IVECO, 2017 Silk Way Rallisi’ne katıldı

0
1585

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, ilk defa Silk Way Rallisi’ne katıldı. Yarış toplamda 14 aşamaya bölünmüş olarak 10 bin km sürecek ve Rusya, Kazakistan ve Çin’den geçecek.

 2017 Silk Way Rallisi, Moskova’daki Kızıl Meydan’da 7 Temmuz’da düzenlenen bir törenle başladı ve 15 gün sonra Çin’deki Xi’an şehrinde sona erecek. Rotadaki yarışçılar 14 aşamada Rusya, Kazakistan ve Çin olmak üzere üç ülkede toplam 9 bin 608 kilometrelik bir güzergahta yarışacak.

IVECO, bir kez daha PETRONAS De Rooy IVECO Takımı ile güçlerini birleştirdi. Destek ekiplerinin de yardıma hazır olduğu üç adet IVECO kamyon, iki adet Powerstar ve bir adet Trakker’dan oluşuyor.

Teknik ve yönetimle ilgili kontrollerden sonra ralli, Rusya’nın Volga ve Başkurdistan bölgelerinde bulunan cumhuriyetlerdeki ilk üç aşamasıyla başladı. Kazakistan bozkırlarının sıra dışı manzarasına karşı, sonraki dört gün özellikle yoğun geçecek. Çin’deki ilk aşama, bir günlük dinlenmeden sonra, 16 Temmuz’da rallinin Gobi Çölü ayağının açılışı olan Urumçi’de başlayacak. Bu, yarıştaki en zorlu bölümün başlangıcı olacak. Yarışmacılar, efsanevi Xi’an şehrine varmadan önce Gobi Çölü’nün kum tepelerinde ve zorlu rotalarda ilerleyecek.

 IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’nın programı oldukça yoğun ve bizi Asya’ya götürecek olan bu yeni macerada sürücülerimizi bir defa daha destekleyebildiğimiz için gururluyuz. Trakker’ın gücü ve çok yönlülüğü ile Powerstar’ın benzersiz özellikleri, ekiplerimizin yetenekleriyle bir araya geldiğinde en mücadeleci rotalarda bile görev sorumlulukları almamızı ve uzmanlaşmamızı sağlıyor.”

Ton van Genugten tarafından kullanılan IVECO Trakker’a yeni; ancak deneyimli İspanyol yardımcı pilot Marco Alcayna Ferran ve makine teknisyeni Bernard Der Kinderen destek veriyor.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı 2017 Silk Way Rallisi’nde

Takım lideri Gerard De Rooy’a yeni Powerstar’ında oldukça deneyimli yardımcı pilot Moi Torrallardona destek verecek. Deneyimli makine mühendisi Darek Rodewald, yarışma boyunca teknik destek sağlamak üzere onlarla birlikte seyahat edecek. Gerard De Rooy, yarışla ilgili olarak “Silk Way Rallisi bizim için oldukça önemli bir test. Ralliye üç kamyonla katılıyoruz. Bu kamyonları ben, Ton van Genugten ve Artur Ardavichus kullanacak. Bu yeni maceraya başlamayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Takıma yeni katılan Kazak Artur Ardavichus, ilk çıkışını ikinci IVECO Powerstar aracında, Belçikalı yardımcı pilot Serge Bruynkens ve Hollandalı makina teknisyeni Michel Huisman ile birlikte yapacak. Artur Ardavichus, yarışla ilgili olarak şunları söyledi: “Son birkaç yıl boyunca hem şirket olarak yetkinliklerine hem de bir rakip olarak IVECO kamyonlarının mükemmelliğine şahit oldukça bunun gibi oldukça profesyonel bir ekibin parçası olmayı çok istedim. ‘Arka bahçemde’ yapılan bir yarışta harika bir izlenim bırakmak istiyorum.

İki adet Powerstar’a katılan ve Ton van Genugten tarafından kullanılan IVECO Trakker’a yeni; ancak deneyimli İspanyol yardımcı pilot Marco Alcayna Ferran ve makine teknisyeni Bernard Der Kinderen destek veriyor. Ton van Genugten, yaptığı açıklamada “Silk Way Rallisi’ne ilk defa katılıyorum ve görevim, bir gölge gibi Gerard’ı takip ederek yeni Powerstar’ına destek vermek. Benim de Powerstar’ın sürücüsü olacağım sonraki Dakar için mükemmel bir antrenman olacak.” dedi.

Uzun süredir IVECO’nun ortağı olan PETRONAS Lubricants International, 2017 Silk Way Rallisi sırasında takıma destek verecek. PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’nın isim sponsoru ve teknik ortağı olan PETRONAS Lubricants International, ralli ve destek araçlarına yağlar ve işlevsel sıvılar sağlayacak. Takım, özellikle toplam motor koruması, artırılmış verimlilik ve performans için özel olarak tasarlanmış olan gelişmiş katkı teknolojisiyle formülleştirilmiş PETRONAS Urania premium motor yağını kullanacak.

Yarışla ilgili gelişmeler www.iveco.com/SilkWay bağlantısından takip edilebiliyor.

Takım lideri Gerard De Rooy’a yeni Powerstar’ında oldukça deneyimli yardımcı pilot Moi Torrallardona destek verecek. Deneyimli makine mühendisi Darek Rodewald, yarışma boyunca teknik destek sağlamak üzere onlarla birlikte seyahat edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz