ZF’nin yeni şanzımanı: ZF BASICPOWER

0
1580
ZF_Basicpower
ZF'nin yeni şanzımanı BASICPOWER ile mevcut WG 200 ürün serisi büyüyor.

Konfor, sürüş dinamikleri, maliyet azaltma ve yakıt tasarrufuyla ilgili Çin’de giderek artan gereksinimler nedeniyle pazarda daha verimli tahrik sistemlerine yönelik talepler de artış gösteriyor. ZF‘nin yeni şanzıman teknolojisi, inşaat makinelerinin özel çalışma koşulları için geliştirilmiş ve yüksek dinamiğinin yanı sıra düşük hızda bile yüksek tork sağlayan bir konfor seviyesine sahip.

ZF, mevcut ürünleri ve pazara uyarlanmış yeni gelişmeleriyle hem yerel hem de uluslararası müşterilere destek olmak amacıyla özellikle Off-Road pazarı için Çin’de satış, uygulama, servis ve mühendislik uzmanlarından oluşan tam zamanlı bir ekip oluşturdu ve yenilikçi ürünleri sayesinde, pazarlardaki kalıcı değişimi değerlendirerek aktarma organları teknolojisinde sektör önderi konumuna geldi.

İnşaat makinelerinin özel çalışma koşulları için geliştirilen ve yüksek dinamiğinin yanı sıra düşük hızda bile yüksek tork sağlayan ZF’nin yeni şanzımanı BASICPOWER ile mevcut WG 200 ürün serisi büyüyor. Yeni şanzıman, köklü ERGOPOWER teknolojisine dayanıyor. Gelecek nesil ürünler, tekerli yükleyici ve greyder şanzımanlarının mevcut pazar konumunu koruyorve genişletiyor. Bu nedenle, ERGOPOWER bileşenleri eşzamanlı olarak makul ve en uygun maliyetlerle yerelleştirilerek mümkün olan en yüksek standardizasyonun elde edilmesi amaçlanıyor. Şanzıman dört ve altı devir seçeneklerine sahip olduğu gibi standart PTO ya da çift PTO ile de kullanılabiliyor.

Yeni çözümün sunduğu avantajlarda amaç, ZF’nin ürün portföyündeki yüksek hat bileşenlerinden yola çıkarak mevcut WG 200’e kıyasla yeni şanzımanı daha da büyütmek ve geliştirmek. Bu yükseltilmiş teknoloji sayesinde, pratik uygulamalarda daha yüksek çekiş eforu ve hız konusunda kesin kriterler ve bunun yanı sıra akıllı ve verimli bir vites değiştirme stratejisi ile daha yüksek bir performans seviyesi elde ediliyor. Geliştirilen vites kademeleri ve asgariye indirilen sürtünme kayıpları sayesinde yakıt tüketimi de en aza indirildi. Azaltılmış gürültü seviyesi ve geliştirilmiş otomatik mod ile mevcut pazar standardına göre daha iyi bir rahatlık sağlanıyor. Kullanıcılar, bu inovasyondaki sağlam tasarım sayesinde kolay bir bakım ve uygun toplam sahiplik maliyeti (TCO) gibi avantajlar da elde ediyor. ZF şanzıman yönetimi alanında trendleri de belirliyor. Yeni ERGOCONTROL II ünitesi, daha geniş ve özelleştirilmiş bir işlevsellik sunan tekli araç içi hidrolik kontrolünü teknik şanzıman yönetimi ile birleştiriyor. Çin’de tasarlanan ve üretilen bu yeni teknoloji, hem üreticiler hem de kullanıcılar için konfor sağlayarak ZF’nin güçlü pazar konumunu güçlendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here