Yeni IVECO BUS elektrikli Crossway için FPT Industrial ve Microvast’tan komple akü sistemi

0
174
IVECO_BUS_Crossway_LE_Electric
FPT Industrial ve Microvast Holdings, Inc., IVECO BUS tarafından üretilen yeni Crossway Low Entry kentiçi ve kentlerarası otobüs için komple akü sistemleri sağlayacak.

Iveco Group‘un (MI: IVG) küresel güç aktarma organları markası FPT Industrial, ticari ve özel araçlar için yeni nesil akü teknolojilerinin önde gelen küresel sağlayıcısı olan ortağı Microvast Holdings, Inc. (NASDAQ: MVST) ile birlikte aynı zamanda bir Iveco Group markası ve önder bir kentiçi ve seyahat otobüs üreticisi olan IVECO BUS tarafından üretilen yeni Crossway Low Entry kentiçi ve kentlerarası otobüs için komple akü sistemleri sağlayacak.

Sözleşme, Microvast ve FPT Industrial arasındaki endüstriyel ve ticari işbirliğini kapsayan 2019 anlaşmasına dayalı olarak kazanıldı. İşbirliği ticari araçlar için yüksek voltajlı akü paketlerinin mekanik ve termal entegrasyonunun geliştirilmesine ve sanayileşmesine öncülük etti. IVECO BUS Crossway Low Entry (LE) Electric için görev gereksinimlerine bağlı olarak 400 ila 466 kWh arasında değişen yüksek enerji yoğunluklu bir akü paketi, Microvast tarafından tasarlandı ve FPT Industrial tarafından sanayileştirildi, onaylandı ve sertifikalandırıldı. Bu yeni nesil akü paketi, enerji yoğunluğu ve şarj kapasitesi açısından bir endüstri standardı belirleyecek ve Crossway LE Electric‘e on yıla kadar akü ömrü sağlayacak.

Bu, paylaşılmış bir “elektriklendirme yolculuğunda” ileriye doğru atılmış önemli bir adımı işaret ediyor. IVECO BUS Crossway LE Electric projesi, 2022’nin sonunda piyasaya sürülecek olan yeni IVECO e-Daily‘yi tamamlıyor. Yeni elektrikli Daily, 37’den 111 kWh’ye kadar 1 ila 3 akülü modüler akü kavramıyla donatılacak. Yeni elektrikli Daily, şasi kabin segmentinde sıfır yayım standardını belirlemeyi amaçlayan bu ilk uygulamada Microvast ve FPT Industrial arasındaki işbirliğine öncülük ediyor.

Iveco Group Aktarma Organları Başkanı Sylvain Blaise, konuyla ilgili olarak “Bu hızla gelişen sektörde, FPT Industrial, geleneksel yakıtlara gelişmiş alternatifler sunmak için hedeflenen ortaklıklara girmeyi taahhüt etti. Böylece CO2 nötr sürdürülebilir bir yarına doğru yolculuğumuzu hızlandırıyoruz. Microvast ile olan bu işbirliği, çok güçlü bir teknolojik önder olma taahhüdümüzün altını çiziyor ve bize pazarda rekabet avantajları sağlıyor.” dedi.

Microvast Holdings, Inc. CRO’su Sascha Kelterborn ise şunları söyledi: “Yüksek enerjili hücrelere sahip yeni nesil akü paketi tasarımımız, paket düzeyinde enerji yoğunluğu için yeni bir ölçüt belirliyor. Microvast, ticari araç endüstrisindeki ortaklarla yakın işbirliği içinde ve kendini pazar önderi akü teknolojileriyle ticari araçların elektriklendirilmesini ilerletmeye adadı. FPT Industrial ile başarılı işbirliğimiz, doğru yolda olduğumuzu açıkça gösteriyor.

Microvast, FPT Industrial proje gereksinimlerine dayalı olarak dünya genelindeki üretim tesislerinden akü hücreleri ve modülleri teslim edecek. Ardından FPT Industrial, akü paketlerini İtalya’nın Torino kentindeki fabrikasında monte edecek. IVECO BUS Crossway LE Electric, 2023’ün ortalarından itibaren potansiyel ilk teslimatlarla birlikte 2022’de ihalelere sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here