Dawsongroup için 270 IVECO Daily

0
1639
Dawsongroup_270-Daily_1
Dawsongroup plc, 2023'te müşterilerine daha fazla seçenek sunmak için 270 adet 3,5 tonluk IVECO Daily siparişi verdi.

Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış araçlar sağlayan ticari araç kiralama ve leasing uzmanı uluslararası tedarik zinciri şirketi Dawsongroup plc, 2023’te müşterilerine daha fazla seçenek sunmak için 270 adet 3,5 tonluk IVECO Daily siparişi verdi.

Bu sipariş, Dawsongroup filosunu geçen yıl ülke genelinde popüler hale getiren 350 Daily’lik ilk partiyi kiralayan operatörlerden gelen çok olumlu tepki ve yanıtın ardından geldi.

Sipariş, Daily için çok çeşitli uygulamaları vurgulayan Luton kapalı kasalı, tek ve çift kabinli damperli, açık kasalı ve kabin arkası alet dolaplı damperli şasi kabin modellerinden oluştu. Etkileyici 1.154 kg taşıma kapasitesi ve 3,5 tonluk çekme kapasitesi, Dawsongroup müşterilerinin en zorlu görevleri bile tamamlamasını sağlayacak.

IVECO Daily, iyi yakıt ekonomisini 370 Nm’lik güçlü bir torkla dengeleyen 140 beygir gücündeki 2,3 litrelik dizel motordan güç alıyor. Bu araçların birçoğu inşaat ve kamu hizmeti şirketleri ile çalışacağı için IVECO Daily’nin yeni dayanıklı manuel şanzımanından yararlanmak ideal bir seçimdi. Debriyaj dayanıklılığı önceki modele göre yüzde 18 iyileştirilirken, vites değiştirme hareketi yüzde 50 azaltılmış kavrama boşluğu ile daha da hassas. Bu ilave sağlamlık aynı zamanda 350 bin km’lik vites kutusu yağ değişim aralığı sağlıyor.

Dawsongroup için güvenlik ve konfor çok önemli. Bu nedenle her IVECO Daily, standart manuel klima, hız sabitleme, sis farları ve elektrikli ısıtılabilir yan aynalar gibi özelliklere sahip bulunuyor. Ayrıca tüm Daily modellerinde standart olarak basınç tepe noktalarında yüzde 30’a kadar azalma sağlayan HI-ADAPTIVE hafızalı köpükten koltuklar yer alıyor. Bu, direksiyon başında konforu artırıyor ve yorgunluğu azaltıyor. Ayrıca, Daily’nin sınıf önderi dönüş çapından tam olarak yararlanan operatörler için City Mode özelliği direksiyon idaresi için gereken eforu en aza indiriyor.

Dawsongroup_270-Daily_2
Yeni sipariş ile uluslararası tedarik zinciri şirketinin filosu 2023’te 620 adet IVECO Daily’ye ulaşıyor.

IVECO Driver Pal ve önder Telematik Bağlantı Kutusu, Daily’nin sunduğu ve Dawsongroup müşterilerinin yararlanabileceği önemli bir kazanç. Amazon Alexa tarafından desteklenen sürücü asistanı, kullanıcıların sesli komutlarla rota planlamasını yönetmesine, yakıt verimliliği tavsiyesi almasına ve araç sağlığını izlemesine olanak tanıyor. IVECO Driver Pal aynı zamanda sürücüleri birbirine bağlayarak onlara güzergahları üzerindeki diğer sürücülerle bilgi ve tavsiye paylaşmak üzere iletişim kurma yeteneği sağlıyor.

Sunulan hizmetten memnun olan ve kamyon ve treyler işinin bir parçası olarak tedarik edilen sağlam araçlardan tam olarak yararlanan Dawsongroup, halihazırda IVECO ile zaten güçlü bir ilişkiye sahip bulunuyor. Şirketin IVECO ürünlerine olan aşinalığı ve gerçek dünyadaki etkinliklerini görerek ortaya çıkan inancı, IVECO Daily‘yi filosunu genişletmek için doğal bir seçim haline getirdi.

Yılda 42 bin km ila 160 bin km arasında değişen kilometrelere ulaşması beklenen bu araçlar farklı uygulamalarda kullanılacak. Güvenilirliği ve gönül rahatlığını sağlamak çok önemli olduğu için IVECO Daily’lerin her biri üç yıllık sınırsız kilometre garantisine sahip bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz