IVECO Daily, Great British Fleet Awards’da “Yılın Hafif Kamyonu” ödülünü kazandı

0
1636
IVECO-Daily
IVECO Daily, 2023'teki galibiyet serisine başka bir ödülle devam ediyor.
Renault Trucks

IVECO Daily, Birleşik Krallık yayıncılık şirketi Fleet World Group tarafından her yıl düzenlenen ve filo endüstrisinde yeni gelişmelerin, teknolojinin, sürdürülebilirliğin ve endüstride düşünmenin ön saflarında yer alan kişileri ödüllendiren Fleetworld Great British Fleet Awards 2023‘te ‘Yılın Hafif Kamyonu‘ ödülüne layık görüldü.

Fleet World Group editörlerinden oluşan uzman bir heyet tarafından değerlendirilen IVECO Daily, geniş yetenekleri ve her yeni model yılıyla sürekli gelişimi nedeniyle övgü aldı.

Bu ödülün arkasındaki motivasyon şuydu: “Sık sık model yenilemeleri, IVECO Daily’nin hafif kamyon sektöründe iyi satmaya devam etmesini sağlamaya yardımcı oldu. Daily’nin omurgası, filo alıcılarına vanlardan dönüşümlere kadar geniş bir model yelpazesi sunan uygun kamyon şasisi ve model yelpazesinin genişliği. Motor ve şanzıman seçenekleriyle her yeni nesilde sürüş daha iyi hale geliyor. Çeşitli müşteriler için uzman dönüşümleri Daily’ye bol miktarda filo çekiciliği kazandırmaya yardımcı oluyor.”

7 tonluk IVECO Daily, 3,5 tonluk etkileyici bir çekme kapasitesi ve 4,9 tona kadar sınıfında önder taşıma kapasitesi sağlayan sağlam kamyon tabanlı şasisi sayesinde operatörler için gerçek bir varlık haline geldi. Kargo taşıma kapasitesi, operatörlerin daha büyük kamyonları küçültmesine, daha düşük toplam sahip olma maliyetinin ve bu süreçte artan manevra kabiliyetinin avantajlarından yararlanmasına olanak sağlıyor.

Euro VI-E dizel motor yelpazesi, iyi bir güç ve verimlilik dengesi sağlarken, bir Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) seçeneği biyometanla çalıştırıldığında yayımları yüzde 95’e kadar azaltabiliyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Daily’nin elektrikli ikizi IVECO eDaily, araç özelliklerinden ödün vermeden sıfır yayım sağlıyor.

Daily, sektöründe yumuşak sekiz vitesli Hi-Matic otomatik şanzıman sunan ilk araç olurken, yeni altı vitesli manuel şanzıman, önceki modellere göre kavrama boşluğunu yüzde 50 oranında azaltıyor. Debriyaj dayanıklılığı yüzde 18 iyileştirilirken şanzıman yağı değişim aralıkları artık 350.000 km.

IVECO Daily ayrıca, sürücü ve yük için benzersiz bir şekilde yumuşak ve güvenli bir sürüş sağlamak üzere kullanım koşullarına sürekli olarak uyum sağlayan AIR-PRO havalı süspansiyon ile donatılıyor.

IVECO Daily tarafından segmentinde ilk kez sunulan bir başka özellik de Hi-Comfort hafızalı köpük koltuklar. Köpük vücuda kalıplanarak ağırlığı eşit olarak dağıtıyor ve basınç tepe noktalarını yüzde 30’a kadar azaltıyor. Bu, konforu ve sürücünün mutluluğunu artırırken yorgunluğa ve sırt ağrısına karşı koruma sağlıyor.

IVECO Daily kabini, Amazon Alexa özellikli Driver Pal dahil olmak üzere etkileyici teknolojilerle donatılıyor. Bu, sürücülerin araçlarıyla ve sürüş topluluğuyla etkileşim kurmasını ve Amazon Alexa aracılığıyla eller serbest olarak sesli komutlar aracılığıyla IVECO‘nun bağlı hizmetlerine erişmesini sağlayan, öncü bir sesli ve dijital sürücü refakatçisi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz