IVECO, tamamen yenilenen ürün ve hizmet teklifinin tanıtımıyla şimdiye kadarki en büyük yatırım döngüsünü tamamladı 

0
876
IVECO FULL RANGE 2024
IVECO tarihinde ilk kez tüm ürün yelpazesindeki her ürün grubunu aynı anda yenileyerek 1 milyar Euro ile şimdiye kadarki en büyük yatırımını gerçekleştirdi.
Renault Trucks


Iveco Group N.V.’nin (EXM:IVG) hafif, orta ve ağır ticari araçları tasarlayan, üreten ve pazarlayan markası IVECO, yenilenen ürün yelpazesini ve hizmet teklifini 1.300’den fazla müşteriye, bayiye, iş ortağına ve uluslararası medyaya 15 Kasım tarihinde İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen “Be the Change” (Değişimin kendisi ol) etkinliğinde tanıttı.

IVECO S Way MY24
IVECO, yeni gelişmiş özellikler, daha fazla konfor ve güçlü ancak verimli yeni xCursor 13 motor, geliştirilmiş aerodinamik ve son teknoloji ürünü GPS öngörülü sürüş sunarak son derece başarılı modelin üzerine inşa edilen yeni IVECO Way Serisi’ni tanıttı. Yeni özellikler ve hizmetler, müşterinin işini daha verimli hale getirmek ve sürücünün araçtaki yaşamını daha konforlu, güvenli ve bağlantılı hale getirmek için geliştirildi ve bu da onu bugüne kadarki en yetenekli IVECO Way Serisi haline getirdi.

Marka, tarihinde ilk kez tüm ürün yelpazesindeki her ürün grubunu aynı anda yenileyerek 1 milyar Euro ile şimdiye kadarki en büyük yatırımını gerçekleştirdi. IVECO tarihindeki bu yeni bölüm, iddialı bir stratejinin ve iş verimliliği, sürücü deneyimi, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlikten oluşan dört sütuna keskin bir şekilde odaklanmanın sonucu.

IVECO S-Way MY24
En güçlü xCursor 13 konfigürasyonu, azami performans gerektiren ağır hizmet görevleri için 580 beygir güç ve 2.800 Nm’ye kadar azami tork üretme kapasitesine sahipken, 2.600 Nm azami torka sahip 500 bg’lik model, uzun mesafeli görevlerde verimliliği en üst düzeye çıkarıyor. Yeni IVECO S-Way yakıt verimliliğinde yüzde 10’a kadar artış sağlarken, gelişmiş yeni özellikler ve profesyonel hizmetler yakıt verimliliğini yüzde 4 daha artırabiliyor. Yeni IVECO S-Way ve X-Way, Doğal Gazlı sürümlerde de artırılmış yakıt verimliliği ve performans sunarak 500 bg güç ve 2.200 Nm azami tork üretirken yakıt tüketimini de yüzde 11’e kadar azaltıyor.
IVECO S-Way MY24
Yüksek bir sürücü deneyimi için iç tasarım yeni sürücü odaklı özellikler ve geliştirilmiş “otomobil benzeri” ergonomi ile tamamen yeniden tasarlandı. Yepyeni tamamen yeniden yapılandırılabilir 10 veya 7 inçlik bilgi-eğlence ekranları, medyayı ve diğer önemli kontrolleri sürücünün parmak uçlarına getiriyor. Hassas ekran, iklim kontrolünden tam entegre Alexa deneyimine kadar her şeyi barındırıyor.
IVECO S-Way MY24
IVECO’nun sürücüye ve araç içi deneyimine güçlü bir şekilde odaklanması, konforu en üst düzeye çıkarmayı ve sürücü deneyimini ve ön görüşü daha da geliştirmeyi amaçlayan IVECO S-Way ve X-Way sürücü merkezli AS kabininde önemli iyileştirmeler sağlamış. Çeşitli malzeme ve renk seçeneklerine sahip yeni özelleştirilebilir kumanda panelinin yanı sıra TFT gösterge tablosu, bilgi-eğlence sistemi ve aynasız arka görüş kameralarına sahip tamamen dijital bir sürücü bölümü iç tasarımda dikkat çekiyor.
IVECO S-WAY MY24
IVECO S-WAY AD kabin
IVECO S-Way MY24
Yeni Mirrorcam seçeneği sürücüye daha da fazla görüş sunuyor. Ayrıca kapıların üzerine monte edilen bu aerodinamik kameralar, azaltılmış rüzgar direnci sayesinde standart aynaya kıyasla yüzde 1,5’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.

Büyük yatırım, yeni Model Yılı 2024 (MY24) serisi için temel Ar-Ge alanlarını içeriyordu: içten yanmalı motorlu araçlar için CO2 yayımının azaltılması ve yakıt verimliliği ve yenilenen sıfır yayımlı araç yelpazesi. Tamamen yenilenen MY24 S-Way ağır hizmet kamyonundaki tamamen yeni FPT Industrial XCursor 13 çok yakıtlı motor, 90’lı yıllarda piyasaya ilk kez sunulduğundan bu yana Cursor motorunun en son sürümü; Yeni S-Way, dizel ve gazda yüzde 10’a kadar yakıt tasarrufu sağlıyor ve biyo-sıvılaştırılmış doğal gazla çalıştırıldığında kuyudan tekerleğe çevrimde CO2 yayımlarını tamamen ortadan kaldırabiliyor. Bu güç aktarma organları, IVECO ağır hizmet kamyonlarını Alman otoyol geçiş ücretleri için Sınıf 2’ye ve bazı modelleri (tüm gazlı kamyonlar dahil) Sınıf 3’e konumlandırarak filo sahipleri için önemli tasarruflar sağlıyor.

IVECO S-eWay
4×2 S-eWay çekici, IVECO’nun gelişmiş güç aktarım teknolojilerinde uzmanlaşmış kardeş markası FPT Industrial’ın 480kW sürekli güç ve 1.800Nm tork üreten çift motorlu eAxle’ı tarafından güçlendiriliyor.
IVECO S-eWay
Geniş kabinde etkileyici düzeyde saklama alanı, ergonomiye odak ve bir dizi teknoloji bulunuyor. 12,8 inçlik büyük bir dijital gösterge ekranı, bilişsel yükü azaltmak için yalnızca en ilgili bilgileri gösterecek şekilde tasarlandı. Sınıfında önder 17 inçlik bilgi-eğlence ekranı, daha büyük simgeler sayesinde gezinmesi kolay, zengin bir kullanıcı arayüzü sağlıyor. Ağır kamyona özel navigasyon sistemi, treyler ağırlığına, yük boyutuna ve tehlikeli madde sınıflandırmasına göre rota kısıtlamalarını vurguluyor.
IVECO S-eWay
Merkezden merkeze veya merkezden kente gibi çok çeşitli görevleri yerine getirebilen tamamen elektrikli IVECO S-eWay, 500 km’ye kadar menzile sahip. Bu araç, toplam 738kWh’lik dokuz adet 82kWh’lik aküden oluşan yenilikçi bir akü sistemiyle çalışıyor. 350kW’a kadar hızlı şarj olan S-eWay’de akünün yüzde 80’i 90 dakikada şarj edilebiliyor. Bu aküler, gelişmiş termal yönetim sistemini mükemmelleştirmek için -30 ila +50°C arasındaki aşırı sıcaklıklara maruz kalacak şekilde gerçek dünya koşullarında test edildi.

IVECO‘nun hafif ve ağır serilerinin elektrikli sürümlerindeki gelişmeler de yeni seviyelere ulaştı. DAILY‘nin akü elektrikli sürümü olan eDaily, artık kentsel gerçek dünya kullanımında 400 km’ye kadar menzile sahip ve 20 dakikalık hızlı şarj, 100 km menzil sağlıyor. S-eWay, IVECO tarafından tasarlanıp üretilen ilk elektrikli doğmuş ağır hizmet kamyonu; tam yükte ve normal çalışma koşullarında 500 km’ye kadar menzil sunuyor ve 350 kW hızlı şarjla 90 dakikada yüzde 80 şarja ulaşabiliyor.

