IVECO, Boss Machinery De Rooy IVECO ve Eurol De Rooy IVECO ekipleri ile Dakar Rally 2023’ü kazandı

0
1970
502-janus
IVECO, 45. Dakar Ralli'sinde iki yeni takımla yarıştı ve iki kamyonu genel sıralamada podyuma çıkardı.

IVECO, 45. Dakar Ralli‘sinde araçlarının performansını, gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtlayan iki yeni takımla yarıştı ve iki kamyonu genel sıralamada podyuma çıkardı.

Janus van Kasteren jr, dünyanın en zorlu rekabetini kazanmak için yarış boyunca en üst sıralarda yer aldı, hemen ardından üçüncü sırada Martin van den Brink ve dördüncü sırada Mitchel van den Brink geldi.

Yılın en çok beklenen macerası ve rekabetin Suudi Arabistan’a gelmesinden bu yana en zorlusu olan 45. Dakar Ralli‘si IVECO‘nun yeni takımları için başarıyla sona erdi. Sürücüler, tehlikeli arazilerde ve uçsuz bucaksız kum tepelerinde 8 bin 500 km’den fazla yol kat ederek bu aşırı dayanıklılık testini çok başarılı bir şekilde geçtiler. Janus van Kasteren jr, dördüncü Dakar rallisinde tutarlı bir performans sergilemek için deneyiminden yararlandı, birçok podyumda yer alarak final sıralamasında birinci oldu. Onu, kıdemli bir sürücü olan ve ralliyi üçüncü bitiren Dakar efsanesi Martin van den Brink izledi. Oğlu ve takım arkadaşı Mitchel van den Brink etkileyici bir yarış geçirdi, birkaç ikincilik topladı ve 6. etaptaki birinciliğiyle en genç özel kazanan oldu ve yarışmayı dördüncü sırada tamamladı.

Janus-Mitchel-Martin
Janus van Kasteren jr, dünyanın en zorlu rekabetini kazanmak için yarış boyunca en üst sıralarda yer aldı, hemen ardından üçüncü sırada Martin van den Brink ve dördüncü sırada Mitchel van den Brink geldi.

İki takım, FPT Industrial tarafından özel olarak tasarlanan Cursor 13 motorlarıyla çalışan IVECO Powerstar kamyonları ile giriş etabında hızlı bir başlangıç yaparak 1. etap için başlangıç çizgisinde mükemmel yerleri garantiledi. Ne yazık ki, Vick Versteijnen yarışmanın 4. gününde yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Diğer üç ekip, ralli yarışının her aşamasında podyuma çıkmak için çölün sıcağı ve yağmuruyla savaşmaya devam etti.

IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Fabio Santiago, konuyla ilgili olarak “Ekiplerimizin ve IVECO Powerstar kamyonlarımızın elde ettiği sonuçlardan çok memnunuz, ancak zafer dokuzuncu aşamada yaşananlardan dolayı üzüntüyle dolu: her şeyden önce, düşüncelerimiz ve dayanışmamız dahil olan herkesle. Yine de Suudi Arabistan’ın en zorlu Dakar rallisinde kendilerini ve araçlarını sonuna kadar zorlayarak muhteşem bir performans sergileyen pilotlarımıza şükranlarımızı sunmalıyız. Bu zorluğu azim ve kararlılıkla üstlenen ve kamyonlarımızın kazanan performanslarla parlamasını sağlayan tüm ekiplerimizle gurur duyuyoruz.” dedi.

506-martin
Boss Machinery De Rooy IVECO ve Eurol De Rooy IVECO takımları, FPT Industrial tarafından özel olarak tasarlanan Cursor 13 motorlarıyla çalışan IVECO Powerstar kamyonları ile yarıştı.

Genel Sıralama – DAKAR 2023

Janus van Kasteren jr – Kazanan
Martin van den Brink –
Üçüncü
Mitchel van den Brink –
Dördüncü

Eurol De Rooy IVECO Ekipleri

#511- Mitchel van den Brink, Moises Torrallardona, Jarno Van De Pol
#506 – Martin van den Brink, Rijk Mouw, Erik Kofman.

Boss Machinery De Rooy IVECO Ekipleri

#502 – Janus van Kasteren jr, Marcel Snijders, Darek Rodewald.
#504 – Vick Versteijnen, Teun Van Dal, Andreas Van Der Sande.

511-mitchel
Mitchel van den Brink etkileyici bir yarış geçirdi, birkaç ikincilik topladı ve 6. etaptaki birinciliğiyle en genç özel kazanan oldu ve yarışmayı dördüncü sırada tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz