IVECO, MotoGP’nin resmi Kamyon Tedarikçisi olarak geri döndü

0
1676
IVECO-S-Way_MotoGP-2023
IVECO, MotoGP Şampiyonası'nın organizatörü Dorna Sports ile yaptığı 4 yıllık anlaşma kapsamında MotoGP ile ortaklığını yeniliyor.
Renault Trucks

IVECO, 1991’den beri FIM Grand Prix Dünya Şampiyonası‘nın (MotoGP) ticari hak sahibi ve organizatörü olan Dorna Sports ile 4 yıllık bir anlaşma kapsamında dünyanın en büyük motosiklet yarışı şampiyonası MotoGP ile ortaklığını yenilediğini duyurdu.

Son sponsorluğundan yaklaşık on yıl sonra motorsporları dünyasıyla güçlü bağlarını bir kez daha teyit eden IVECO, MotoGP Kamyon Tedarikçisi olarak hareket edecek ve Dorna Sports ikram ve ağırlama malzemelerinin 2023’ten 2026’ya kadar MotoGP etkinliklerine taşınmasını sağlamak için 14 IVECO aracı tedarik edecek.

Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, konuyla ilgili olarak “En son teknolojinin rakipsiz kahramanlık ve sınırları zorlama cesaretiyle harmanlandığı böylesine olağanüstü bir rekabeti desteklemekten gurur duyuyoruz. Bu sponsorluk, IVECO’nun müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi çözümleri yaratma taahhüdünün altında yatan aynı enerjiyi ve bizi her gün mükemmellik için çabalamaya iten mücadele tutkusunu yansıtıyor.” dedi.

IVECO-Official-Truck-Supplier-MotoGP-2023
IVECO, MotoGP Kamyon Tedarikçisi olarak yarış malzemelerinin pistlere taşınması için 14 adet IVECO araç tedarik edecek. İtalyan üretici, ayrıca Repsol Honda Team ve Mooney VR46 Racing Team sponsorluğunu da yeniliyor.

Yeni sezon 26 Mart Pazar günü Portekiz’in Portimao kentindeki Autodromo Internacional do Algarve’de başladı ve Kasım ayında İspanya’nın Valensiya kentindeki Ricardo Tormo Pisti’nde 18 farklı ülkede gerçekleşen toplam 21 Grand Prix’nin ardından sona erecek.

IVECO, bu MotoGP sezonu boyunca, markanın ağır hizmet serisinin amiral gemisi modeli olan 13 adet IVECO S-Way kamyon ve bir adet ikonik hafif ticari IVECO Daily ile destek sağlayacak. Güvenilir, emniyetli ve sağlam IVECO kamyonları, yarış malzemelerinin ve donanımlarının pistleri birbirine bağlayan güzergahlarda taşınmasından sorumlu olacak ve konukları ve hayranları ağırlayacak hazırlıklara katkıda bulunacak.

Araçlar, MotoGP ve IVECO logoları ve motorsporlarına özgü güçlü bir yarış stilini yansıtacak şekilde tasarlanmış özel beyaz dış görünüm ile özelleştirilecek.

IVECO aynı zamanda Repsol Honda Team Resmi Sponsoru ve Mooney VR46 Racing Team Resmi Çekici Tedarikçisi olarak IVECO S-Way kamyonları ile Avrupa’da düzenlenen MotoGP yarışlarına motosiklet yarışçılarının donanımlarının taşınması için takımların lojistiğini destekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz