IVECO, başarılı bir biyometan ekosistemi sunmak için enerji tedarik zinciri paydaşlarıyla güçlerini birleştiriyor

0
1323
S-WAY-LNG
IVECO, taşımacılık ve lojistik şirketi GLS Italy ve enerji tedarikçisi Vulcangas, İtalya'da yeni bir Bio-LNG tesisinin açılışını yaptı.

IVECO, taşımacılık ve lojistik şirketi GLS Italy ve enerji tedarikçisi Vulcangas, İtalya, Lodi yakınlarındaki Cascina Antegnatica çiftliğinde yeni bir Bio-LNG tesisinin açılışını yaptı. Yeni tesis, yerel çiftliklerden gelen tarımsal atıklarla biyometan üretecek ve Vulcangas’a tedarik edecek. Bio-LNG, IVECO S-WAY LNG kamyonlarını içeren GLS Italy’nin filosundaki LNG ile çalışan araçlara yakıt sağlamak için kullanılacak.

Biyometan şu anda dizele kıyasla performans ve yakıt ikmali sürelerinden ödün vermeden bir çözüm sunan tek olgun teknoloji konumunda. Karbon nötrlüğü sağlıyor ve üretiminde kullanılan besleme stoğuna bağlı olarak karbon negatif performans bile sunuyor. Faydaları, fiyatları düşürme ve kırsal alanların gelişimine katkıda bulunma potansiyeli ile enerji bağımsızlığını sağlayan bir unsur olarak taşımacılık sektörünün ötesine uzanıyor.

Biyometan sadece çevreye fayda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda ekonomik avantajlar da sağlıyor. Üretim süreci, pahalı kimyasal gübrelerin yerini alabilecek çürütme ürününden gelen gübre ve ağırlıklı olarak gıda endüstrisinde kullanılan karbondioksit gibi yan ürünleri içeriyor.

IVECO Alternatif Tahrik İş Geliştirme Başkanı Giandomenico Fioretti, konuyla ilgili olarak “Bugünkü etkinlik, IVECO’nun olgun bir çözüm olarak biyometana olan inancının ve taşımacılığın karbonsuzlaştırılmasına olan bağlılığının kanıtı. Bio-LNG’nin günümüzde mevcut olan operasyonel ve finansal olarak uygulanabilir bir çözüm olduğunun somut bir kanıtı. Bugün, başarılı bir biyometan ekosistemi geliştirmek için tüm oyuncuların birlikte çalıştığı enerji tedarik zincirinde en iyi uygulamayı görüyoruz.” dedi.

GLS Operasyonlar Direktörü Alessandro Vagaggini ise şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik alanındaki hedeflerimiz, işimizin birçok bölümünün ortak çabalarıyla destekleniyor. Bu girişim, taahhüdümüzün altını gerçekten çiziyor: LNG ile çalışan araçları destekliyoruz ve şu anda onlara beklentilerimizi tam olarak karşılayan Bio-LNG tedarik edebilecek durumdayız.

Vulcangas Büyük Müşteri Müdürü Andrea Bosi de şu açıklamayı yaptı: “Enerji sektörü tarihte eşi görülmemiş bir dönemden geçiyor. Bugün Bio-LNG, taşımacılık tedarik zincirinde stratejik bir konuma sahip. Toplam CO2 yayımlarını azaltan temiz bir yakıt olarak, taşımacılığı karbonsuzlaştırmak ve bizi enerji bağımlılığından kurtarmak için en iyi seçenek.

iveco-sway-lng
Taşımacılık operatörleri Gruppo D’Innocenti, T&T.I, Canguro ve A&V’nin yeşil filolarından IVECO S-WAY LNG çekiciler fabrikanın açılışında sergilendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz