 80 binlerden 25 – 26 binlere düşen bir pazarda rekabet ettiklerini belirterek, şunları  söyledi: “Önümüzdeki sene pazarın artacağını öngörüyoruz ve ürün yelpazemizi de çeşitlendiriyoruz. Müşteriye ne kadar çok alternatif sunarsanız müşterinin işini o kadar kolaylaştırırsınız. Biz bir satıcı değiliz çözüm ortağıyız. Bugünle beraber hem ülkenin hem de müşterilerimizin geleceğini hazırlıyoruz.

DAILY_HAKKI_ISINAK
IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak

IVECO Türkiye, müşterilerin özel ve çok özel taleplerini de karşılıyor

IVECO, dünyada yalnızca ticari taşıt üretimine odaklanmış ender üreticilerden biri. IVECO’nun bu özelliği ilginç bir özelliği de beraberinde getiriyor. O da IVECO’nun ticari taşıtta 3.5 tonluk hafif ticari taşıtlardan ağır inşaat ve hatta maden kamyonlarına kadar çok çok geniş bir yelpazeye ve bu geniş yelpaze içinde başka markalarca üretilemeyen veya nispeten düşük adetler nedeniyle üretilmeyen özel veya çok özel amaçlı ürünlere de sahip olması. IVECO Daily 4×4 de işte bu özel amaçlı ürünlerden biri.

DAVIDE_DIANA
Yeni Daily 4×4’ün yürür altyapısının çok amaçlı, korumalı ve zırhlı askeri araçlar tasarlayan ve üreten IVECO Savunma Taşıtları tarafından üretilmesiyle, bu firmanın bilgi birikimi ve deneyiminden faydalandıklarını ve ürün yelpazesini 7 tonluk şasi ve panel van gibi sürümlerle çeşitlendirdiklerini ifade eden IVECO AMEA Bölgesi Hafif Ticari Direktörü Davide Diana, dünya genelinde Daily 4×4’ün toplam Daily satışları içindeki payının yüzde 3 ile 5 arasında olduğunu açıkladı.

IVECO Türkiye’nin yeni Daily 4×4 için sadece bu yeni ürüne özel bir basın toplantısı düzenlemesi de IVECO’nun özel ürünler üretme ve müşterilerin genel amaçlarına hizmet eden ve doğal olarak pazarda çok daha fazla talep gören genel amaçlı ürünlerin yanı sıra müşterilerin özel ve çok özel taleplerini de karşılama geleneğini IVECO Türkiye’nin de sürdürdüğünü ve Türk IVECO müşterilerinin özel ve çok özel ihtiyaçlarını ve bundan kaynaklanan taleplerini de karşılamaya büyük önem verdiğini gösteriyor.

ERKAN_ERSIN
Bugüne kadar 150 adet Daily 4×4 sattıklarını ve Daily 4×4’ün toplam Daily satışları içinde yüzde 5 paya sahip olduğunu açıklayan IVECO Türkiye Filo ve Özel Satışlar Müdürü Erkan Erşin, Daily 4×4’lerin yüzde 70’inin kamu hizmetlerinde kullanıldığını dile getirdi.
DAILY_SUHA_YILMAZ
IVECO Türkiye Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Suha Yılmaz, IVECO Türkiye olarak şu ana kadar Türkiye’de 150’den fazla Daily 4×4 sattıklarını ve bu araçların hali hazırda kar küremeden yangın ile mücadeleye kadar görevlerde kullanıldığını belirterek, yeni Daily 4×4 ile 7 ton azami yüklü ağırlığa ulaşan sığası ve panel van sürümleriyle yepyeni bir seri sunduklarını dile getirdi.
Daily4x4-urunailesi
Yeni Daily 4×4 yelpazesi; 3,5, 5.5 ve 7 tonluk sadece tek tekerli arazi (off-road) ve sadece çift tekerli yol (all-road) konfigürasyonlarında panel van, şasi kabin ve çift kabin sürümlerinden oluşuyor.
Daily4x4
Yeni Daily 4×4 araçlar tamamen IVECO tarafından üretildi ve üstyapıcı dönüşümüne ihtiyaç duymuyor. Bu durum, müşteriler için aracın garanti altında olması ve teslimat süresinin azalması gibi çeşitli avantajlar sunuyor.
daily4x4-mountain
Yeni Daily 4×4 şasi ürün grubu, tek kabin ve çift kabin seçenekleri, 3.5, 5.5 ve 7.2 tonluk azami yüklü ağırlık seçenekleri ve 3080, 3480, 3780 ve 4175 mm’lik dingil mesafesi seçenekleri ile ön dingilde 2 bin 700 kg, arka dingilde ise 5 bin kg azami yük sığası olmak üzere 4300 kg’ye kadar yükleme sığası ve 5 metreye kadar kasa uzunluğu sunuyor.
Daily4x47tonPanelVan
Yeni Daily 4×4 Van, 5.5 ve 7 tonluk modelleri ile tek tekerli arazi modeli için 9 ile 18 metreküp arasında, çift tekerli karayolu/arazi modeli için 16 ile 18 metreküp arasında değişen yükleme hacmi sunuyor.
ivecodaily4x4_arazi
Yeni Daily 4×4, 3500 devir/dk’de 180 beygir güç ve 1600 ile 2700 devir/dk arasında 430 Nm azami tork üreten 3.0 litrelik Euro 6D ölçütündeki F1C motorundan güç alıyor. Motorun gücü tekerlere 12 ileri 2 geri manuel ya da sınıfına özel 16 ileri 2 geri Hi-Matic otomatik vites ile aktarılıyor.
daily4x4karinacisi
Yeni Daily 4×4, 36 derecelik ön yaklaşma açısı, araç uzunluğuna bağlı olarak 36 ile 18 derecelik uzaklaşma açısı, 159 derecelik rampa açısı, 660 mm’lik sudan geçiş derinliği, yol sürümünde 225 mm’lik yerden yükseklik, arazi sürümünde ise 263 mm’lik yerden yükseklik ile zorlu yol ve arazi şartlarında yüksek performans sunuyor.
daily4x4-sugecisi
Daily 4×4; yangınla mücadele, kar küreme ve maden faaliyetleri gibi uygulamalarda kullanılırken aynı zamanda mobil telefon şirketleri tarafından zor arazilerde anten bakımı ya da elektrik şirketleri tarafından elektrik hatları bakımı gibi işlerde de kullanılıyor.
Daily4x4ustyapili
Aktarma kutusundaki Kuyruk Mili ve dört tür bağlantıyla damperden sepetli platforma, vinç sisteminden kar küremeye kadar çok çeşitli uygulamalar mumkün. Aktarma kutusu şanzımandan gelen gücü ön ve arka dingile eşit oranda iletiyor.
DAILY_4X4_02
Yeni Daily 4×4’ün standart özellikleri arasında hava yastığı, yol bilgisayarı, tüm tekerlerde disk frenler, ABS fren sistemi, ESP sistemi (Elektronik Dengeleme Sistemi), hız sabitleme, sis farları, otomatik klima, süspansiyonlu sürücü koltuğu, elektrikli aynalar ve immobilizer bulunuyor.
ALT_TAKIM_01
Yeni bağımsız ön süspansiyon arazide yüksek bir sürüş konforu sunuyor. Üç parçalı çelik tampon hem sağlamlık hem de bir hasar durumunda daha düşük onarım maliyeti sağlıyor.
KABIN_ICI_01
Daily 4×4, ön ve arka dingillerde üç kilitleme diferansiyeli ve aktarma kutusundaki merkezi diferansiyelle her durumda yüksek çekiş sağlıyor. Diferansiyeller kumanda panelindeki düğmelerle kilitlenip açılabiliyor.
ARKA_KABIN_01
Çift kabinli sürümde 90 derece açılan arka kapılar sayesinde biniş ve iniş sorunsuz. Arka koltukta oturanlar için diz mesafesi yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here