Gerrit Marx, ACEA Ticari Taşıtlar Kurulu Başkanı oldu

0
437
Marx_ACEA
Gerrit Marx, ACEA Ticari Taşıtlar Kurulu Başkanı oldu.

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA), kısa bir süre önce CNH Industrial’ın Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı olarak atanan Gerrit Marx’ın bu yıl için ACEA Ticari Taşıtlar Kurulu Başkanı olarak görev yapacağını açıkladı.

Bu açıklama CNH Industrial ve markası IVECO içinde gerçekleştirilen yapısal yeniden düzenlemenin ardından yapıldı.

ACEA Ticari Taşıtlar Direktörler Kurulu, ACEA üyesi ticari taşıt üreticilerinin üst düzey yöneticilerinden oluşuyor. Kurul yeni başkanı bir yıl için seçiyor.

Gerrit Marx, CNH Industrial’a Ocak 2019’da Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı olarak katıldı. Geçici olarak IVECO markasının Ticari Direktörü olarak da atandı.

1999’dan 2007’ye kadar McKinsey & Company’de otomotiv ve havacılık endüstrisinde operasyonel gelişim programları üzerinde çalıştı.

Marx, 2007’de Daimler AG’ye katıldı ve ürün (taşıtlar ve aktarma organları parçaları) için küresel controlling işlevini  ve üç kamyon markası arasındaki pazara giriş/birleşme ve satın alma projelerini yönetti.

2009’da Çin’e gitti ve Daimler Kamyonları Çin’in Başkanı ve CEO’su, onu takiben de Volkswagen AG ile Skoda Çin’in Başkanı olarak görev yaptı.

Marx, 2012’de Bain Capital’e girdi. Burada durum tespiti, birleşme ve satın alma etkinlikleri üzerine çalıştı ve Wittur Group CEO’luğu gibi görevler üstlendi.

RWTH Aachen Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği ve MBA dereceleri alan Gerrit Marx, Köln Üniversitesi’nde İş İdaresi doktorası yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here