IVECO eDaily van MY24
eDaily, kentsel gerçek dünya kullanımında kendisine 400 km’ye kadar menzil sağlayan yenilikçi modüler akü teknolojisiyle dikkat çekiyor ve artık 72C 7,2 ton AYA 5100 mm şasi kabin modellerinde dördüncü bir akü yapılandırılabiliyor. Akü kapasitesinin 148 kWh’ye çıkarılması, 240 km’ye kadar menzil sağlıyor. Üç ve dört akülü IVECO eDaily modelleri ayrıca daha hızlı 115kW hızlı şarja sahip olup 20 dakika gibi kısa bir şarj süresiyle 100 km menzil sağlayabiliyor.

Bağlantılılık, gerçek zamanlı takip ve filo yönetimi için artık yeni serideki tüm model ve sürümlerde standart olan önemli bir özellik. IVECO, müşterilerin işlerinin üretkenliğini ve kârlılığını artırmak için geliştirilen, öngörülü işlevler, rota optimizasyonu, sürüş tarzı değerlendirmesi vb. gibi Yapay Zeka algoritmalarına dayanan kapsamlı bir telematik hizmetler yelpazesi sunuyor. Bu hizmetler araca ekstra yüzde 4 verimlilik katabiliyor. Bugün yaklaşık 100.000 IVECO aracı bağlantılı ve hedef 2030 yılına kadar yarım milyon araca ulaşmak.

IVECO Daily MY24
Daha güvenli, güçlü, yüzde 100 bağlantılı yeni Daily şimdiye kadarki en iyi sürücü deneyimini sunuyor.

Güvenlik de bir öncelik olmaya devam ediyor. Kör nokta uyarı bilgi sistemi, sürücü yorgunluk uyarısı ve trafik sıkışıklığı asistanı gibi çeşitli Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS), aracın içinde ve çevresinde güvenliği artırmak, düzenleyici gerekliliklerin ötesine geçmek ve savunmasız yol kullanıcılarına koruma sağlamak üzere yeni seriye dahil edildi.

IVECO Daily MY24
Yeni Daily’de öne çıkan bir özellik, tüm ürün yelpazesinde yeni 10,25 inç yapılandırılabilir tam dijital gösterge paneli. Önemli araç bilgileri geniş yazı tipi boyutlarıyla geniş ekranda açıkça görüntüleniyor. 10 inç renkli ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemi, ön panelin orta bölümüne entegre edildi ve sürücünün araç içi deneyimini geliştirecek yeni işlevler sunuyor.
IVECO Daily MY24
Yeni 10,25 inç yapılandırılabilir tam dijital gösterge paneli.

Yeni araç teklifi, hızla gelişen finansal çözümler ekosistemiyle tamamlanıyor. Portföyü son üç yılda neredeyse yüzde 40 oranında büyüyen IVECO CAPITAL, önde gelen bankalar ve finansal kuruluşlarla ortaklık yaparak tüm ürün yelpazesi için rekabetçi finansman, leasing ve sigorta hizmetleri sağlıyor. Ayrıca, “yeşil” ticari araçların uzun süreli kiralanmasına yönelik her şey dahil kullandıkça öde platformu GATE (Yeşil ve Gelişmiş Taşımacılık Ekosistemi) aracılığıyla elektrikli mobilite alanına girerken müşterilere “gönül rahatlığı“nı garanti edecek eksiksiz bir hizmet paketi sunuluyor. GATE geliştikçe sıkıştırılmış veya sıvılaştırılmış biyometanla çalışan araçları da içerecek, böylece müşteriler tercih ettikleri karbon nötr araçlar için anahtar teslim mobilite çözümlerine erişebilecek.

IVECO Eurocargo MY24
Yeni Eurocargo, ürün yelpazesinin tarihinde bugüne kadar ki en gelişmiş sürümü sunuyor. Yeniden tasarlanan dijital sürücü bölümü, yeni ADAS, gelişmiş bağlantıyla sağlanan dijital hizmetler ve genişletilmiş CNG yelpazesinin sunduğu daha da fazla sürdürülebilirlik, Eurocargo’yu kamyon sürücülerinin kullanmak istediği bir araca dönüştürüyor. Yeni Eurocargo, yeni nesil Tector 7 CNG motoruyla yayımları azaltmak isteyen operatörlere tüm ürün yelpazesinde doğal gaz seçeneği sunan tek 12-19 tonluk araç haline geldi. Yeni 6,7 litrelik CNG motorun 220, 250 ve 280 beygirlik üç güç seviyesi bulunuyor

IVECO, “değişimin nabzı” kavramını bünyesinde barındıran yenilenmiş bir logoyu tanıtarak tarihindeki bu yeni bölümün açılışını yaptı. Logo, markanın dinamizmini ve yenilikçiliğini yansıtacak şekilde siyah renkte, aynı zamanda geçmişiyle gurur verici bir bağ kuruyor ve merkezdeki mavi “ışık parlaması” markanın yeni enerji geleceğine işaret ediyor.

IVECO Eurocargo MY24
Kumanda paneli güncellemeleri, sürücünün araçtaki yaşamını kolaylaştırmak, kolaylık ve daha fazla yetenek eklemek için gerçekleştirildi. 10 inçlik ekrana sahip tamamen dijital yeni bir gösterge tablosu, bir bakışta araç bilgilerinin mükemmel bir şekilde görülebilmesini sağlayan zengin grafiklere sahip kabinin merkezinde yer alıyor. Bu ekran sürücünün tercihlerine göre yapılandırılabiliyor. Yeni direksiyon kolonu kontrolleri her şeyi sürücünün parmaklarının ucunda tutuyor. Kabine eklenen bir diğer teknolojik yenilik ise sürücülerin navigasyona erişmenin yanı sıra dijital yaşamlarını da araca taşımalarına olanak tanıyan yeni 7 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi.

Etkinlik, IVECO ile rock ve metal müzik efsanesi Metallica arasındaki ortaklık hakkında özel bir duyuru ile sona erdi. IVECO, Mayıs-Temmuz 2024 tarihleri arasında sürecek olan M72 Dünya Turu’nun Avrupa ayağında Metallica‘yı çeşitli lokasyonlarda gruba eşlik eden elektrikli ve doğal gazlı kamyonlar ve konserler sırasında servis görevi gören IVECO elektrikli ve gazlı minibüslerle destekleyecek. IVECO araçlar turun CO2 yayımlarının azaltılmasına yardımcı olacak ve hem marka hem de grup tarafından benimsenen çevresel sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk temel değerlerine dayalı olarak çeşitli başka girişimler de uygulanacak. MY24 serisinin tamamının tema şarkısı Metallica tarafından seslendirilen “It’s Electric“.

Yeni IVECO logo
IVECO, 48 yıl önce başlayan bir yolculuğun doruk noktası olan tarihinde yeni bir bölümün açılışını, değişim kavramını somutlaştıran yeni bir marka kimliğinin tanıtımıyla kutladı. Markanın dinamizmini ve yenilikçiliğini ifade eden siyah renkteki yeni logo, markanın tarihiyle gurur verici bir bağ kuruyor: Kalbindeki mavi enerji rengindeki ışık parlaması, IVECO’nun mirası ile yeni enerji geleceği arasındaki kavşağı temsil ediyor.

Tanıtım etkinliğinde bir konuşma yapan Iveco Grubu Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, şunları söyledi: “Bugün, ‘Değişimin kendisi ol’ yeteneğimizi gösteren 2024 Model Yılı tam ürün yelpazesiyle yeni bir sayfa açıyoruz. ‘Alçakgönüllü savaşçılar ve korkusuz yaratıcılar’ doğamıza sadık kalarak, müşterilerimizi, 360° mobilite ekosistemi, tüm segmentlerde ihtiyaçlarına en uygun teknoloji seçenekleri ve piyasadaki en gelişmiş ve kapsamlı hizmet tekliflerinden biriyle destekliyoruz. Yaklaşık 50 yıllık bir geçmişle desteklenen bu tanıtım, hem son teknolojiye sahip e-kamyonlarımız ve e-vanlarımız hem de tüm IVECO ekibinin değişim yolunda ilerlemek için harcadığı enerji açısından gerçekten heyecan verici.

IVECO S-Way Metallica Special Edition
IVECO, Mayıs-Temmuz 2024 tarihleri arasında sürecek olan M72 Dünya Turu’nun Avrupa ayağında Metallica’yı çeşitli lokasyonlarda gruba eşlik eden elektrikli ve doğal gazlı kamyonlar ve konserler sırasında servis görevi gören IVECO elektrikli ve gazlı minibüslerle destekleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz